Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bakopa – Bacopa Cabana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bakopa – Bacopa Cabana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 07:54
Moje dvije lijepe bakopice ubile su one letece bijele vasismile43.Jako mi je zao bile su prelijepe.Sada se ne usudjujem kupiti drugu da ih opet ne bi napale ove odvratne bube.Kada vidim ove slike imam jaku zelju da ih opet imam.smile155
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:59
Sensa, moja je jako gusta ali nema puno cvjetova i to mi se ne sviđa!
 
Po gustoći je dobra, ali po cvjetanju mora biti bolja, pa me interesira gdje griješim, jer bih htjela da mi bude kao prva slika na ovoj temi...
 
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 23:28
Ja sam svojim bakopicama otkinula vrhove prije tjedan dana ali ne primjećujem nikakav napredak u cvjetanju. Cvjetovi se suše, a sve je manje onih koji cvatu. Gustoća je bolja nego prije, ali cvjetovimi jako fale. Dal ima veze što ja ne skidam redovito sve one sitne, male suhe cvjetove?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 07:19
Trganjem vrhova ne postize se cvijetanje nego gustoca biljke.....
 
Tada biljka ne tjera vise tu granu u duzinu nego stvara nove mlade grancice!!
 
Za cvijetanje je više potrebno malo zeljeza koje se daje gnojidbom.
 
Trganje cvjetova također pomaze jer biljka ne crpi energiju za stvaranje sjemena nego u daljni rast biljke i cvijeta!! I jos jedna napomene nije dovoljno ukloniti samo suhe latice sto vecina ljudi cini nego cijeli cvijetic.
 
Ps. tjedana dana je jako mali rok da bi se vidilo nekakve znacajnije promjene na biljci
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 11:26
Hvala admine, danassmile115 po željezo!!!
 
 
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 17:34
lijepe su vam bacopice ja bi plavu i rozu ,nema veze nabavit ću ih ja možda već ovaj vikend
sutra je novi dan
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 21:00
moje sad već lijepo napreduju
 
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:16
Hvala admine!
Već sam puno toga naučila. I ja krećem po željezo i na balkon odstraniti sve suhe cvijetove!
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 10:11
kaj je i ovo možda vrsta bacope ili nije

sutra je novi dan
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 19:23
već sam mislila da ću ove godine bez malog bijelogWink
no ne odolih im na flori
 
 
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 12:35
Lana2  tvoje bacope mi djeluju tako lijepo i zdravo, daj mi napiši kako često  ih  zalijevaš i kako često ih prihranjuješ, te kako često daješ željezo?
 
Ja svoje zalijem svako večer, prihranim 1 na tjedan i prošli tjedan sam ih dala i željezo. Primjetila sam da imaju žute listove pri dnu, da li je to od previše vode ili???Confused 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 23:07
Moja je isto imala žuto pri dnu lista, ali se oporavila samo od jedne doze željeza, uštipnula sam vrhove i sad je bujna ali sa malo cvjetova. Bit će treba spremiti pupove na novim ograncima...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 08:20
proljeće, moje bakope su na sjevernoj strani lođe tako da ih dok nije jako vruće ne zalijevam svako veče. Kad dođu ljetne žege zalijem ih kasno navečer ili rano ujutro, jednom tjedno dodam tekuće gnojivo za cvatuće biljke i to je to. Nikad im nisam  posebno dodavala željezo a svake godine budu lijepe.
Ako nije jaka zima znaju mi cvjetati na lođi i do polovine prosinca.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:08
Sinoć sam se šokirala, išla sam na bacopi odstraniti suhe cvjetiće, a kad tamo milion nekih bijelih mušica. Da li mojoj bacopi ima spasa, da li je smijem pošpricati sa biokilom ili  netko ima neki bolji recept?
CryCryCry
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 07:34
proljeće možeš i neopitroidom, to su iste one leteće bijele mušice koje napadaju i fuksije, a njih neopitroid sve potamani Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 08:12
Lana2 hvala za info.
Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 09:35
Moje su cjeli dan na suncu, čini mi se da im je ipak malo prevruće, jer su se nek grančice osušile, pa nije baš lijepa. Da je ipak maknem negdje gdje nema toliko sunca.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 10:10
Možda ne bi bilo loše probati Triša.
 
Ja sam totalno nezadovoljna sa svojom.
Čitala sam negdje da su super za uzgajanje i da ih samo "ponekad" znaju napasti te mušice.Ja kupim ove godine prvi puta, i gle čuda mušice mi odmah napale - za poluditi!!!
 
Probat ću ih pošpricati neopitroidom, a  ako slučajno ne prođu, njihova karijera kod mene je završila.!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 13:39
Samo treba pripaziti jer kada ubijete stare musice zilegu se par dana nove tako da treba svakih tjedan dana a moze i cesce ponoviti sa spricanjem..
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 23:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moje su cjeli dan na suncu, čini mi se da im je ipak malo prevruće, jer su se nek grančice osušile, pa nije baš lijepa. Da je ipak maknem negdje gdje nema toliko sunca.


mislim da si u pravu triša! mi imamo jednu teglu koja je više na suncu, a druga je manje...i ova u drugoj tegli bolje napreduje...a inače im je sav drugi tretman apsolutno isti!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.