Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zagreb u slikama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zagreb u slikama

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 12:38
Davno bila u prolazu, vreme  je da ponovo prosetam. Dopada mi se, lep grad sa puno zelenila i  cveca . Tesko da cu ga zaobici kad krenem put Hrvatske Smile.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 17:01
Hvala andrea01 na lijepim slikama moga rodnog grada!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 22:09
Zagreb su kuće i ljudi, parkovi i ulice, vespe, automobili, tuškanačke vjeverice, telefonske, tramvajske, električne žice...i td...

Zagreb je prekrasan grad, šarmantan, čaroban...posebno oni stari i zeleni dijelovi grada...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 18:10
evo, nije bila samo prica da cu ga videti .
Onakav je kakvim ste ga predstavili, otvoren, zelen, uredjen, otmen...prijao mi je suncan dan u ovom gradu.

















































Sigurna sam da je ostalo jos dosta toga sto nisam videla pa...imam razlog za jos koji put
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 18:31
Trebala je Mimar staviti slike pa da svratim na temu!
Zbilja je Zagreb lijepi grad,
Bravo Andrea,Franjice,Božikovine i Mimar!ClapClapClap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 20:48
divna setnja
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 12:53
Heart
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2010 u 01:49
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Moram se odgegati jedan dan! Baš me malo nostalgija puca!



I ja .... i ja .... dugo .... dugo vec nisam setala Zagrebom .....
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 14:14
Jučerašnji dan proveo sam u šetnji svojim starim kvartom i po prvi puta bio na Otoku Mladosti i oduševio se otkrićem Zagrebačkog labirinta i Solarnog pleksusa Europe. Prekrasan dan za šetnju i uživanje u miru osamljenog kutka Jarunskog jezera. Evo nekoliko slika s tog izleta u rodni grad
Zagrebački labirint - info ploča



Labirint



Solarni pleksus Europe - skica s info ploče



Solarni pleksus Europe je kompozicija sastavljena od 61 bloka velikog Papučkog granita koja predstavlja model područja Središnje Europe između Frankfurta, Praga, Zagreba, Milana, Berna i Strassbourga. Kompozicija je centrirana oko središnje osi koju čini 7 blokova (7 čakri) i predstavlja kralježnicu Europe koja se proteže od Krete (korijenska čakra) preko Balkana, središnje Europe, Nizozemske i Škotske prema Islandu (krunska čakra). Sam model Solarnog Pleksusa čine 24 granitna kamena formirajući dva koncentrična kruga. Svaki kamen predstavlja jedno od ključnih područja Solarnog pleksusa Europe. Šest zraka - sastavljena svaka od 5 nešto manjih blokova, izlazi iz unutarnjeg kruga kompozicije. Simbolizira snagu i nosi poruku koja zrači iz solarnog pleksusa u svijet. Postava aktivno djeluje kao podrška jedinstvenim kvalitetama koje zrače iz područja solarnog pleksusa Europe i to na sljedeći način:
Svaki od 7 plus 24 granitna kamena pozicioniran je na način da je u rezonanciji s mjestom koje predstavlja te je za svaki kamen napravljen korespondirajući kozmogram, grafički znak koji sadrži kod datog urbanog središta, odnosno krajolika. Kozmogrami su izliveni u bronci i umetnuti u kamen.

Solarni pleksus gledan od Islanda prema Kreti



Kozmogram - Krunska čakra utisnta u blok koji predstavlja Island



Eto, jučerašnji krasan dan ispunjen kratkim izletom na Jarun, nostalgijom i novim otkrićima. Nadam se da će vam ovih nekoliko informacija dati motivacije da i sami posjetite ovaj mirni kutak Zagreba.
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 07:23
Ovo si jako lijepo poslikala,u Zagrebu sam išla u srednju školu,danas bi se izgubila u njemu,ali ove ulice koje si ti poslikala sve su mi poznate,jer je i škola bila u strogom centru grada.Lijepo CimiClap
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 08:28
lijepo si nas provela zagrebom! u zg. iden jednom godišnje na seminar i samo ovaj dio mi je poznat, baš je lijepo okićeno za božić!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 08:40
Cimi prelijepa šetnja i prekrasne slikeThumbs%20Up. I mene su podsjetile na doba kad sam živjela tamo i "motala" se centrom. Sada,nažalost, samo prođemo  mimo. A Zagreb je tako lijep!Clap 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 09:39
Cimi slike su ti krasne!!!
 
Baš se dogovaramo sa prijateljima otići malo " u živo" se diviti ljepotama naše metropole.
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 16:36
Cimi i meni si odvela u dane srednje škole i faksa.. Smile  zagreb je lijepo okićen, posebno su mi krasna licitarska srčeka na zgradi turističke zajednice!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 14:44
Prošetala u živo.Prekrasnosmile84
Mene je u Ilici oduševilo ovo na zidu.
 
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 16:00
Big%20smileZanimljivo ukrašavanje!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 22:16
Pogled na Zagreb iz 21. kata, mogu vam reči da je lijepo gledati panoramu, ali pogledati dolje, ma ne ja tu baš i nebi živjela, ali pogled je prekrasan







i kad padne mrak


život je more
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 11:01
Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap Thumbs%20UpClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 19:02


Ovu subotu sam sa ženom šetao po Sljemenu od Puntijarke do Ženskog sedla. Evo jedan pogled na Zagreb iz ptičje perspektive.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 08:02
Pinus, prekrasna slika!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,390 sekundi.