Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duranta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duranta

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Duranta
    Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 14:33

Duranta repens

Duranta je rod zimzelenog žbunja i niskog drveća koje se odlikuje brzim rastom i obilnim skupinama cvjetova tijekom ljeta. Postoji 36 vrsta Duranti, a kao kućne biljke uzjajaju se Duranta repens i Duranta lorentzii. Ova biljka je porijeklom iz vlažnih tropskim i subtropskih šuma južne Amerike, Meksika i Floride i Indije gdje u prirodi dosegne visinu i preko 5 metara, a lako se uzgaja i kao sobna biljka u obliku uspravnog žbuna ili kao padajuća biljka. Biljke su osjetljive na mraz. Minimalna temp. koju podnose je 10 stupnjeva, a zimi je idealna od 16-20 stupnjeva. Biljci treba osigurati puno svjetlosti jer je na svjetlom mjestu cvjetanje puno obilnije nego u sjeni. Tijekom rasta biljku treba obilno zalijevati, a zimi umjereno. U proljeće i ljeto može biti na terasi ili u vrtu ali je potrebno postepeno navikavanje na direktno sunce. Prihranjuje se svaka 2 tjedna u periodu intenzivnog rasta. Orošavanje listova sprečava pojavu crvenog pauka, grinja i štitastih uši. Presađuje se u proljeće jednom u dvije godine.

Durante repens (slika je s net-a)


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 14:56
Danas sam prvi put vidjela ovu biljku na našoj tržnici i to u cvatu. Naravno da joj nisam mogla odoljeti i jedna biljčica je stigla sa mnom doma. Moja još nema cvijeta ali čim procvjeta vidjet ćete i sliku moje. Već sam i prije rekla da ću morati u velikom luku zaobilaziti štand jedne gospođe koja uvijek ima cvijeće koje uglavnom nitko drugi nema u prodaji, a budući je mene teško nagovoriti da ga kupim zna se tko ovdje kapitulira.Tongue
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 15:51
prelijepa je Smile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 07:44
prekrasna je. Ja sam je probala iz sjemena uzgojiti ali ništa od toga. Je li bila skupa?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 09:04
Dosta veliku biljku sam platila 30 kn, tako da mislim da nije neka pretjerana cijena. Puno veći primjerak u bogatom cvatu je bio 80 kn. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 11:02
....diiiivna, sad sam pročitala da se uzgaja iz reznica....
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 19:30
Aj,molim te,reci koja je to tvoja tržnica,da krenem?!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 20:59
Ja sam je uzgojila iz reznice.

I upravo je pocela otvarati prve cvjetice. Cvjetici su sitni, sitni,mnogo sitniji nego sam ja ocekivala prema slikama s neta. Sutra slikam da vam pokazem.

Inace, reznica je dugo zivotarila, ali kad je krenula, lijepo raste. Ipak, ocekivala sam vise od ove biljcice. Mozda, ipak, kad se cijela otvori...vidjet cemo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 09:41
Na slikama djeluje jako lijepo.
 
Svaki put se iznenadim koliko ima prekrasnih biljčica koje ja još nisam vidjela Tongue
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 21:41
A, povlacim ono sto sam rekla u prosloj poruci, rascvjetala se, divna je, slicice cim stignem. Nema onaj bjelicasti rub kao na slici s neta, bit ce neki drugi varijetet.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 22:54
Evo je, jos se nije skroz popunila, ali vec je prelijepa


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 16:14
Nina prekrasna je. A baš sam mislila kad sam pročitala tvoj gornji post kako je eto mene ova biljka osvojila kad sam je vidjela svu rascvjetalu, ali vidim da joj ni ti nisi odolilaTongue
Moja bi trebala biti s onim bijelim rubom kao na prvoj slici, ali još nema pupova, mlada je biljčica. Preostaje mi samo da strpljivo čekam.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 22:12
još  nikad nisam vidjela ti ljepoticu, baš je neobična i preeeeljepa :))
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 11:57
Prvi cvjetići moje durante. Nina nisam ni ja mogla dočekati da se svi otvore za slikanje.LOL


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 19:53
Preslatka je, lana2.
Moj pokušaj sijanja prošle godine nije uspio, tako da je ona još na listi želja.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2009 u 00:17
Lana, sudeci po ovim prvim cvjeticima, tvoja je nesto drugacija, kao da ima onaj bijeli rub, jel se tebi cini??

Moja cvate neprekidno otkad je pocela, ali obicno nema cijelu ovu stapkicu rascvjetalu, vec kad je dno procvalo, vrh jos nije, a kad vrh procvate, dno je vec ocvalo. Ali, sve skupa je jako slatka, i kad je jos malo razgranam, i kad bude grmic, mislim da ce biti veoma privlacna biljcica.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2009 u 08:31
Nina u pravu si. Moja je nešto drugačija ima bijeli rub i reckava je na rubovima latica. Kao što kažeš cvijet nije krupan ali djeluje dražesno, a osim toga jako volim plavo i ljubičasto cvijeće pa sam bila jako sretna kad su se pokazali prvi cvjetićiTongue
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2009 u 23:00
Lana, i ja obozavam plavo...ove sam se godine bila dala u potragu za plavim, i bas sam zadovoljna sta sam sve nasla.

ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 13:28
Nakon tvoje opaske o cvjetanju pogledala sam moj. Prvi cvjetovi pričekali su i posljednje da se otvore tako da je cijela cvjetna grančica sada potpuna. Mlada je biljčica i sad se sprema cvjetati i na ostalim granama.

Kad sam naglas prokomentirala da mi je žao što neću vidjeti kad se sve još rascvjeta, MM me zafrkavao da nek onda ostanem doma i ne idem na more pa ću gledati cvijet kako cvateLOL

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 13:52
Ja sam danas nabavila pelcer od ove biljke.
Da li mi netko moze reci, koji je najbolji nacin da se ozili?

Unaprijed mnogo hvala!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.