Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duranta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duranta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 19:14
Dali se može sad zapelcati reznica (granćica)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 16:21
Gordana, ako imas toplu sobu, mislim da bi mogla, jer se dosta lagano zakorjenjuje.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 19:38
Nina, ostavi barem dvije grančice za mene!!!  Ostalo kad se vratim!!  Pozzdrav
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 17:04
Freeland, nemam sada od Durante, od nje cu imati na proljece kad budem orezivala, maticna biljka ce mi prezimiti vani i ne mogu sada rezati, jer ce mi onda bura srediti mlade izdanke. Imam samo sadnice.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:48
ja sam jako zadovoljna sa svojom cijelo ljeto je cvala,...Nina ona je u zemlji jel da ju dobro zamotam a korijenje? jel kao kod bugenvilije isto zaštitiiti od kiše?
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 19:41
Toplih soba imam puno i to viška ,ali reznica još nemam.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 15:51
A ja imam i toplu sobu i pelceriće durante!!!   Hvala Triši na rezuckanju grančica!!  Za sada se jako jako krasno drži, samo još da se zakorijeni da bude velliikkaa koliko sama želi!!



Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 13:50
 Nabavila sam sadnicu durante!!! Sadnica je kao stabalce i nakon  pedalj visine grana se u krošnjicu od 4 grane!!! Na vrškovima grana vide se  ocvali ostaci cvijetova, koje sam porezala pred nekih tjedan dana, i već su poćele daljnje mladice tjerati!!  Ali sam se zabrinula jer joj opada donje lišće!! Nbjelovu, jel to normalno za nju ili da grizem nokte??



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 16:40
Duda, nije nesto posebno osjetljiva na kisu, zastiti samo onako kako se kod nas zasticuju limuni i mandarine, ja tako radim, prezimljava super vani.
Freeland, vidi da je nije uhvatio crveni pauk, dobro je istusiraj sa donje strane listova. Sad kad ti je tako ostala gola, trebalo bi joj skratiti grane na pola, da se obnovi. Tako ces dobiti mnogo zgusnutiji grmic, i ljepsi. I sama si vidjela kako brzo tjera mlade, tako da nema veze sto si joj nedavno sjecnula vrhove. Grancice koje ti ostanu iza orezivanja zakorijeni.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 16:51
Nbjelovu, crveni pauk izgleda....kao pauk ili????????  Nikad nisam upoznala dotičnog, a nisam ništa na biljci primjetila sumnjivog. 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 14:11
A, cp je sicusan, izvjezbano oko ga moze vidjeti ali neizvjezbano ne moze. Zivi s donje strane lista, list koji je on posjetio obicno prvo dobije po sebi sicusne zute tockice (to su mjesta gdje on bode), a onda pozuti i otpadne.
Voli toplo i suho, tako da buja uz juzne prozore i u toplim sobama.
Kad se jako prosiri, vidi se po biljci i paucina.
Ne voli nikako vlagu, tako da je preventiva protiv njega svakodnevno prskanje lisca vodom, tusiranje biljke, itd, tako da se smoci i donja stana lista.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 14:29
Hvala Nina, lišće nije izbockano i nema paučine (ima je samo po čoškovima Wink plafona, ali trudim se )!!!
 Ako cp ne voli vlagu onda je za preventivu počinjem prskati, vjerojatno joj je kod mene samo malo toplije, ali preselit ću je u malo hladniji prostor!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 07:22

Svecano objavljujem da su mi se primile dvije reznice, dobijene iz dalekog Izreala, prije tocno godinu i pol dana...dakle toliko im je trebalo da se prime....od jednog kultivara durante, lijepog imena Geisha Girl. Trebalo bi da ima vece cvjetove, i vece cvjetne grozdove od ove obicne...ali eto, malo je spora u primanju...vidjet cemo. Naletjela sam na jedan video o njoj, pogledajte, da li vam se cini da ima vece cvjetove od ove nase:

 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 11:17
Nina, a ja sam jučer orezala i zapelcala drančice od moje-tvoje durante, pa da vidimo koliko im treba da se u čašici vide korjenčići!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 18:50
Ova moja duranta se prima mnogo efikasnije, u toplo doba joj treba nekoliko tjedana. Nadam se da ce ti se primiti i sada.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 11:05


Uploaded with ImageShack.us

Nina, ovo je orezana, lijepo je bacila nove grančice, od beštija nema traga!!!



Uploaded with ImageShack.us
A ovo su zapelcane mladice prije 5 tjedana!!!  Lijepo napreduju!!!  Samo sam ih umočila u hormon i prekrila plastičnim bocama!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 14:03
Free, super je i velika, a i pelcerici. Jako je dobro da si je orezala, do proljeca ce vec biti grmic. Mozes ti nju jos jednom pincirati, npr. onu duzu granu vec sada, a krace za mjesec dana,  i onda mozes neke grane jos jednom, tako ces zaista dobiti lijep grm i puno cvijeta, cvast ce malo kasnije, npr. u sestom, ali ce biti prelijepa.
 
Moja velika je vani u zemlji. Boga pitaj sta cu naci kad se napokon uspijem dovuci do Hvara. Na svu srecu, imam ih par u sobi, pa ako velika krepa, lako cu je nadomjestiti. I ona Geisha mi je u sobi, super raste, po listu se ne razlikuje od obicne, jedva cekam da procvate.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 15:04
Nina pročitavši tvoj post, otišla sam pogledati duranticu!!  Baš lijepo baca grančice na pinciranim vršcima!!  Još par vrškića sam otrgnula!!  Ali... dodirnuvši biljčicu, s nje su poletjele 3-4 bijele malecke mušice!!  Kaj je to i kak da se toga riješim???   Pomozi!!!

Od srca se nadam da će te biljčice dočekati ........  samo sa malim tragovima ovoga kaj je prošlo preko njih!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:00
ovako izgleda moja danas poćeli su joj tjerat listići pa sam ju unijela na malo toplije mjesto

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:38
Nona. moja je stalno na suncu (dok ga ima!!) i toplome, ali je i mene zadivila kako brzo raste, čak mislim da je u mome zimskom vrtu to biljčica koja u ovo vrijeme najbolje napreduje!! smile127 Baš sam sretna kaj sam je uspjela nabaviti od Nine!!
Sada se mogu baciti u potragu za ostalim plavim ljepoticama, timbuchinom, clerodendronom ugandese ( Mira će me ubiti, ali bojim se za njezinu grančicu, ni hormon nije pomogao, osim ako ne potjera koju malecku grančicu iz zemlje!!)  Nina, jesam li na spisku za kupnju tvojih mladica u proljeće?? Nisi zaboravila zapisati??Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.