Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamuzica - Centranthus ruber
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamuzica - Centranthus ruber

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:53
Ne bi vjerovala Zvrk, ja sam ga naručivao baš iz UK,jer ga nisam mogao nabaviti kod nas.....inaće bit će dovoljno sakupiti sjeme jer se jako zasijava pa češ ga uskoro imat posvuda...
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 21:48
A moj još nije niti procvjetao!!! Cry Jedva čekam da ga ugledam! Baš obožavam ovaj cvjetak!!! 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 11:00

Moze se kupiti sjemenje, budem to napravila.

Vjerujem da se biljka moze naruciti preko interneta, ako mi sjemenje ne uspije .

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 11:32
Lijepi pozdrav fanovima centranthusa!
 
Imam tu krasnu biljku posađenu u žardinjeri ispred zgrade. Ružičasta je i ogromna, neumorna u cvatnju , skromna i nezahtjevna i svi prolaznici joj se dive.
E sad, željela bih je presaditi u vikendicu na moru, a korijen joj je ogroman što svi vi dobro znate. S obzirom na moje neiskustvo u vezi te biljke i biljaka općenito,molila bih vas koji ste je uspjeli presaditi reznicama da mi pomognete savjetom, tj. u koje vrijeme je najbolje to učiniti i sve ostale podatke i prijedloge u vezi sadnje. TongueTongueTongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 22:38
Ja nisam uspjela naći sjeme!!Možda sam prekasno gledala.Znači ,mogla bi se raznicama razmnožiti.Baš ću probati.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 22:56
Baš sam danas tu kod mene u gromači primjetila da jedan bijeli centranthus još uvijek cvjeta, sjeme - nekako mi ne djeluje uvjerljivo.
Kako ta biljčica tu kod nas raste svuda u prirodi, nije mi palo na pamet da je sadim u vrt. Sad ste me zaintrigirali, baš ću probati posaditi reznice - možda uspije
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 23:00
Sjeme je sitno izgleda kao mala paučina i teško ga je pokupiti (probat ću), ali kod mene ima mladih koji su se sami rasijali, ako nekome treba. Već sam nekome slala i primilo se, bez obzira što se objese kad ih izguliš, ali se brzo oporave, imaju dubok vertikalan korijen.
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 23:00
Otok,to i mene muči,tek je ocvala no ništa mi ne liči na sjemenku.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 23:02
Lantana,u isto vrijeme smo pisale,nisam ja primjetila to,ko paučinu.Možda zato jer je ovih dana dosta vjetra bilo a baš je bio pri kraju sa cvatnjom.Možda je vjetar to odnio.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 13:06
Ja sam rozi uzgojila iz reznice, a sad imam piknute i grančice bijelog. Nadam se uspjehu i s njim.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 13:12
I ja sam jučer posadila jednu reznicu, sada čekamo da vidimo šta će se dogoditi!!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 10:22
Moj je prepun cvjetova, ali nigdje ne vidim sjeme, pa sam i ja uzela dvije reznice i posadila. vidjet ćemo kako će se razvijati.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 12:59

 tako da znate od one dvije reznice što sam posadila ništa. Sada sam primijetila na ocvalim cvjetovima kao male paučinaste zvjezdice, možda nešto slično kao u maslačka kad se puhne u njega.

Jel to sigurno sjeme? I kaj sad to samo stavim u zemlju i to je to, čekam da proklija. Jel uopće pravo vrijeme za to?

Molim pomoć,pozdravCry

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 14:04
Vidim da RS nije dobila odgovor u vezi sijanja.
Centranthus ruber - ostrugica ili mamuzica: možeš ju posijati sada u proljeće, a pošto ju hoćeš posijati u priobalju onda posij što prije,  to bolje.
Inače, preporučuje se ostrugicu poslije prve obilne cvatnje - negdje u 7. mjesecu prikratiti za 2/3, biljka će ponovo potjerati izboje, bit će gušća, kompaktnija i dalje će bujno cvasti. U kasno ljeto ili početkom jeseni treba stabljike odrezati i potjerat će mlade izdanke, koji će unatoč nježnim, naoko osjetljivim listovima dobro preživjeti zimu.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 17:53
Cimi, hvala ti na odgovoru.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 21:29
 stvarno je ona fotka prekrasna gdje samoniklo rastu... divne biljke Thumbs%20Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 12:56
da floraifauna, sve o čemu se ne brinemo, pazimo i mazimo, bolje i ljepše raste samo za sebe u prirodi.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 15:10
Ovako izgleda centrantus danas
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 23:09
a ovako u kolovozu:
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 09:34
Vidim da je tema ponovno aktivna pa da ja kažem nešto o mom!
Cvjeta cijelo ljeto i svugdje po kamenjaru su nikle nove biljčice, znači da ima sjemena koje je kao paučina i ima dobru klijavost! Sveu svemu jako nezahtjevna biljčica koja ima svoju ljepotu u kršu!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.