Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bakopa – Bacopa Cabana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bakopa – Bacopa Cabana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 09:57
Što se bacopa tiče one se dohranjuju jednom u dva tjedna...!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 23:10
Pa konačno su tri malecke došle u moje dvorište. Z a sada su sve tri u ovoj tegli, ali   kad se malo razrastu treba ih presaditi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 08:49
Ja ću staviti moje slike bacope uskoro...
 
I kod mene su tri u tegli ali sada ne mogu odrediti da li su nam tegle iste veličine.. u svakom slučaju ja svoje neću presađivati jer volim kada su mi bogate....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:05
 
Evo i mojih ljepotica...
 
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 16:38
Ja ove godine ipak nisam kupovala bakope.
A one lanjske, koje su mi se smrzle su se rasijale i imam jaaaaako puno mladih (3 par listova).
Pokušat ću si odgojiti nekoliko za slijedeću godinu, od njih ove godine ne očekujem puno, možda će procvjetati, ali tek negdje u kasnu jesen. Budući da su nikle prirodno, bez klijališta.
 
Ove koje kupujete na tržnici su posijane negdje u prosincu prošle godine.
 
 
Nisam baš imala vremena za vrt (posao, posao, posao), ali sad sam malo dotjerala vrt u red, pa ću poslikati.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 07:50
 I ja je po prvi put imam i zadovoljna sam jako njome, ne trazi nista specijalno a puna je cvetova.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
sara View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 175
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 16:42
haj, evo citam malo i nasla sam se u dilemi. procitala sam da surfinije valja prihranjivati i do dva put tijedno, a bakope da je dovoljno prihraniti svakih 14 dana. kako da to izvedem kada sam posadila dve surfinije i jednu bakapu u istu posudu. aoj. pomoc!!
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 00:15
Moje grančice bacopa su se primile, sad čekam da počnu cvjetavati!
Iako tek nakon pikiranja grančica skinuh uvele cvijetiće, vidim da mi se i nisu baš sve 100% primile. Možda sam baš u tome pogriješila!Wink Što mislite?
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:44
Ja sam ove godine prvi put stavljala cvijeće na balkon i na sajmu cvijeća su mi savjetovali da to bude kombinacija dvije crvene pelargonije i jedna bijela bakopa u sredini! Kolegica mi je rekla da na bakopi treba otkidati vršak kako bi ona bila bujnija! Nisam još probala. Da li je to istina jer za sada moje bakope idu samo u dužinu ali ne i u širinu!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 00:01
Prvi put imam bakopu, a kidanje  vrha se radi i na drugim biljkama da bi se širile.......
Moja ima klorozu ,  žute listove pa sam joj dala željezo.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 07:26
Nece ništa biti ako dajes gnojivo dva puta tjedno... ali nemoj jos jos uvijek je dovoljno jednom tjedno... kada buljka bude veca onda se treba povecati doza...  i mislim da nece biti nista bakopi ako dobije malo vise gnojiva... surfinija ce uzeti svoje i bacopa dio i ne bi trebalo biti nista strasno .... :o))
 
 
Manci ako listovi malo zute ili fali malo svijetla ili ima mozda malo previse vode, nemoj zemlju previse nataparti da bude skroz mokra...
i željezo je vise da bi biljka cvijetala, tako da bi malo vise dusika u ovome slucaju bolje pasalo biljci od zeljeza... ali ni ovo nece skoditi :o))
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 07:35
Da li ima dovoljno dušika u standardnim tekućim gnojivima za balkonske cvatuće biljke?
Vrt u gradu mi je ipak više polusjena, možda je to razlog?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 07:56
Ma trebalo bi biti dovoljno... samo pomalo ne treba previse pretjerivati... to je jos mlada biljka. i bez brige dobije ona predivnu zelenu boju... samo pripazi da ne lezi u vodi ...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 08:18
Mislim da je to s vodom o.k,  nema ispod tanjur, pa se sve ocijedi.....
Na vrh
sara View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 175
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 12:05
hvala Admin. dobro je. mogu skupa moje bakopice i surfinije. nek si uzmu koliko kojoj treba, znaci nema problema za moje cvijetice.
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 14:34
 
Evo i moje bacope...
Čini mi se da ide sva u list... jer ima jako malo cvjetova!!
Kada vidim druge mislim da moja i nije baš najbolje... što da napravim da počne bogato cvjetati???
Zaljevam svako večer i dohranjujem svakih 10 dana.
 
Heeeeeeeeeeeeeeeelp!!!
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 17:48
Ne brini i moja je takva - nije baš prebogata, ali mi krasi ulaz u kuću, jer visi skoro na vratima - valjda joj treba vremena da se razraste.
Večeras je moje vrijeme za prihranu svih cvjetnica.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 08:27
Triša baš sam sinoć opet sve polako pregledala (uh ,...fali mi povećalo) i skužila sam da ova koja ne ide tako dobro kao da ima manje cvjetiće od one druge koju sam posadila u teglu sa bidensom.Ta druga ima malo veće cvjetove i cvjeta kao luda i prekrasna je.Eh, onda sam ovu koja ne cvjeta stavila pred sebe i sve posušene cvjetića maknula pa sada čekam da vidim da li će početi cvjetati???
Malo sam se razmišljala možda sam napravila grešku jer sam u tu viseću posadila 3 sadnice pa im je možda tijesno ali kada sam pogledala imaju one mjesta svaka... Tako da sada čekam da vidim kako će se situacija dalje razvijati....?
 
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 21:52
Da bi bacopa rasla grmasto i imala dosta cvetova potrebno je sve duze grane secnuti slobodno iako na njima ima cvetova. Ti dugacki izdanci crpe biljku i potrebno ih je orezati da bi pustila mlade grane. to je moje iskustvo koje prenosim.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 19:50
E baš sam jučer vrhove svako druge grane otkinula, jer i moja je posustala sa cvjetom.....inače više nije žutugava jer je dobila željezo ( bio je dovoljan 1 put ),,,, 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.