Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bakopa – Bacopa Cabana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bakopa – Bacopa Cabana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 08:23
Admine, hvala ti na savjetu!!!smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:08
Božikovine selim je na manje sunčano mjesto, pa ćemo vidjeti.
Hvala ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:10
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

moje sad već lijepo napreduju
 
 
joj kako su krasne i ja bi ih tila imati, jesi kupila sadnicu ili iz sjemena
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 11:16

moje iskustvo s bakopom je, da je ovo jedna zaista ne zahtjevna biljčica, cilo lito i sada jesen prekrasno cvita, malo se bila pokunjila kad je ono bilo hladno, ali sada je opet krasna, preporučam je za nagodinu

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 22:31
I ja sam došla škicnuti kako poboljšati cvatnju bakope i iznenadila se. Pa meni svi pričaju da bakopa ne voli sunce, da joj više paše hlad. Ja sam ih smjestila u poluhlad,  ali slabo cvjetaju. Istina bile su mi zasušile, pa ću još čekati i paziti da imaju dovoljno vode
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 07:54
da bi bolje cvala mora se micati one ocvale cvitiće, uz redovnu prihranu i polivanu bude ona tebi krasna
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 09:55
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

da bi bolje cvala mora se micati one ocvale cvitiće...
 
Ti to radiš??? Shocked    Svaka ti časti, doista si ko sedam pčelica. Tongue Nikad mi to nije palo na pamet kod bakopa, jer kad mi narastu 60-tak cm imala bih što čistiti tjedan dana i pri tom bih izgubila oči, a onda bi trebalo sve ispočetka Confused
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 10:42
Originalno poslano od člana Nana Nana napisao:

Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

da bi bolje cvala mora se micati one ocvale cvitiće...
 
Ti to radiš??? Shocked    Svaka ti časti, doista si ko sedam pčelica. Tongue Nikad mi to nije palo na pamet kod bakopa, jer kad mi narastu 60-tak cm imala bih što čistiti tjedan dana i pri tom bih izgubila oči, a onda bi trebalo sve ispočetka Confused



Vidiš, ovako sam i ja razmišljala, ali bilo me sram rećiEmbarrassed. A kako ti uspjevaš da lijepo cvjetaju?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 10:08
pa da, u početku dok je još mala dovoljna je jedna pčelica, ali kasnije kad se razraste onda skoro svaku veče po jedna pčelica makne pomalo i tako ona donekle dobro izgleda...ma to je samo jedna viseća tegla
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 14:45
Pozdrav svima, mene zanima gddje se može kupiti sjeme
Bacope, tražila sam preko inter. kod Semenarne i MBM ali bez uspjeha. Ako netko zna molim neka mi kaže.

Hvala cvijetni prijatelji.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 19:22

O draga ne isplati ti se to sijati, te biljkice su zaista jeftine, ja sam baš dana kupila neke roza-lila lijepe biljčice po 10 kn. Naći ćeš ih na svakoj tržnici.

Ja isto nastojim skidati ocvala cvjetova, imam je u sjenovitom mjestu i zadovoljna sam sa cvatnjom, ali  još nas čeka cjelo ljeto, pa ćemo vidjeti.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:37
Kupila sam Bacopu sa krupnijim cvijetom jako je lijep, mičem ocvale cvjetiće, a sjeme nisam nikad na njima primjetila.Pred mraz kada se ne bude mogla više držati vani probat ću povalit grančice pa da vidimo hoće li se šta desiti...malo ću eksperimentirati.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:54
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

O draga ne isplati ti se to sijati, te biljkice su zaista jeftine, ja sam baš dana kupila neke roza-lila lijepe biljčice po 10 kn. Naći ćeš ih na svakoj tržnici.

Ja isto nastojim skidati ocvala cvjetova, imam je u sjenovitom mjestu i zadovoljna sam sa cvatnjom, ali  još nas čeka cjelo ljeto, pa ćemo vidjeti.

 



10kn? Kod nas su  po 5kn!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 13:39
Bile su i kod nas po 5, ali ove su jučerašnje već velike, pa valjda zato.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 23:51
Obožavam bacope. Ove sam ih godine kupila čak četiri, sve bijele. I sad pročitam da treba otkidati uvele cvjetiće. Jao!! 
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 23:00
Ima li ko bakopu od prosle godine?
ja sam sacuvala jednu...jedva ...nije bas lepa sad vec ali sam joj skinula
reznice i pobola...neke su se primile,vidim da polako krecu....
staru biljku mozda i bacim....samo da budem sigurna da su bebe ojacale!
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 11:52
Ja sam imala bijele, i najabolje su mi cvale na suncu, u sjeni nisu imale toliko cvjetica, ali nisu mi prezivjele zimu, mada su bile zajedno sa muskatlama u prostoriji , koje uspjesno prezime...baskope su mi preslatke u kombinaciji s bilo cime :)
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 18:43
Maso,bakopa lakse prezimi kad se malo skrate grane a taman to sto osisas pobodes pa ako se primi imas mlade....najveci problem su meni pravile bele vasi,jedva sam je odbranila letos....
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 18:38
Evo mojih dragih bakopica, na oziljavanju:



A posle mesec dana, tj sad, izgledaju ovako:




Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 22:37
Lijepe su ti bakope, ide to tebi, ali ja definitivno odustajem od njih. Nisam lani bila zadovoljna, probaj ovo, probaj ono, otkidaj cvijetove, zaljevaj, gnoji, neko vrijeme dobro a poslije katastrofa, dakle još jedna moram priznat lijepa biljkica, koja neć više u moje dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.