Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 08:24
Pokušat ću danas. Pao server
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 09:36
Rješit će se to, bit ćemo strpljivi, a ti do tada samo fotkaj.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 13:40
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 13:41
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 14:34
Preslatki su i raskošni, kako ih njeguješ. ja imam žute, posađene zajedno sa narandžastim potuniama, ali nisu ovako bogatog lista.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 14:48
Ništa specjalno. Prehranjijem ih svakih 6 dana s tekućim za cvijetnice u koje dodajem čep tekućeg željeza. Od željeza vjerrovatno je list tako zelen i bujan . Iz ranijih faza su u mojem vrtu u slikama pa i tu možeš vidjeti
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 15:07
Pogledat ću svakako, a mislim da sam već i gledala, samo nisam ništa pisala. Kako reče jedna forumašica "šetam, ali ne ostavljam trag". Željezo moram nabaviti, nemam iskustva s njim. U biti mi je susjeda rekla da u našim bunarima iz kojih imamo vodu za zalijevanje ima puno željeza i da ga ne treba dodavati. Pojma nemam.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 15:24
Tolika koncentraciju željeza sigurno nema u vodi, a belići, surfinije i petunije vole željezo. Ako ne nađeš tekuće može i u prahu žličica od čaja na 4 litre ili jušna žlica na 10 l.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:58
U pravu ste za 100% za zeljezo, jer su moje i milion bells i petunije pocele gubiti boju i lista i cveta, i cvetovi su sada nesto manji, jer ih ne prihranjujem zeljezom.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 21:01
aralija, prekrasne bellse imaš
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 23:47
hvala Fiorella, ali ova vrućina im baš ne paše pa je sad manje cvijeta ali se nadam da će se povratitiako malo osvježi
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 09:32
curke, zavidim na vašim prelijepim zvončićima...nakon povratka s goidšnjeg dočekali su me moji gotovo potpuno uništeni od nekakvih sitnih ušiju koje su se u ogromnim količinama nalazile u svakom cvjetićuCry
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 10:46
Retriver Sara pokušaj iz poprskati s mospilanom i moje je napala bijela mušica i sve je bilo klonulo pa su se nakon prskanja oporavili, ponovila sam to nakon 15 dana opet.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:11
Aralija, mospilan je predpostavljam neka kemikalija (insekticid) koji možemo nabaviti u biljnim ljekarnama. Pitam jer se so sad nisam s tim susretala, a i moji zvončići su klonuli, a po njima bijele bubice kao da se osuo neki bijeli cvijet. u početku sam i mislila da je to nešto vjetar donio, a sad vidim da je to "živina".
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:19
Da to je insekticid jedna mala keseca. Ja je rastopin cijelu u 5 l vode i špricam . To je za sve vrsti uši. Jako je učinkovit.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:19
ako te živine lete ospricaj ih mospilanom. kosta nekih 7 kn u poljoprivrednim ljekarnama i stvarno supre dijeluje. i onda opet ponovi postupak za 7 dana
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 13:00
To su štitasti moljci,te male bijele napasti!Posebno vole biljke poput belsa,petunija,fuskija..Jako je uporan i  naporan.Obavezno je prskanje nekim instekticidom,jer oni nisu bezazleni.Preko lista sisaju sokove i tako do korijena  unište biljku.Jaja polažu na poleđini listova,kada isisava sokove,izlučuje"medenu rosu" od koje pak nastaje gljivična infekcija od tkz gljivica čađavica..Prirodni neprijatelj ove napasti je osica parazitska( Encarsia formosa)..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 14:11
ne radi se o bijeloj mušici, nažalost, dobro mi je poznata, ali nju odlično rješavam prskanjem s otopinom detergenta za suđe. Ove beštije ne lete, vrlo su sitne i brojne, jedna na drugoj i baš u samom  cvjetiću biljke.
Ošišala sam zvončiće i prskam ih svako jutro, vidjet ćemo kaj bu bilo...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 19:11
RSara,kod mene je bili tako....prskala sam sa dva insekticida bez uspeha,i onda sam uzela CONFIDOR na 4l vode....u maloj kesici je bio....posle ovoga je sve nestalo,listovi se ne lepe...sve je OK

Cisto ako ti zatreba i ovaj moj savet smile106
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 19:29
R.Sara nemoj ih prskati svako jutro (ako misliš na neko sredstvo protiv ušiju),dobit ćeš suprotan efekat.Em ćeš spržiti biljku tretiranjem em će te ušii postati imune na sredstvo..Ja za sve uši kao i za ostale napasnike koristim actaru.Jako je dobra,ali bilo koji insecticid da uzmeš nečeš pogriješiti..Meni su večinom napadale te crne uši i štitasti moljac petunij i surfinije,od bolesti pepelnica.Zato sam i odustala od njih..Nisam mogla da se borim svake godine iznova.Javi rezultate spašavanja :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.