Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako izraditi fontanu sa malim jezercem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako izraditi fontanu sa malim jezercem

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kako izraditi fontanu sa malim jezercem
    Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 20:13
Imam dosta preljepog kamenja koje sam donijela sa mora .
 
Htjela bih izgraditi fontanu sa malim jezercem.Fontana bi trebala imati dvije tri kaskad koje se slijevaju u jezerce.Kupila sam pumpu visine  luka mlaza vode 120cm.Također imam desetak velikih kamenja.I sad najvažnije imam preljepo cvijeće koje u to trebam uklopiti(oleandar,muškatl ružmarin.kala.puzavac uboji.čempres itd.Molim za savjet tko jma iskustva u izradi(htjela bih zrno dalmacije prenijeti u Slavoniju i uživati u šumu vode i ljepoti cvijeća).HVALA
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 19:36
Ja ti iamam fontanu koju sam sam izradio. Nepravilnog je kockastog oblika, ima 3 kaskade i zapreminu od oko 500 litara vode. Imam pumpu koja ima 2 izvoda. Prvi pumpa vodu na vrh fontane pa se zatim prirodnim padom slijeva a drugi izvod raspršuje vodu u samo jezercu. U sredini je posađena klementina a ima i kameni stupić na kojem se nalazi rasvjetno tjelo. Sam sam smislio nacrt ali izvedba nije nimalo jednostavna I vjerovatno ćete koštati puno više nego što planiraš. Ako te interesira ideja mogu staviti i sliku.....
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 20:14
Hvala
Interesira me ideja i sama izrada jer po opisu mislim da izgleda fantastično.
Gdje ste kupili pumpu sa dva izvoda i jeli jako skupa.
 
Nadam se da sve to neće puno koštati a volje i truda neću žaliti raditi ću sa guštom.Budući da ste VI utršili vrijeme i trud prvi sa vašim plamom i idejama uz sliku nadam se da će meni biti lalše.
Zahvaljujem.
 
Željela bih vidjeti sliku i pošaljite mi ako imate plan izrade.
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 19:40
Fontana je izrađena od autohtonog podvelebitskog kamena, ima cca 2x2,5 metara, pumpu sam kupio u pevecu, koštala je 200 a sada su poskupili na 300 kuna (Einhel), nije loša a meni je prva trajala 3 godine. Ideju sam skinio sa interneta gdje jedna firma slaže gotove djelove a koštala je ok 10 000 kuna. Ja sam moju napravio sam, čak sam ugradio vodo i elektro instalacije a nisam potrošio ni 1 000 kuna.....
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 23:14
OVO IZGLEDA FANTASTIČNO PREDIVNO.VEĆ NA  SLICI ZABLJESNE LJEPOTA  A IZBLIZA JE SIGURNO JOŠ LJEPŠE.ZNAM DA MOJE NEĆE TAKO LIJEPO IZGLEDATI JER ŽIVIM U POŽEGI GDJE NEMA TOLIKO LIJEPOG KAMENA KAO KOD VAS.MOJ MUŽ I JA POTRUDIT ĆEMO SE DA ISKORISTIMO LIJEPO KAMENJE KOJE SMO DONIJELI SA MORA I NAPRAVITI NEŠTO LIJEPO .ISKORISTIT ĆEMO VAŠE IDEJE.
.HVALA VAM NA POMOĆI I DIVNOM DIJELU KOJE STE STVORILI.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 06:53
Ahoj Barunice,

Svaka fontana i jezerce su priča za sebe. Pogledajte što i kako su drugi radili no nastojte biti orginalni i što "prirodniji".
Kad zapnete ili kad vam ponestane ideja obratite se, naći ćemo neko rješenje.
Za početak pokušajte staviti svoju ideju na papir i krenite sakupljati materijal ... pumpa, cijevi, kamenje, grijač, ...
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 12:07

Slažem se sa Božikovine da je svaka fontana priča za sebe. Prvo je bitno da odredite pravu veličinu u odnosu na prostor a prije izgradnje predvidite elektro i vodo instalacije. Pogledajte malo po internetu i ne ustručavajte se primjeniti vaše osobne zamisli. Kada bude gotova imaćete svoje umjetničko djelo. Naravno, očekujemo da to podjelite s nama...Sritno

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 00:44
jako si lijepo to uredio i jos ustedioWink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 10:25
Stvarno prekrasno!!!
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 12:24
,
 
Ovo je fontana od poznanika.
 
Nešto dodaš, nešto oduzmeš, i to je to. Samo naprijed!smile186
 
Marijanova fantana je super!!!!!!!!
 
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 17:45
predivne fontane...  
Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 20:11
jako mi se sviđa fontana od poznanika
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 19:02
fontana je gotova i izgleda lijepo ali neznam poslati sliku.
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 16:43
evo slike
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 18:06
Evo još jedne slike
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 23:48
Ovu fontanu je izradio mm.sa bratom .
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 06:34
Bravo za vrijedne ruke!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 15:10
Prekrasne fontane,
Bravosmile120
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:13
Ideja, vrijedne ruke i malo mašte.
marijan023 i barunice,
predivne fontanice sa jezercima!

smile141
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:33
Bravo smile141
klasa optimista
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.