Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj drveća iz sjemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj drveća iz sjemena

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uzgoj drveća iz sjemena
    Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 09:39

Zdravo svima,
molim vas za pomoc, mozete li mi reci - da li se drvece moze bas POSIJATI? znam da se to obicno radi sa sadnicama, ali meni je jako vazan podatak koliko je to uspjesno kada je SJEME u pitanju. u rasadniku su mi rekli da je to jako, jaaaaako tesko i da odustanem od toga.Cry
da li je to istina?
kako i koliko dugo da uzgajam sjeme kod kuce prije nego ga zasadim u zemlju?koje su vrste lakse za takav nacin uzgoja?
da li stvarno nema nade za takav nacin uzgoja Confused
unaprijed hvala svima na pomoci.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:08
dobro došla moremore
 
naravno da se može  posijati
samo ne niče svako sjeme jednako dobro....za nicanje nekih treba osigurati posebne uvjete a neke je dovoljno staviti u zemlju i zalijevati
preopćenito ti je pitanje
reci koje drveće bi htjela uzgojiti na taj način 
 
prošle godine sam sijala caelaspiniu i albiziju.....i dobar je postotak niknutih ali sporo rastu
Na vrh
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:21
hvala, hvala puno.
pa iskreno da kazem, u pitanju je jedan projekat koji pokrecem vise kao dizajner.ali posto je tema eco friendly design zelim da kroz sve to promovisem ideju sadnje suma. i posto je to medjunarodnog karaktera zelim da svojim rjesenjem skrenem paznju na to da ljudi ne trebaju samo pricati o sadnji drveca nego to i ciniti. sjemenje mogu da ubacim u tu cijelu pricu, ali sadnicu ne mogu.zato mi je vazno to sve.Smilezato mi je vazno i da to bude sto jednostavniji proces. zato me zanima to sjemenje koje si pomenula - koje se samo posije u zemlju i zaliva.
idealno bi bilo ustvari da su to vrste koje brzo rastu i kojima ne treba posebna priprema. ne znam je li to sve prekomplikovano sto sam ispricala i da li puno trazim ali eto-stvarno je iz najbolje namjere-zaista zelim da napravim nesto sto bi pokrenulo ljude u tom pravcu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:30
ideja ti je super
već će se uključiti u temu i ljudi sa većim znanjem od moga
 
reci nam gdje bi sadila to drveće....u primorju ili na kontinentu ? 
 
a kako bi se u ideju uklopio uzgoj iz reznica jer neko drveće se može i reznicama razmnožiti
Na vrh
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:38
hvala Smile
pa, ideja se odnosi na sva podrucja zemaljske kugle. bilo bi razlicito sjemenje (u zavisnosti od regiona).
svi prijedlozi dolaze u obzir.
Smile
Na vrh
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:42
a sto se reznica tice, imam neke granice koje ne mogu da predjem (iz tehnickih razloga) , pa to moze biti samo sjeme....Unhappy
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 12:53
Zaista je pitanje previše općenito, zato i dobivaš općenite odgovore. Predpostavljam da ćeš u tom projektu napisati da se sade/siju biljke koje su autohtone u pojedinom okruženju, da nećeš uvoditi strane a pogotove ne invazivne biljke koje bi mogle potpuno promijeniti floru odrerđenog područja. Moj ti je savjet da odlučiš o čemu ćeš pisati ( nećeš valjda obraditi cijelu zemaljsku kuglu) potražiš šta u tom području raste od divljih pa do kultiviranih biljaka, pa onda istraži svaku pojedinačno. Internet je predivno mjesto za to.
Ne obraćaj puno pažnje na nas zaljubljenike ukrasnog bilja-mi bi htjeli imati baš ono što ne raste na svakom koraku, a mislim da to nije smisao tvog projekta, ako sam dobro shvatila.

Znam da u Dalmaciji borove ne treba saditi, niču sami, na žalost,i oduzimaju plodno tlo. Doduše nisu krivi sami borovi, na ljudima je veći dio krivice.Maslina može iz sjemenke, mnoge voćke (neke poslije treba kalemiti, jer iz sjemenke niknu "divljake")...
Na vrh
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 13:03

hvala puno na odgovoru. zaista sam namjeravala naglasiti to da se sije drvece koje jeste autohtono, ali sam konkurs se odnosi na cijelu zemaljsku kuglu Embarrassed. doduse, vjerovatno ne ocekuju takav koncept kao sto ga ja zelim plasirati, ali mislim da nikada nije lose skrenuti paznju na ovu problematiku i pokusati pokrenuti ljude. pogledacu na netu za odredjene regije sta preporucuju(ne moram bas svaki pedalj da obradim Wink, ali cu se truditi da to sve ima smisla.
u svakom slucaju, ohrabrili ste me puno nakon one price iz rasadnikaSmile. hvala vam, a kada se zavrsi konkurs postavicu link tako da pogledate sta sam na kraju napravila i kako sam prosla na takmicenju Smile
pozdrav
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 13:26
Bravo, samo naprijed!
Naravno da se uvijek možeš obratiti ako te nešto konkretno zanima-naći će se netko tko barem nešto zna ili ima iskustva.
Na vrh
moremore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moremore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 13:28

svakakoThumbs%20Up
pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,859 sekundi.