Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
pelarga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pelarga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 17:22
želim prvo pozdraviti sve ljubitelje cvijeća i bilja.a,za million bells nemam riječi.predivni su
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lena86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lena86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 10:40
Da li mi neko moze pomoci u vezi razmnozavanja iz reznica, koliko dugacke moraju biti i u kakvim uslovima to treba da se obavi (supstrat, voda, temperatura, cuvanje)?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 16:53
Ja nažalost niam stručna što se uvjeta razmnožavanja tiče, jednostavno uzmem male reznice, najbolje s dijelom gdje se odvajaju od matične grane (tu pušta korijenje), maknem eventualne cvjetove i pupoljke na vrhu i višak listova te popikam u teglice...uvijek se nešto primiSmile
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:37
Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:41
hej myra, dobrodošla!
posadi ih i oduševit će te, - moj recept: obavezno ih prihranjuj jednom tjedno supstratom za balkonsko cvijeće- mislim da ono već sadržava željezo, zalijevaj svaku večer u podnožje biljke (zalijevanje vrijedi za vruće ljetne dane), dakle ne po listićima i to je to!
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:44
Super, hvala ti! Smile
Jako mi se sviđa cvijet jer je bujan i bogat, a takve baš volim, grmolike! Mislim da će biti super u dvije boje duž cijelog balkona...
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:47
svake godine moram imati bar u jednom pitaru na balkonu milionke, stavrnno su zahvalne, pogledaj u mome vrtu kako su izgledale....pozzzz
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 11:22
divno divno
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:46
Originalno poslano od člana Myra Myra napisao:

Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile




Možeš davat tjedno dozu željeza, ali ne prva tri-četiri tjedna! Tekuće prihrane i nisu nešto dobre, bolje uzmi zeleni i crveni "KRISTALON"! Mislim da imaš pakovanja od pola kile, zeleni se koristi kod vegetacije a crveni kad krene biljka u cvijet! Pazi da ih ne zaljevaš previše u početku!!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 19:27
Tražim i nikako da nađem a znam da sam negdje čitala da se surfinije i milion bells mogu saditi u kiselu zemlju.Znam da je najbolja orginal zemlja za surfinije ili milionke ali sam kupila samo tri komada milionki tak da mi se za njih ne isplati kupovati orginal zemlja.
Imam kiselu zemlju pa bi u jedan teglinčić posdaila ta tri komada.
Znači,pitam vas ,da li milion bells podnosi kiselu zemlju ?
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 19:28
To je ona zemlja za rododendrone i azaleje .
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 21:11
Supstrat za surfiniju i je kisel, točnije blago kisel 5,5 - 6,0 ph i u takav supstrat i sadi! Supstrati za rododendrone su ako se ne varam oko 5,0 ph i nisam siguran da će bit dobro! Inaće imaš za kupit i mala pakovanja, oko 15l 
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 21:58
Hvala na odgovoru.
Ja sam posadila jednu teglicu pa sad kak bude.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 20:50
Meni nisu uspjeli i ja sam odustala.Ne volim više te duge i komplicirane borbe.Samo jednostavno.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 07:46
ove godine i ja probala u dvije tegle, pa što bude ......
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 21:30
POzdrav svima, evo i ja sam ove godine uspjela na trznici u sesvetama kupiti million bels i moram priznati da napreduju iz dana u dan. Samo mi se ne svida sto mi jedna ide jako u duzinu a ne kao grmic pa mi je tegla gore prazna, mislila sam zakidat al gore su mi sve sami pupovi pa ih ne bi htjela unistavat, sta vi kazete?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 09:54
bok keeka, možda je već gospođa na tržnici je zakidala po ona raste u dužinu. Ja bih na tvome mjestu pustila da raste, s vremenom će se sama oblikovati, ne brini.
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 15:32
Hvala minimode na savjetu.Danas sam ih opet pregledavala i mislim da za sada necu nista dirati, vec cu ih pustit same da se razviju. Stavit cu i koju slicicu samo da probusaju.
Pozdravsmile64
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:14
Ma pincirajte, dobit ćete kompaktniju i ljepšu biljku! Pa bit pinciranja ni nije izrezat biljku do korijena nego strgat one male vrhove, znači nećete ostat bez pupova!!
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 16:46
Problemčić ..napale mi bijele mušice friško zakorjenjene million bells ..čitala sam da se za surfinije onda koristi calyso ili confidor ..pa me zanima jel to vrijedi i za milionke? ako da, jel toga ima u vrtim centrima za kupit?nisam baš nešto puno koristila otrove pa neznam gdje ih ima ..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.