Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trajnice koje dobro podnose sušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trajnice koje dobro podnose sušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 19>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:52
Dobat ti je taj ples!Fige da i mi plešemo sa tobomWink
 
 
smile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 22:42
Hvala, Dado, na iscrpnoj informaciji. Kamo sreće da imam bar plastenik, a o klima uređaju u školi mogu samo sanjati!Unhappy Nakon ovoga definitivno odustajem od alpinarija.
Linariju ću posijati i, ako nikne i uspijem je uzgojiti, pokušat ću je staviti u kamenjar na što hladniju poziciju u vrtu. Za svaki slučaj, i doma ću na balkonu napraviti mali kamenjar koji će se, za vrijeme velikih vrućina, moći rashladiti zrakom iz klimatizirane prostorije.
Ovo sad već djeluje kao SF, ali ako ne pokušam, neću znati može li uspjeti!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 08:59
...vjerujem da će uspjeti
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 18:54
...naišla sam danas na dvije zgodne fotkice i dva prijedloga za suhu gredicu, sa čuvarkućama i sedumima (wild ginger farm):

Sempervivum%20vrt

Sočno%20vrt


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:00
DIANTHUS MYRTINERVIUS

zimzelena trajnica visine do 15cm, mirišljavog ružičastog cvijeta i brončano-zelenog lišća, raste na punom suncu, podnosi do -30C



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:16
PENSTEMON VIRGATUS BLUE BUCKLE

prekrasna zimzelena trajnica, dosta niska, od 15-30cm, podnosi temperature do -20C, cvate od lipnja do srpnja plavo-ljubičastim cvjetovima



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:23
RS, opet si nasla nove, prekrasne trajnice. Onako uredeni prostor sa cuvarkucama i sedumima mi se jako dopadaju.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 17:33
nekoliko castillea snimljenih u američkoj državi Colorado (Dado, jesu li niknule tvoje?):


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 17:54
meni prelijepa Oenothera freemonti "Shimmer", trajnica pogodna za vruća i suha područja, a podnosi temperature do -30C:



okružena odgovarajućim biljkama pratiteljima:





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 19:06
Nešto slično, ne baš za potpuno suha tla, ali podnosi sušu:

Calylophus

Slike podvrsta: http://ajilbab.com/calylophus/calylophus.htm

Karakteristike i uvjeti uzgoja za Calylophus berlandieri:
http://www.learn2grow.com/plants/calylophus-berlandieri/
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 19:10
Opasno se pripremate za proljetnu sezonu.
Baš sam znatiželjna kako će to kod vas izgledati. U svakom slučaju držim vam fige
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 19:18
@Saro jos nista nije pocelo nicati, fali sunca :/

Napomena: nemojte zaboraviti da su kod nas zime vlazne i mokre (pogotovo na kontinentu) a zemlja teska i vlazna. Sve bi te biljke koje vole suha tla mogle stradati od vlage tjekom zime. Dakle za vecinu tih biljaka zemlju prije sadnje treba dobro pripremiti i dodati sto vise pijeska i kamenja.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 00:32
Imaš pravo Dado, većina ovih biljaka voli suho tlo u bilo koje vrijeme, a kod nas toga uglavnom nema. Šteta, jer ne znam koja mi je ljepša od koje.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 12:53
...ak nečega ima, kod mene ima kamenjaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 00:14
Pa kad se kamenje rascvjeta...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 09:49
...dragi trava ...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 18:48
ERYSIMUM  "BOWLES MAUVE"

većini nas dobro poznati ljubičasti šeboj, zimzelena je trajnica sivozelenih listova i mirisnih ljubičastih cvjetova. Potpuno nezahtjevan u pogledu tla, tolerira svako normalno tlo.  Cvate od ranog proljeća do jeseni, a često i u toplije zimske dane. Potvrdu tome nalazimo i u Andininom vrtu gdje momentalno cvate. Nakon cvatnje dobro ga je orezati da dobije ljepši oblik, a tako se i potiče na ponovnu cvatnju. Osim sjemenom može se razmnožavati i poludrvenastim reznicama.



http://pics.davesgarden.com/pics/2010/03/18/ducbucln/e19191.jpg




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 21:01
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...ak nečega ima, kod mene ima kamenja[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />...

Kud ćeš više. Eh da je meni toga kamenja.
Lakše je uzgojiti i kupiti biljke nego kupovati kamenje na kg
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 22:35
Kamo sreće, draga RS, da je taj šeboj u našem vrtu! No, mislim da mi imamo cvijet matthiola incana koji je također lijep, iako ne tako bujan, barem ne u našem vrtu.Embarrassed Dobili smo ga od Natalije.

Za ovog koji nam preporučaš, isplati se pomučiti i potražiti ga. Navodno da je ovaj hibrid uglavnom sterilan, osim u toplim krajevima gdje se uspjelo dobiti nešto sjemena, ali mlade biljke mu nisu uopće sličile. Čitam da se reznice uzimaju od svibnja do srpnja. Našla sam i video upute o uzgoju pa ako kome uspije nabaviti ... Wink
http://www.youtube.com/watch?v=yC-XokgzH6g&list=UU7RnKefciL0Iakpw5i-Tl-Q&index=32

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=JXfqwHjsoKs&feature=endscreen&list=UU7RnKefciL0Iakpw5i-Tl-Q
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 09:08
draga Andina, šteta, ja sam mislila da je tvoj šeboj poput ovoga, ali nema tuge i tvoj je predivanSmile, a možda bi se orezivanjem i razbujao, a usput imaš nove rezniceSmile.
Znači, u potragu za sjemenjemLOL...ima u PWS, dosta skupo, da podijelimo?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.