Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monarda - Indijanska kopriva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monarda - Indijanska kopriva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 21:59
Krasna je crvena monarda, super slikica, e sad vidim da je ima Jagoda, pa ću je užicati, a moja lila od Nataly cvjeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:13
Možda negdje i piše, Josipa, da li može preživjeti minuse u vrtu ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:25
Može bez problema. Ja sam u Sarajevu gdje je zima jako oštra. 
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:46
Evo i moje ljubičaste





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:53
Baš je lijepa monarda, nisam još vidjela uživo taj cvijet.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:53
Ove su sijane prošlo proljeće .


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 01:27
Josipa opet tvoje ljepotice..Kako pregledavam trajnice imam osjećaj da ti imaš sve one koje se meni sviđaju...Monardu imam crvenu i ljubičastu i vrlo su lijepe i jednostavne biljke, ne traže nikakvu brigu osim nešto vode, zar ne Josipa?
Evo jedne moje crvene....
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 23:40
Ovo je moja PetiteDelight



A imam i crvenu Gardenview Scarlet




Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 07:44
Lora, da li skupljaš sjeme od ovih ljepotica?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 12:15
Ova petit je uistinu predivna!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 21:48
Jagoda, Lora  Thumbs%20UpThumbs%20Up 
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 15:05

Koliko treba proći vremena da poćne cvjetati?

Moja je druga godina, i ništa. Svaki dan obilazim, poljevam, tepam, prijetim, i ništa...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 18:22
kamilica, mislim da su trebale cvasti...nešto su se obezobrazileWink.
 
Curke, najte zameriti, lijepe su vam monardice, ali Lorina petitka je divna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 11:41
Sada, videći ovu Lorinu ljepoticu, smoći ću strpljanja za moju da još malo pričekam da procvijeta, ima grana kao pravi grm ali od  pupoljčića ni "P"!!!  Zbilja oblijećem oko nje stalno, samo da vidim prvi pupoljak, ali  ....badava!!!  Možda moram zaboraviti na nju pa me iznenadi!!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 18:02
Vidim da monarde prezimljuju u zemlji. Možda je netko pisao i za vaze ali mi je promaknulo.
Dakle, moja je u dubokoj vazi (cca 30-tak cm) i preko zime bih je spremila na terasu pod krov.
Može? I treba li je povremeno malko zaliti?
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 18:36
imam pitanj e za znalce? danas sam dobila sjemenja iz Njemačke a medju ostalim isj.  monarde purpurviolett, proćitala sam postove naprjed ,i primjetila da cvjeta tek dr. god. dali postoji moguće ako je sad posijem da mi ostane i cvjeta na godinu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 18:43
Probaj, ništa se neće dogoditi, iako ne vjerujem da će cvjetati, jer kao i sve trajnice, i ona cvjeta tek drugu godinu.
Ja sam dobila gotovu biljčicu, jako malu, ali je cvjetala istu godinu.
Možda netko ima iskustvo koje bi tebi više pasalo ha-ha, javit će se sigurno netko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 18:47
Hvala TrišaThumbs%20Up
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 20:33
Mnoge se trajnice mogu prevariti da cvijetaju na proljce kad ih posijemo na jesen. Medu tima su i monarde. Buduci da monarde trebaju period zime kako bi uspjesno cvijetale sljedece sezone, ako ih sada posijemo i uspjesno niknu, te ih potom pustimo da prezime (u hladnom klijalistu, mini plasteniku ili sl. nikako direktno na hladnom zraku) mogu cvijetati vec na proljece. Postoji jos jedan faktor koji utjece na cvijetanje kod trajnica a to je broj internodija (ili para listova ) koji se moraju prethodno razviti kako bi biljka bila sposobna cvijetati (biljke cvijetaju u odrasloj fazi zivota a to je direktno vezano za broj internodija). Vecina trajnica pocinje cvijetati kada razvije od 5 - 8 internodija (neke biljke vec sa 3 dok druge i sa preko 10). Kako bi na proljece biljke procvijetale treba i presaditi u hranjivu zemlju i redovito zaljevati i prihranjivati. Jos je puno faktora koji uvjetuju cvatnju.
Trabala bi navesti i vrstu monarde koje imas. Neke vrste cvijetaju vec nakon par mjeseca od nicanja i nije im potrebna hladnoca (npr. monarda astromontana).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 20:46
Ja sam sijala dvije, tri vrste monardi u proljeće u male posudice pa na prozor sku dasku stavila. Nikle su bez hladnoga perioda . Poslije ih sve prebacila u baštu Lijepo su narasle ,raširile se  ali nisu cvjetale te godine već naredne.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.