Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trajnice koje dobro podnose sušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trajnice koje dobro podnose sušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 11:04
Ovo je jedna od biljaka moga djetinjstva. Jedan dugi zid iznad kuće moje nene je sav bio obrastao ovom biljkom. Divna sjećanja.....
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 09:38
Evo još dvije biljčice za prirodne vrtove koje dobro podnose sušu:

Phacelia campanularia + Layia platyglossa by chuck b., on Flickr

Nakon postavljanja slike pročitala sam da nisu trajnice. Ali se zato same osjemenjuju pa dođe na isto. Stern%20Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 23:38
Ja sam lani kupila sjeme ove facelije i posijala u vrt ali nisu ni izdaleka bile tako lijepe kao na slici. Mislim da su im smetale velike vručine i suša.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 06:02
Imala sam namjeru ove godine posijati ukrasnu faceliju, naročito zato jer je  pogodna za zelenu gnojidbu. Brzo raste i time sprječava rast korova, a korijenje ima neke izlučevine koje uništavaju nematode i vežu kalij u tlo te tako pomaže rastu biljaka koje dođu na njezino mjesto. Međutim, čitam da facelija može izazvati dermatitis pa ću ipak dvaput razmisliti prije nego je posijem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 08:52
SALVIA MICROPHYLLA HEATWAVE SERIJA:

0sam hibrida iz Heatwave serije Salvie microphylle pogodni su za uzgoj u suhim i vrlo toplim uvjetima kakvi sve više prevladavaju u našim vrtovima.
Ti su hibridi produkt istraživanja dvojice australskih znanstvenika za sve ljubitelje salvija i one koji će to tek postati LOL i bilo bi odlično kada bismo ih mogli testirati i u našim uvjetima, naravno, prije svega primorskim.
 Heatwave seriju čine ovi hibridi: Sparkle, Glimmer, Glitter, Blast, Blaze, Sizzle, Glow i Glare.
To su zimzelene biljke aromatičnih listova privlačnih pticama, leptirima i pčelama. Idealne su za mješovite gredice, naročito u primorskim krajevima. Ova fantastična serija salvija kažu da vrlo bogato cvate do kasno u jesen. Grmići su gusti i kompaktni, a orezivanjem se postiže bujnija cvatnja i ljepši oblik biljke.Jednom dobro ukorijenje biljke su tolerantne na sušu.


Krenimo u potragu za sjemenkama!

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 20:22
Mislim da smo već spominjali i kameniku, predivna je biljka i imam je od lani, pa vidjet ćemo dali podnosi sušu već ovo ljeto, no možda to i neći biti pravi test jer je imam u vazi.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 18:33
Triša, imam je u vrtu već treću godinu...dobro podnese sušu u poluhladu!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 19:07
Ukrasna facelija u našem školskom vrtu


Alpski lanilist na mom balkonu



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 22:40
Tom lanilistu fali sunca, inace ima plavkaste listove :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 23:27
U pravu si, sunce dobije tek poslije 15 sati, a i onda ga, ako prži, unesem u prostoriju gdje radi klima. Inače se sav objesi i sparuši. Listići jesu malo sivkasto-plavi, ali na slikama nije baš realna boja. Nisam baš oduševljena ovom biljkom. U uvjetima alpinarija bi sigurno bila ljepša, ali ovako su mi presitni i preblijedi cvjetići. No, morala sam to vidjeti uživo! Mislim da je neću više sijati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 18:01
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

hvala ti, dado, na savjetima...odmah sam išla guglati da vidim spomenuti liatris i zaista je prelijep...kažu da podnosi do -40C, cvate na punom suncu i pogodan za xeric......vrijedilo bi imati ovako lijepu biljku u našim vrtovima...

LIATRIS SCARIOSA:




Dado, s obzirom da si rekao da je kod tebe na probi, zanima me s kojem je ocjenom završila testiranje u testnoj gredici?

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 20:07
Ja imam bijelu sortu, slicna je L. spicati ali ima puno krace i uze listove te cvijeta kasnije tijekom ljeta. Odlicno se ponasa :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:28
Potpisujem Retriver Saru Big smile
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 18:06
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:


Evo još dvije biljčice za prirodne vrtove koje dobro podnose sušu:
http://www.flickr.com/photos/82479320@N00/2557636716/ -
http://www.flickr.com/photos/82479320@N00/2557636716/ - Phacelia campanularia + Layia platyglossa by http://www.flickr.com/people/82479320@N00/ - chuck b., on Flickr

Nakon postavljanja slike pročitala sam da nisu trajnice. Ali se zato same osjemenjuju pa dođe na isto. Stern%20Smile

Ova je predivna. Samo da je još naći sjeme....





Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 18:07
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ukrasna facelija u našem školskom vrtu
http://s1002.photobucket.com/useratasa11/media/ljeto%202013/P1000568.jpg. -

Alpski lanilist na mom balkonu
http://s1002.photobucket.com/useratasa11/media/ljeto%202013/P1000539.jpg. -

http://s1002.photobucket.com/useratasa11/media/ljeto%202013/P1000542.jpg. -


Gdje mogu naći ovaku biljku?
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 18:12
Ups, zaboravila sam napisati da mislim na faceiju...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 22:38
Sjeme ukrasne facelije kupila sam prošle godine u jednoj trgovini poljoprivrednom opremom u ZG. Mislila sam da će se sama osjemeniti pa nisam skupljala sjeme nakon cvatnje. Međutim, ove se godine nije pojavila. A nisam više ni našla sjeme u trgovini. Unhappy Pokušat ću pronaći na internetu za sljedeću godinu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 00:04
Odlična tema. Mene zanima podnose li ove biljke osim suše i gotovo cjelodnevnu izloženost suncu. Npr, saxifraga podnosi sušu, ali nije baš ljubitelj sunca. Bilo bi dobro da uz biljku napišete voli li sunce ili sjenu.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 03:26
Andina možda griješim, no meni ta facelija sliči na veroniku. Imam je u vrtu, trajnica je kad dođeš možemo usporediti. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 08:52
Ovo je sigurno facelija - Phacelia campanularia - pisalo na vrećici sa sjemenom. A što se tiče veronike, naroćito zato što je trajnica - bilježim se sa štovanjem. Wink 

Lucy, ova facelija je, doduše, kasno poslije podne dobila malo sjene, ali većinu dana bila je na direktnom suncu i nije se uopće bunila.Njezina je prednost što korijenom veže dušik i tako popravlja tlo. Mana joj je što može izazvati dermatitis.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.