Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trajnice koje dobro podnose sušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trajnice koje dobro podnose sušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:13
Da ne povjerujem, kolonija samoniklih, a ja kupila sjeme od Engleza. Nadam se da su bar mrvicu drukčiji kad sam ih već platila LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 22:33
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Da ne povjerujem, kolonija samoniklih, a ja kupila sjeme od Engleza. Nadam se da su bar mrvicu drukčiji kad sam ih već platila LOL


to me podsjeca na koliko smo mi hrvati glupi narad i sto se biljka tice. Toliko prekrasnih samoniklih biljaka imamo al nama su to samo "travurine" dok drugi masnu lovu mlate na njima. Da ne spominjem nase zvoncice a Degenija je posebna prica. Nama hrvatima je zabranjeno takoreci da je uopce pogledamo dok se drugdje u svijetu prodaje za masne pare (da spomenem da paketic sa par sjemenki kosta 17 ue).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 22:49
Druge odlicne biljke za suhu mediteransku klimu

Centaurea ragusina - dubrovacka zecina, hrvatska endemicna biljka koja raste samo na podrucju Dubrovnika. Popularni vrtni kultivar "Dusty miller" gotovo ne nemoguce vise naci. Svako biljka koju treba jos vise valorizirati-

Saxifraga crustata

Artemisia stellariana

Centaurea gymnocarpa
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 21:29
dado, hvala ti na ovoj fotki, prekrasna je...a što se tiče ovih tvojih prijedloga za mediteranski vrt, možda se ti nadahneš ovom temom i počneš spremati i liniju biljaka za mediteranski vrt kao svoju posebnost i specijalnost u Vrtlariji KalićiWink.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 22:04
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

dado, hvala ti na ovoj fotki, prekrasna je...a što se tiče ovih tvojih prijedloga za mediteranski vrt, možda se ti nadahneš ovom temom i počneš spremati i liniju biljaka za mediteranski vrt kao svoju posebnost i specijalnost u Vrtlariji KalićiWink.


Radim vec na tome :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 08:11
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 08:12
Evo mojih trajnica u punom cvatu...............
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 08:12
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 08:13
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 09:20
Originalno poslano od člana Božica-baka Božica-baka napisao:

[IMG]http://i1115.photobucket.com/albums/k541/vjeverica2011/DSC02179-1.jpg" />
[IMG]http://i1115.photobucket.com/albums/k541/vjeverica2011/DSC02180-1.jpg" />

[IMG]http://i1115.photobucket.com/albums/k541/vjeverica2011/SAM_0283.jpg" />

Prekrasno Bozice....jel to phlox?
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 15:27
znaš bugic ja kad kupim ne zapišem kako se zove a uvijek je na latinskom evo na prethodnoj stranici mi je baka bea objasnila da je ono snježak (ne živim u dalmaciji)smile106pa ja samo sadim li ga sadim.........
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 08:07
...evo uslikah još neke...
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 12:50
Božica baka, je li onaj roza cvijet sa žutim u sredini kamenika (lat. saxifraga)?
Da li on cvijeta samo jednom godišnje, vidim da su vaši još lijepi i cvatu, a moji su ocvali početkom svibnja.
Ako bi mi mogli reći nešto više o održavanju tog cvijeta, jer nisam našla ništa o njemu na forumu
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 13:04
Centaurea ragusa, dubrovačka zečina
 
 
Dado, malo sam je proguglala i potražila fotku tak da naše forumašice iz okolice Dubrovnika je mogu prepoznati, ako u šetnji naiđu na nju:
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 13:10
Negdje sam pročitala da biljke sivo-zelenih listova lakše podnose sušu nego one zelenih listova. 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 13:10
Centaurea gymnocyrpa
 
zaista prekrasna i kako piše potpuno, ali potpuno, nezahtjevna biljka u obliku grma, koja podnosi apsolutno sve do potpunog zanemarivanja u najsušim dijelovima vrta.
Dado, nadam se da ćeš ju nabavitiWink
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 14:23
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Centaurea ragusa, dubrovačka zečina
 
 
Dado, malo sam je proguglala i potražila fotku tak da naše forumašice iz okolice Dubrovnika je mogu prepoznati, ako u šetnji naiđu na nju:
 


Prosle godine je biloi sjemena za kupitiali ove godine ga nisam naso nigdje (vjerojatno zbog intern konvencija o zastiti bilja). Nadam se da ju nitko nece iscupati u prirodnom stanistu buduci daje endemska biljka, rede neka se pokupe sjemenke bez da se biljke ostete.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 14:26
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Centaurea gymnocyrpa
 
zaista prekrasna i kako piše potpuno, ali potpuno, nezahtjevna biljka u obliku grma, koja podnosi apsolutno sve do potpunog zanemarivanja u najsušim dijelovima vrta.
Dado, nadam se da ćeš ju nabavitiWink
 
 


prekrasna je biljka, pomalo slici dok ne cvijeta jednoj sorti cinerarije sa rasperanim listovima. Cvijetovi su prekrasne boje. Nadam se da cu uspjeti doci do nje mada koliko sam shvatio dosta zanemarena vrsta.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 15:30
imaš pravo Dado, Dubrovačka zečina je zaštićena vrsta, što će reći da ju ne smijemo brati, ali sjemenku smijemo uzeti...
Držim fige da uspiješ nabaviti sjeme gymnocarpeWink...to je jedna od ljepših biljaka koje sam vidjela u zadnje vrijemeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 10:06
Originalno poslano od člana ana22 ana22 napisao:

Božica baka, je li onaj roza cvijet sa žutim u sredini kamenika (lat. saxifraga)?
Da li on cvijeta samo jednom godišnje, vidim da su vaši još lijepi i cvatu, a moji su ocvali početkom svibnja.
Ako bi mi mogli reći nešto više o održavanju tog cvijeta, jer nisam našla ništa o njemu na forumu
 
Mislim da je kamenika, meni je ocvala prije nekoliko dana i cvate samo jednom, krajem travnja i kroz svibanj, ovisi koliko je hladno.
Na googlu ima nekoliko članaka o njoj samo ukucaš kamenika trajnica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.