Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bakopa – Bacopa Cabana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bakopa – Bacopa Cabana

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 20:30


Ovo sam jučer nabavila... predivna biljčica!
Admine, jeli ti tapien zoveš ljubičastu verbenu sa mančine slike? Meni izgleda kao verbena! Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 21:03
tapijen je jedna vrta verbene, slicna je jako verbeni ali ima drugaciji list i cvijet... iako vrlo slicna opet razlicita....
 
verbena je tvrđa i kruta dok tapijen ima mekse i njeznije grane.. i izgleda kao da kipi iz posude...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:33
obradovala sam sebe sa jednom bacopom, dvoumila sam se izmedju one sa krupnim cvetovima ili sa sitnim.Prodavac me ubedio da sitna bolje cveta.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:48
cvijeta i jedna i druga kao blesava!!!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 09:32
evo i obećane slike
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 10:26
Baš si mislim kako bi pomješane plava i bijela bile pun pogodak!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 20:44
ja sam imao i bijelu i plavu za prodaju ... ali sam plavu izbacio iz ponude.
 
Jednosatavno ne znam zasto ali ljudi kada naviknu na cvijet vise ne zele mjenjati. I tako je bijela bacopa, bacopa   i gotovo.... plava bacopa nije bacopa i ne kupuje se tako.
 
Isli slucaj sam imao i sa  salvijama... crvena salvija je salvija... ali ljubicasta, narančasta i bijela ne dolazi u obzir...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:21
Upravo sam došla s tržnice, malo sam pomagala kumi u prodaji. Ove godine ljudi kao ludi traže bacopu. I sve bijelo. A prošle smo jedva utopili predivne bijele vodenike.Valjda i kod cvijeća ima moda.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:06
ja danas na tržnici našla bijelu bakopu s krupnijim cvjetovima, kaže mi prodavač da je to novi hidrid koji su tek prvi put imali prošle godine. Biljka je ista samo je cvijet duplo veći, baš slatko izgleda
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 15:39
ovako je izgledala kada sam je kupila
 
 
a sada je već malo narasla.
Na vrh
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 21:22
Da postoje dvije vrste. Jedna opcenito ima veci cvijet i listice (rijec je o milimetrima) to je ta nova vrsta na trzistu  a druga je sitnija i cini mi se da su njeni listici svjeze zelene boje dok ova druga je malo dlakavija! Tongue
 
Meni se osobno vise svidja ova stara klasicna bakopa s sitnijim cvjeticima!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 22:01
moja je sa sitnim cvjetićima
jako lijepo cvjeta ali primjetila sam da joj neki listići žute Confused
jel netko zna šta bi to moglo biti ?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 20:21
Danas sam na izložbi vidjela(a nisam je kupila,koji karakter) neku "slonovsku" bacopu.Ok,nije baš tak veliki cvijet no sigurno je barem duplo veći od običnog.Uglavnom,ja još nikad nisam vidjela tako veliku bacopu.Skidam slike pa kad ju nađem stavim je tu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 20:33
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:15
ove godine sam i ja prvi puta kupila novi hibrid bakope, cvijet je dosta veći od obične i cvat je gušći
 
 
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 20:06
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 21:42

Moja bakopa napreduje ali su joj listovi poćeli svijetliti. Dodala sam 2 puta prihranu ( 1 put sedmično ).

Što sad hoće??  Željeza??Confused
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 21:47
Manči bakopa baš nije zahtjevna, kad joj ponestane vode objesi listove i čim je poliješ vrlo brzo živne. Godinama ih imam i osim tekućeg gnojiva nikad ništa drugo nisam dodavala i uvijek su super. Lani je cvjetala vani do Božića.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 22:09
Vode ima dosta, možda mi je tekuće gnojivo loše.....Bila je par dana na podnevnom suncu, dosta jakom !?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 22:21
Bakopi odgovara sunčano do polusunčano mjesto. Dok je mala biljka ne treba pretjerivati s gnojivom dovoljno je svakih 14 dana.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.