Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  123 44>
Korisnik
Poruka
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Primavera galerija
    Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 12:21
Bok svima na ovom prekrasnom forumu ,
 
zovem se Vesna, i kako je to ujedno sinonim za prvi dan proljeća, zaštitno ime mi je Primavera. Već osam godina bavim se oblikovanjem i izradom nakita i ukrasnih uporabnih predmeta, prvenstveno od polimerne gline, kod nas poznatoj kao fimo. No, ni drugi materijali mi nisu strani, a posebno volim decoupage i slikanje na svili, ali i koješta drugo što mi dopadne šaka Wink Dugo već gostujem na ovom forumu, i osjećam se ko u jednom velikom vrtu. Budući i sama često radim na temu cvijeća, odluka da vam se priključim došla je sama po sebi.
 
Za početak pokazat ću neke svoje radove koje sam ove godine izlagala na netom završenoj izložbi Flora-art na zagrebačkom Bundeku.
 
Ovo je moj skromni štand, Flora-art '09 (klikom na sličicu ona se povećava)
  
 
A ovo neki od radova. Kamenčići iz prirode i na njima rukom oblikovano cvijeće od polimerne gline. Nadam se da će vam se dopasti....
 
                    
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 16:08
radovi su ti baš preslatkiSmileSmileSmile 
oups...dobrodošlaSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 17:38
dobro došla! Hug
kamenčići su prekrasni! sve mi izgleda jako lijepo i zanimljivo. koliko vidim neki kamenčići su obojani. koje boje koristiš?
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 22:11
Dobro došla! smile73
 
radovi su mi preslatki!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:03

   Hvala vam puno na dobrodošlici.

@More: Svi kamenčići su izvorno upravo takvi, niti jednoga ne bojam... Gdje god idem dovlačim kamenčiće, i stvarno ih imam jako zanimljivih... Prva dva i zadnji su iz našeg mora, a ostali uglavnom s riječnih i jezerskih obala... Jedino sam neke kamenčiće prelakirala zaštitnim lakom na bazi vode...

moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:37
Prekrasan nakit s puno ljubavi i strpljenja rađen

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 00:18

   Puno hvala, draga Saara... Obožavam oblikovati, to mi je i zanimanje, samo u drugom mediju...

Moja ljubav je zapravo klasična glina, ali zbog skučenog prostora i nemogućnosti da si to, barem za sada, priuštim, usmjerila sam se prema polimernoj glini, koja je itekako dobar medij za oblikovanje... Uz malo samoškolovanja, dosta literature i internetskih tutoriala, mislim da sam donekle uspjela svladati taj materijal i tehnike rada s njim.

Znam da svi volite slikice, pa ću vam prikazati još nekoliko radova radjenih baš za Flora-art (kliknuti na sliku za uvećani prikaz).

                 
 
Ovi jednostavni privjesci-ogrlice izradjeni su od polimerne gline (fima), orisi voća i cvijeća od posrebrene žice, i obojani uglavnom starim sjenilima za oči koji imaju finu mikrostrukturu koja odlično prianja uz polimernu glinu, s izuzetkom trešnjica, njih sam bojala akrilnom bojom radi inteziteta.
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 11:12
smile227 koike su dimenzije privjesaka?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 14:09
Embarrassed Hvala draga Monna. Privjesci su 7x3.5 cm ovi širi, te 7x2.5 cm uži...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 23:38
Voće je u trendu, pa nastavljam u istom tonu. Predstavljam svoje voćne zveckalice, od kojih je ona s malinama i kupinama osvojila i uredništvo časopisa Lisa, te su je 25.5. objavili na posebnom prilogu posvećenom domaćim autoricama-nakitilicama. Uz zveckalice je i jedna vrlo jednostavna ogrlica na kratkoj kožnoj traci, te par naušnica s istom temom, te na kraju opet jedna zveckalica, ovaj puta manje gusta....
 
     
                  
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 09:14
Meni na ove fotke pvo poteku sline! Peeeeedivni radovi, mene su isto oduševile ove naušnice od kupina!! smile71
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 16:03
Ajme draga moja...nije ni čudno da su ovi u Lisi poludili za tvojim voćnim delicijama

Kad bi mi netko sve ovo stavio pred mene i rekao da izaberem jedan komad ....ja mislim da bi mi srce puklo jer ne bi znala kaj bi si izabrala......sve je posebeno...vrhunski napravljeno.....u svakom komadu vidim onaj tvoj poseban prepoznatljiv "touch".....
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 22:22
Embarrassed Ooooh, puno vam hvala, drage Monna i Hippy... Kao i svi koji vole to što rade, tako i ja stvarno volim oblikovanje u polimernoj glini, a u kombinaciji s malo truda i prakse.... ma znate već, i vi ste velike kreativne duše smile170
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 09:42
Primavera to je divno!!! Nisam se još upustila u igru fimom iako sam ga kupila još prošle godine.Sad kad sam vidjela tvoje kreacije odlučila sam napokon pokušati. Treba li fiksirati cvjeće za kamen i čime? Na koliko stupnjeva pečeš? Koristiš li za one privjeske neke okviriće ili??? (moj favorit je tulipan-božanstveno) i možeš li opisati točan postupak rada posebno onaj dio sa sjenilima za oči....Uf...sad sam te izrešetala pitanjima...ali šta mogu...stvarno sam oduševljenaClap
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 09:58
I još sam zaboravila pitati na koji način postavljaš žicu (postupak ) odnosno cijeli postupak izrade (ako ti nije teško)...Embarrassed malo mi je neugodno što sam takva neznalica ...ali tko pita...Smile
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 11:30
Lilly Vanilly puno ti hvala na komplimentima smile79 
Na kamenčiće ili bilo koju drugu podlogu koja nije friška (nepečena) polimerna glima (namjerno koristim taj izraz jer ja koristim i druge brandove osim fima) ono što smo oblikovali pričvršćujemo tekućim fimom (liquid gel) ili sculpey polimernom glinom i to u vrlo tankom premazu.
 
Što se pločica tiče, nema nikakvih okvira, napravi se unaprijed veličina koja se želi na komadu folije, debljeg masnog papira (za pečenje) ili na paus papiru, pa se na dobro izgnječenoj polimernoj glini obcrtaju ravnalom obrisi oblika, papir se makne i posebnim oštrim nožem za polimernu glinu izreže se oblik.
 
Budući da veliš da do sada nisi radila s fimom, bilo bi dobro da prvo dobro uvježbaš kondicioniranje gline, jer je to preduvjet za uspješnost radova. Inače se može dogoditi da ćeš biti razočarana rezultatom. Meni je trebalo dobrih 5 godina skoro svakodnevnog rada s polimernom glinom dok nisam uspjela postići zadovoljavajuće rezultate. No, kada sam počinjala kod nas se baš nije puno znalo o tom materijalu, pa sam i spoznaje hvatala posvuda, tražila literaturu (uglavnom na engleskom jeziku) i pretraživala internet.
 
Stoga sam otvorena za svaki savjet, i moja je deviza: sve sam naučila od drugih i sve ću podijeliti s drugima.
 
U kondicioniranju polimerne gline, osim rukama (u gumenim rukavicama) koristim se i mašinom za tijesto, koja uvelike ubrzava taj proces. Da bi znali kada nam je glina dovoljno podatna za rad, trebamo izvaljanu plahticu željenog komada fima presavinuti na pola. Ako na tom presavinutom dijelu nema napuknuća, odnosno ako se glina gipko presavija, spremna je za rad.
 
Da se vratim pločicama. Nakon što se iz dobro izvaljane polimerne gline na debljinu cca 4 - 5 mm izrežu željeni oblici, na temelju prethodno napravljenog crteža iskroje se iz posrebrene žice dijelovi oblika točno po linijama crteža i sve se slaže na pločicu isto prema crtežu i lagano se utisnu u glinu. Stara sjenila za oči se malo postružu i malim kistom lagano utrljavaju na željeno mjesto (već prema boji). Kad je sve gotovo, ja pločice pečem u maloj pećnici predvidjenoj samo za to (Pevec, cca 380 kn - nikako ne mikrovalna!!!) na 110 - 130°C oko pola sata, sve ovisi o debljini predmeta. Kada se dobro ohladi, u ovom slučaju, sliku unutar žice premažem tankim slojem fimo gela (tekuća polimerna glina) i ponovno pečem oko 15 minuta, a u posljednje vrijeme radim to tzv. heat gunom jer daje  bolji rezultat, mada se s tim treba biti max oprezan budući da razvija temp. do 330°C. Nakon ponovnog hladjenja, pristupa se finiširanju, tj. obradi finim vodenim brusnim papirom. Vodenim zato, jer se sve radi u vodi u koju se stavi par kapi sredstva za pranje sudja. Tih brusnih papira ima u svakoj kemoboji ili sličnom dućanu, a finoća ide od nekih 280 grita do 1000 ili čak 2000 grita. Nakon što smo zadovoljni rezultatom, predmet se još jednom ispere pod tekućom hladnom vodom i osuši papirnatim ručnikom. Ne mora se nužno lakirati, za malo jači sjaj dovoljno je istrljati ga komadićem starog trapera, no ja sam kod pločica željela postići staklasti izgled, te su one lakirane Dulux Diamond Glaze (isto kemoboje) lakom na vodenoj osnovi u 4 sloja svaka strana. Inače, svi se predmeti od polimerne gline smiju lakirati jedino lakovima na vodenoj osnovi, inače dolazi do ljepljenja, ljuštenja i propadanja laka, a time i predmeta.
 
Eto, nadam se da sam ti bila od pomoći, kao i svakome tko se želi okušati u tom mediju. Ovo bi skoro pa mogao biti neki mali tutorial, pa ako je tako neka administratori o tome odluče.
 
Smile
 
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 14:03
Hvala ti puno na ovako opsežnom odgovoru. Stvarno si prava prijateljicasmile79!!!!!! Što se tiče gline i vježbe imam nekog iskustva (das masa)...sad bih mogla početi samo mi nedostaje tekući polimer. Pištolj imam ...pa si mislim možda bih i na kamen umjesto tekućeg ,mogla staviti vruće ljepilo za fiksaciju ??? Gdje nabaviti taj tekući polimer?
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 16:18
Draga Lilly Vanilly, drago mi je ako sam ti moglapomoći.
 
No, moram proširiti objašnjenje, jer, fimo i das masa, osim gnječenja, nemaju ama baš nikakve druge sličnosti.
 
Das masa se radi usitnjavanjem i recikliranjem papira s dodacima raznih učvrščivača, dok je polimerna glina, kemijski dobivena masa.
 
Ovaj pištolj koji sam spomenula nije onaj opće poznati pištolj za vruće ljepljenje, heat gun je ustvari nešto poput jakog fena, i izvorno se koristi za skidanje starog laka s drvenih prozora i vrata.
 
Za pomoć, možeš probati uguglati heat gun i sigurno će ti se otvoriti puno stranica na kojima možeš i vidjeti kako on izgleda i čemu služi. Ja sam ga takodjer kupila u Bauhausu u Zagrebu, kao i mnoge druge pomoćne stvari (npr. lak).
 
Pištolj za vruće ljepljenje nikako se ne smije koristiti pri spajanju polimerne gline s ostalim površinama, jer ona na vrućini postaje mekana i može se deformirati. Druga je stvar s heat gunom, njega se samo usmjeri na ono što se želi učvrstiti (čitaj: ispeći), na udaljenosti od najmanje 7 cm od rada i tretira se cca 10-ak munuta, bez dodirivanja predmeta, prvo zato jer heat gun razvija veliku temperaturu, a drugo zato što bi došlo do distorzije predmeta.
Osobno, ne  bi nikome preporučila upotrebu heat guna, dok se potpuno ne svladaju sve ostale tehnike rada s polimernom glinom. Ja sam ga počela koristiti tek nakon 6 godina bavljenja njome.
 
A tekuća polimerna glina, kod nas se prodaje pod nazivom Fimo Liquid Gel (u Zagrebu ga ima u trgovinama Chemaco, Vukovarska ul., Lumos, Petrinjska ul, nb-hobby art, Kustošijanska ul. - sve trgovine imaju svoje web stranice, a može se i naručiti za one koji nisu iz Zagreba).
 
U svakom slučaju, ponavljam, nikako ne koristiti pištolj za vruće ljepljenje s fimom. Bolje je, ukoliko se nema tekućeg fima, poslužiti se onim malim ljepilima za brzo ljepljenje, po mogućnosti u gel obliku, s isto vrlo malim količinama.
 
Eto, ja opet bila opširna... Nije mi teško pomoći, naprotiv, vrlo rado to činim, pa bude li potrebe, stojim na raspolaganju...
 
smile170
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 21:22
Primavera, pustila sam si slideshow na photobucketu i gledala kao hipnotizirana. Oduševljena sam!
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 01:14
smile75 Hvala ti puno, draga Anastazija, nadam se da si bacila oko i na druge albume. U svakom slučaju, ja ću nastaviti sa slikicama za one koji možda teže otvaraju photobucket....
 
Za vruće ljetne dane pred nama, malo osvježenja i C vitamina.... Takodjer jednostavne ogrlice privjesci, radjeni isto od polimerne gline, tehnikom slaganja slojeva na osnovnu podlogu. Presjeci voća nastaju rezanjem na tanke kriškice unaprijed priredjenih tubica ili tzv. caneova.
 
     
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.