Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paradajz koji prkosi gravitaciji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paradajz koji prkosi gravitaciji

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Paradajz koji prkosi gravitaciji
    Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 18:38
Zanimljiv nacin sadnje o kojem sam dosta citao po webu, a konacno ove godine uspio isprobati i u praksi:



A ovako izgledaju iste te stabiljke u "normalnim" uvjetima rasta:



Viseca izvedba ima daleko vise plodova i cvijetova, znatno manje odbacuje cvijetove posto je daleko bolje strujanje zraka uz jacu izlozenost suncu te
svakako ne zaboraviti da se i gornja strana kante moze iskoristiti za neku zacinsku biljku poput persina ili vlasca Big%20smile

Sadnja je vrlo jednostavna i nema potrebe za skupim specijaliziranim posudama, najobicnije lako dostupne su vise nego solidan izbor.





Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 18:41
e ovo ti je genijalno! Možeš objasniti postupak korak po korak nama neznalicama? To sam viđala po netu ali nikak da skužim kak posaditi "naopačke"
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 19:15
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

e ovo ti je genijalno! Možeš objasniti postupak korak po korak nama neznalicama? To sam viđala po netu ali nikak da skužim kak posaditi "naopačke"



Koliko sam god citao o tehnikama najjednostavnija je ispala i ucinkovita tako da je od pet kanti uspjelo svih pet Big%20smile

Odabir sorte paradajza je najvazniji pa definitivno preporucam razne cherry sorte koje rastu u malim posudama i rode u ogromnim kolicinama sto se s ovim nacinom samo potencira.

- uzmes kantu od cca. desetak litara ( pozeljno bijele boje da se korijen manje grije sto ja nisam Big%20smile )
- na dnu izrezes/busis rupu promjera 5-6 cm da mozes bez vecih ostecenje provuci stabiljku s listovima

- sadnice sam u prethodnim fazama presadio u plasticne casice od 2 dcl, dan prije obilno zalio da kada istresem iz case zamlja ostane u komadu s biljkom

- objesis kantu, istreses sadnicu iz casice i s gornje strane ( znaci iz unutrasnjosti kante ) proguras stabiljku i listove kroz rupu.

- pomocu komadica ljepljive trake s vanjske strane ( da je kasnije mozes maknuti ) smanji rupu kako ne bi previse zemlje curilo van

- polako s rukama dodaj zemlju oko sadnice sve dok u potpunosti ne poravnas prazninu, a onda zatrpaj do samog vrha kante.

- dobro natopiti ali u fazama da preveliko curenje vode ne ispire zemlju

- objesi na odabranu lokaciju

- nakon dva-tri dana kad se zemlja slegne makni ljepljivu traku s dna posto je sada sve kompaktno i zemlja nece curiti niti prilikom zaljevanja.

Dalje sve kao i inace, meni se rezultat tako svidio da cu za sljedecu sezonu sloziti konstrukciju s tridesetak kanti Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 07:18
pa ti si genije!

Moj ujak je slično napravio sa krastavcima.Posadio ih je u plastične vrečice sa ručkama i objesio na grede plastenika.

ovo obavezno budem napravila sljedeće sezone, hvala na objašnjenju
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 09:05
Ovo je ludo! Clap
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 14:21
Super!
Morat ću i ja probati.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 15:31
stvarno genijalna ideja... smile55
mislim da ću dogodine i ja probati po prvi put u životu uzgojiti svoje pome

Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 19:10
Svaka cast, ovo je super ideja, morat cu je probat  slj godine. Ove god moji rastu tj penju se po spagi na balkonu.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 21:14
Ideja nije moja nego se odavno moze vidjeti na webu, ja sam je samo uspjesno realizirao uz manje modifikacije Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 22:35
Ideja je super...
Eto moja mama to vidjela danas na forumu ,i odmah zasadila mini rajčice u kantu!
Clap
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 22:20

Mama je zasadila ,sada čekamo rezultate

Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 22:23

Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 23:11
Hm ,mislim da je tu cijelo popodne sunce.
 
Sutra kada počnem trčati po dvorištu ,i seliti kantu ,susjedi će misliti da sam malo skrenula smile96
Hvala smrcko na savjetu!
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 03:03
Originalno poslano od člana Željka23 Željka23 napisao:

Mama je zasadila ,sada čekamo rezultate 



Clap
Clap
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 03:05
Originalno poslano od člana Željka23 Željka23 napisao:

Hm ,mislim da je tu cijelo popodne sunce.



Nemoj jos. Biljka je zbog presadivanja sokirana i treba joj par dana da se korijen "primi", a za sljedecih par dana su najavljene enormne vrucine koje bi ga ovako slabasnog mogle srediti.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 09:35

Biljke su zasađene pred 4 dana ,jesu li se uspjele prilagoditi ,ili da ih držim negdje u hladu?Inače su one navikle na sunce ,ja sam ih sijala i držala vani ,nisu kupljene.

Zanimljivo je kako su odmah prvi dan počele savijati prema suncu.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 16:20
Originalno poslano od člana Željka23 Željka23 napisao:

Zanimljivo je kako su odmah prvi dan počele savijati prema suncu.


Onda ih slobodno ostavi, vec bi odapele da nisu Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 00:25
Koje vrste rajčica se mogu saditi  u kante?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 23:12
Nešto nema znalaca.Karmela,mislim da se sve vrste mogu saditi.Ne vidim razloga zašto se neke nebi mogle.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 20:14
sjećam se ovo je bila prva tema koju sam pogledala na cvijet info forumu,jako me zainteresirala,pa sam se ubrzo nakon toga registrirala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.