Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako sa namjestajem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako sa namjestajem

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kako sa namjestajem
    Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:31
totalno sam nova na forumu i od vasih silnih predivnih radova vise ne znam kam bi prije gledala, samo zvjeram i divim se, svaka vam cast!!!
 
i hvala google-u sto me doveo do vas jer uopce nisam znala da ovaj forum postoji 
 
oprostite ak otvaram novu temu bez veze, ak vec pitanja negdje postoje...sigurna sam da da, ali ih nemrem naci...
 
uglavnom spremam se raditi namjestaj shabby chic i decoupage...i imam pitanja, a vidim da ste iskusne pa se nadam da mi mozete pomoci:
 
1. da li ste za namjestaj koristile boju koja se prodaje u specijaliziranim ducanima ili obicnu boju za drvo?
2. kako se ponasa namjestaj koji nije drvo...nego ovaj kakav se danas prodaje, niti sama ne znam kaj je to...a jesma plava...
 
hvala vam na pomoci
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 22:59
Dobro nam došla! smile73 Nisi otvorila topic bezveze, zapravo sam očekivala da će netko od cura pokrenuti galeriju decoupage namještaja jer kad nema kutijica i stakla, dobar je i stari ormar, ogledalo ili komodica!
Konkretno nisam još radila decoupage na namještaju, ali imam iskustva u bojanju namještaja i stolarije pa ću ti reći da nikako ne kupuješ hobby boje za bojanje većih površina... Kao prvo skupo je, a ne vidim u čemu bi hobby boja bila bolja od pravih boja za drvo! Prednost je što ti sada veći centri mogu zamiješati točno određenu nijansu koju želiš, ali ne samo fasadne boje već i lakova za drvo! Dakle, lak za drvo kao emajl lak, nije proziran već gust i ne treba ti više od 2 namaza niti završni lak! A za shabby mislim da je idealan! Nisam bojala ništa što nije ono pravo drvo, a ti vjerojatno misliš na iverpan ili kako se ti "sendviči" sad zovu uopće! Najbolje da isprobaš na nekom manjem komadiću pa vidiš premda mislim da ne bi trebalo biti nekih problema ako je boja gusta! Valjda sam malo pomogla... smile61
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 00:26
dobrodosla...ako mislis lakirati (bojati) drvo koje na sebi ima onaj zastitni sjaj (a to ti ima 99% namještaja) onda ga obavezno prvo ošmirglaj (hrv. skini zastitni sloj) da ti se nova boja ne zguli...

ako mislis bojati velike komade namjestaja onda obavezno neka ti povrsina koju bojas bude u lezecem polozaju (da ti boja ne curi)...i preporucljivo je (i isprobano) bojati valjkom...(kupis onaj mali valjak za krecenje - spuzvasti)...

ne znam na koji nacin mislis postici shabby, ali najjednostavnije ti je posmirglati dijeloe koje zelis da izgledaju pohabano...

a jesam se raspisala..

a dalje radis dewcoupage kao na svakoj drugoj podlozi...samo boja za drvo ti se mora susiti barem 24 sata(svaki sloj),,,eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 07:06
dobrodošlameđu nas...slažem se sa svime što ti je goga rekla...ove školske godien mi smo tako obnavljale neku staru stolariju po našoj školi, pa mi je moj zakoniti dao preporuku da svakako skinemo prvo stari sloj boje, ne moraš to skidati puno, tek da ti se skine prvi sloj, da površina postane opet lagano hrapava, jer na taj način bolje prianja boja... i ja sam zagovornik toga da se svako drvo prvo zaštiti slojem temeljne boje za drvo (iskreno, to  nisam napravila na školskoj stolariji i zato žalim, ali na novim radovima u kasno ljeto, to ću svakako uraditi)...probaj se raspitati i trgovinama sa bojom što ti oni preporučuju, pa ćemo već nešto iz toga iskemijati...i jedva čekamo tvoje radove...na pm ostavi adresu da ti mogu poslati i malo salveta ako želiš....
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 07:58
 
Dobro došla među tete salvete. Nadamo se uskoro tvojim radovima. Šro se tiče rada na namještaju, ja sam koristila univerzalnu boju za drvo i metal. Boja je izvrsna, jer nema mirisa i suha je za dva do tri sata. Možeš raditi s njom u prostoriji, jedino je uvjet da temperatura bude od 8-25 stupnjeva. Ne znam točno sad kako se boja zove ali pogledaj na mojim stranicama, negdje sam napisdala kako se ta boja zove. to se tiče nijanse, smješaju ti nijansu kakvu hoćeš.
Uh, valjda ćeš se snaći u ovom mom piskaranju!
ANĐELKA
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:43
Dobro došla i od mene. Ne znam da li ću ti moći pomoći ali išla sam na tečaj i između ostaloga je bio i shabby. Znam da drvenu površinu treba premazati bojom za drvo odnosno to je isto akrilna boja ali ne bi trebala u sebi sadržavati lak. Zatim se preko nje radi voskom i nakon toga ponovno nekom drugom bojom ili istom da se dobije taj pohabani izgled. Zatim možeš još i decoupage motive pa na kraju sve lakirati ako želiš.
Hm valjda će ti biti jasno iz ovoga 
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:49
.....s obzirom da su cure već sve rekle....možda samo mali detalj vezano za " shabby look".....najbolji efekt se postiže kada na prvu boju nanesemo malo voska ( bijelom svijećom pređemo po površini predmeta ) i onda nakon druge boje, pošmirglamo finiom šmirgl papirom dio koji želimo da nam izgleda pohabano









Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:55
Bravo Hippy to sam zaboravila pojasniti
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:19
ajme hippy ovo si ti radila??? awwwwwwww

kako ste predivne, stvarno ne mogu vjerovati, odmah ste mi dale hrpu savjeta, a ja sam si jos mislila jutros cim sam se probudila jel mi tko uopce odgovorio...ili su me spljuvale sto sam tek dosla i odmah otvorila topic

HVALA VAM...ZLATNE STE!!!

ovako, do sada sam napravila dva stara komada namjestaja koji su bili za otpad, budem sliknula da vam pokazem...no medjutim rodila sam i nisam ih stigla zavrsiti...i tako stoje od onda :)
radila sam ih nekom 'mojom' tehnikom jer onda (prije 3 godine) nisam imala pojma o nicemu (nije ni da sam sada bolja, ali sam barem procitala hrpu toga i idem na tecaj u subotu (mirnija cu biti)

zaljubljena sam u shabby sve i cvejticeeeeee i ta ljubav traje vec godinama i konacno je muzic popustio i dao zeleno svijetlo, dakle krecem u akciju, uskoro :))))

jadan, mislim da nije niti svjestan da ce zivjet okruzen cvjeticima ;)

problem je da, sto bi plohe za vrijeme rada trebale biti vodoravne, komplicira cijeli postupak, ali pokusati cu...

imam namjestaja koji je ok drvo, ali ga ima i koji je s***e sa glatkim, sjajnim plohama...bum iscupala jednu takvu policu pa cu probati na njoj prvo

ajme, predivne ste, idem jos jednom procitati sve sto ste mi napisale jer sam preletila u jednom dahu :)

pa oda dalje gledaati vase diiivneeeeeeeee radove

ja nisam sigurna kada cu krenuti u prvu akciju...i kada ce cijeli stan biti gotov, da li za godinu ili 5...ali...nadam se da ce uspjeti :)
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:21
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:

Bravo Hippy to sam zaboravila pojasniti




vezano za temu, pogledaje malo ovaj linkić


http://www.rusticamoderna.com/
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:32
Evo već sam pogledala i da se raspametiš. Sve namještaj moje bake koji sam dijelom čak i ja naslijedila i većinu bacila smile42 Ostala mi je stara Singerica ( koju namjeravam preurediti ) i nekoliko starinskih stolica. Kada se u to upustim bit će na forumu obavezno
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:36
presavrseno, da :)

vec sam veceri i veceri provela za internetom...gledajuci slike i slikice i teme vezane uz shabby (pa tako sam i vas nasla :))

imam pitanjce, vidjela sam komade namjestaja na kojima je zaljepljena kao neka cipka...hmmm....ili barem tako izgleda, zna li netko nesto o tome, jer uz shabby namjestaj izgledaaaaa Thumbs%20Up
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 10:11
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

presavrseno, da :)

vec sam veceri i veceri provela za internetom...gledajuci slike i slikice i teme vezane uz shabby (pa tako sam i vas nasla :))

imam pitanjce, vidjela sam komade namjestaja na kojima je zaljepljena kao neka cipka...hmmm....ili barem tako izgleda, zna li netko nesto o tome, jer uz shabby namjestaj izgledaaaaa Thumbs%20Up
 
Možda se može naći kakvih salvetica sa uzorkom čipke. Probaj! Međutim, ja sam radila tanjure na koje sam lijepila ukrasnu mašnu (pogledaj malo po mojim stranicama. Oni četvrtasti tanjuri krem i crveni) i ispalo je dobro. Trebalo bi probati prvo na nekom komadiću drveta da se vidi kao bi to ispalo, pa ako je dobro onda samo naprijed.
ANĐELKA
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 12:22
Ja sam vidjela da su čak ljepili one čipkaste podloške za kolače a sada mi pada na pamet da bi se mogli koristiti i oni čipkasti plastični tabletići preko kojih bi se prešlo bojom i kroz rupice bi ostao motiv čipke. treba pokušati na maloj površini. Osim toga može se oprati i taj tabletić više puta upotrijebiti
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 14:10
Plavi cvijet,dobro došla!I ja obožavam shabby i cijelu kuću bi tak namjestila,ali na žalost,nemam baš nekog namještaja za preuredit...tko zna možda ga sa vremenom i skupim.
I požuri sa slikicama toga kaj si već radila,jedva čekam da vidim.
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 19:03
Plavi cvijet, od mene samo dobrodošlica! smile75 
ništa ti pametno nemam za reći pošto nisam radila na namještaju. samo slušaj naše tete-salvete i sve će biti o.k.
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 08:48
piramida - lol, vidjevsi sve vase radove, ja da stavim moje? nema sanse, koja sramota Embarrassed
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 08:53
 
O kakvoj sramoti ti pričaš? Ajmo, radove na sunce!!!
ANĐELKA
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 13:59
Nemoj se opterećivati sa time kakvi su ti radovi,ni moji nisu neki pa ih ipak stavljam,glavno da se ja zabavljam dok ih radim...to je ionako hobi koji me opušta i u kojem uživam,a vjerujem da i ostale cure uživaju dok mackaju.
Samo ti stavljaj radove,sigurna sam da nam imaš što pokazatiWink.
Na vrh
Angel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:04
DObro došla, plavi cvijete!
 
Čipka o kojoj govoriš radi se glet masom. Glet masa se namaže preko prave čipke (popune se sve rupice), čipka se odmah nakon nanošenja miče, dok je masa još mokra. Kad se masa osuši izgleda kao čipka.
Koga interesira, moja prijateljica drži 2x tjedno radionice,pa se javite na pp.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.