Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke za herbarij-HELP!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke za herbarij-HELP!!!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke za herbarij-HELP!!!
    Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 14:13
Originalno poslano od člana Z_e_lj_k_a Z_e_lj_k_a napisao:




hmm.. runjika, hieracium pilosella, ljekovaita biljka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 14:00
Originalno poslano od člana Z_e_lj_k_a Z_e_lj_k_a napisao:



končara, Filipendula ulmaria, ljekovita biljka
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 13:58
Originalno poslano od člana Z_e_lj_k_a Z_e_lj_k_a napisao:



ranjenik, Anthyllis vulneraria, ljekovita biljka
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 02:43
Svaka pomoc je dobrodosla;)
Cvijet na slici broj 5 sam nasla na livadi, nije grm. Malo je visociji od ostalih biljaka, oko 30-40 cm. Slika je losa jer sam ja to slikala dosta kasno, oko pola 3 u noci. :)
A ova Euphorbia nema to sto si navela. Tnx sto si ih pregledala ;)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 01:24
Zeljka,gledala sam opet ovaj bijeli cvijet na 5 slici...evo ti jos 2 imena pa usporedi...cvijetom lice na njega ali ti ces najbolje znati jer imas cvijet pored sebe:
 
1. Ledum groenlandicum;
2. Prunus laurocerasus "Zabeliana"
 
A sto se tice ove Euphorbie...da li slucajno u sredini cvijet ima sitne zelene loptice i okolo njih lila je boje??Ako je tako onda je rijec o Euphorbia Characias!!
 
Ovaj zuti cvijet na zadnjoj slici pokusaj pogledati pod : Senecio"Sunshine"!?
 
 
Neznam da li sam pomogla...sve najbolje i drzim ti fige!! Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 00:48
Ciao Zeljka...dobro dosla na Forum..sto se tice tvojih slika,mozes li mi reci Gdje si ubrala ovaj bijeli cvijet na 5 slici? Jel' mozda u pitanju zbun/grm? Lici mi na Osteomeles schweriniae,ali u pitanju je grm koja cvijeta u ovom periodu a poslije cvijetanja na njemu se pojave plodovi prvo crvene a zatim plavo-crne boje....izvini sto cu napisati i ovo,ali slika je losa tako da nemogu vidjeti bolje cvijet...mozes li dobro slikati Cvijet i reci Gdje si ga ubrala(ovdje se odnosim da li je u pitanju sumski cvijet,da li je neki zbun/grm i slicno),vrlo rado bih ti pomogla ako mi das sve ove informacije.. imam jednu enciklopediu koja obuhvata veliki broj biljaka... :-)!!
I jos nesto..pozdravi mi Tuzlu,moja sestra zivi tu :-)!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:52
Treba mi latinski naziv ili narodni, a ostalo onda mogu naci lako:)
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:43
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:43
Ovu sam nasla u sumi, 50cm visoka.
 
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:42
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:39
Za ovu znam da je neka Euphorbia, ali ne mogu da odredim koja je tacno
 
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:37
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:37
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:36
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:35
Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:33

Na vrh
Z_e_lj_k_a View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Z_e_lj_k_a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:17
Studiram farmaciju i imam botaniku kao predmet. Pravimo herbar, pa imam nekoliko njih koje nisam uspjela da identificiram.Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.