Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
sanči View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Milijun zvončića - Million bells
    Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 11:05
Dobar dan svima!
Trebala bi jedan savjet u vezi million bells. Prijateljica i ja  u isto  smo vrijeme kupile sadnice i posadile ih. Njoj su nakon 20 dana narasli lijepi pravilni i gusti grmići, dok su meni grane otišle u dužinu a gustoće nigdje,kao da su se razdivljale. Isto zalijevamo i prihranjujemo, jedina je razlika što je njezin balkon na suncu u prvoj polovici dana a meni u drugoj (od 13 sati) Smiju li se te grančice podrezati pa da se onda dobije gustoća?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 16:24

lijepu razgranatu i punu biljku ćeš dobiti ako otkineš vrhove grana.Ne treba to rezati ni nešto puno micati.To noktima"cvakni"nekih 5cm(zavisi koliko su grane dugačke,da nebi ovih 5cm. ispalo pola grane.Znači otkini vrh sa 2reda listova)

Na vrh
sanči View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 21:37
Hvala shasha, bilo me je strah probati. Idem ih odmah pocvikati jer mi idu na živce ovako ćelave.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 19:03
Shasa. hvala.....i kod mene je bilo slićno.Budem i ja tako napravio.
Super si.......pusa
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 08:25
moje su počele žutjet - jel moguće od pretjeranog zaljevanja ili?
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 09:39
Originalno poslano od člana DANČI DANČI napisao:

moje su počele žutjet - jel moguće od pretjeranog zaljevanja ili?
 
Koliko često ih zaljevaš,Danči?Na kojoj strani su ti saksije sa million bells-ima (istok,sjever,zapad ili jug)?Da li im daješ prihranu?Million bells,isto kao i surfinije,ne vole popodnevno jako sunce.Više im odgovara u tom periodu sjena.Ako ih prihranjuješ,koju prihranu koristiš?Dobro se je pokazala prihrana za surfinije .
Na vrh
amanita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amanita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 14:58
Pozdrav svima!
Kakvo je ovo cvječe million bells? Imate koju fotku ?
Hvala!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 19:02
Amanita,ovako izgleda million bells s tim da ih ima u raznim bojama.Ovo su neke moje
 
 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 13:10
A ovako izgledaju nakon mjesec dana
 
 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 14:51
ajme krasote, pogotovo ova zadnja fotka, ma bravo jasminaa
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 16:05
Jasminna million bells su ti prekrasni,koliko ih imaš posađenih u jednoj tegli?Clap
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:11
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Jasminna million bells su ti prekrasni,koliko ih imaš posađenih u jednoj tegli?Clap
 
Hvala vam na pohvalama.Ideja potiče od jednog člana sa foruma,naravno uz dopuštenje,ja sam je samo kopirala Embarrassed,hvala još jednom Wink.Tegla je malo veća,kojoj sam napravila rupe sa strane.Otprilike su četiri rupe i posađena je po jedna biljka u svakoj.Ukupno je pet biljaka u jednoj tegli,četiri sa strane i jedna biljka na vrhu tegle.Tegla se zatim okači,tj. bude viseća Smile.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:40
jaasmina ...preljepo..a ja se boja la te raditi rupe sa strane baš sam blesava..sljedeće godine se bacam na postranje rupice..LOL 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:41
ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 22:13
prekrasno cvijece..morat cu to iduce godine probati...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 01:20
jasminaa,ovo je prava milina gledati....i ja se iduće godine bacam na ovaj projekt
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 15:41
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 
 
Ove saksije kod mene su obične saksije.Ja mislim da su deset litarske,ako se ne varam Embarrassed.Njih sam malo preradila.Napravila rupice sa strane za biljke,a pri vrhu tegle sam iskružila tri rupice,zakačila kukice a za njih malo deblji lanac.Sve ovo sam pravila na brzinu i izgleda da sam uspjela,saksije nisu pukle LOL.Mogu se iskoristiti obične saksije za ovaj eksperiment Wink
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 16:17
stvarno predivno...ove million bells su zaista očaravajuće
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 00:17
predivni su vam bellsi, evo moj prilog ovoj temi;
  
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:34
prekrasni suThumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.