Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bakopa – Bacopa Cabana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bakopa – Bacopa Cabana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 14:19
Originalno poslano od člana boakill boakill napisao:


pozdrav svimaaa..nova sam na forumu a i općenito sa cvijećem..
ovo su moje..nadam se da će se lijepo razrasti..sad su još male a i nemaju puno cvjetića..
imate li možda koji savjet,nešto na što bi trebala posebno paziti?
prvi put ih sad imam.čitala sam prethodne postove i svaka slikica je predivna..
 
redovito zalijevanjei prihrana, kako je vec ranije navedeno
najveci problem kod bacope je taj da ju vole bijele musice ali i za to je vec napisano rijesenje.
i moj savjet je da ih je dobro na pocetku pincirati da se stvori lijepo razgranata biljka a ne samo 3-4 dugacke grancice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:20
Pomoć!!Moje Bacope su se počele sušiti!!!!Već su mi dvije propale.Zalijevam ih svaki dan,sada kada su ove velike vrućine i prihranjujem jednom tjedno gnojivom za cvjetnice.Bile su lijepe i bujne,pune cvijeta  no samo bi klonile i osušile se.Šta da radim da spasim ostale??smile85
Josipovac,Osijek
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:09
samo redovito zalijevati ali treba pripaziti da ne bude stalno u vodi i da biljka opet ne bude presuhe tj. da se zasušuju. znaci ne previse ali redovito.
 
daj sliku da vidimo bolje problem
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 19:57
morena-možda imaju uši ,a da nisi ni primjetila.pogledaj sa stražnje strane lista
meni se već i to dogodilo
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 17:34
evo i mene malo jer me zanima ova krasna biljka pa odmah vidim problem kod morene i opis kod njenih bakopa.moje mišljenje je da ih nezaljeva obilno i sad za vrijeme velikih vručina da malo pripaziš na prehranu ili da dozu gnojiva smanjiš
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 17:04
moja bakopa je ok (poslacu sliku uskoro), ali ima malo cvetova i novi listovi su svetlo zelene boje, pa me zanima jel to u redu, ili joj mozda nesto fali?

inace raste u istoj zardinjeri sa Milion bells, koja je okrenuta ka jugozapadu.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 22:43
Hvala na savjetima.Zbilja ne znam u čemu griješim?????Dvije Bacope u istoj žandanijeri,dakle isto se zalijevaju i isto gnoje.Jedna bujna i zdrava druga potpuno osušena..............
Josipovac,Osijek
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 16:27
tko zna mozda se jedna jednostavno nije primila,
nesto ju gricnilo ili jednostavno neki šok je pretrpjela.
 
zna se dogoditi.
 
uvijek je bitno da na pocetku kada se biljka tek posadi osigurati joj da ne doživi kakav šok. da se ne odrveni i ne stane rasti.
 
znaci lijepo i umjereno zalijevanje, i uvijek osigurati da biljka ne ostane bez vode
ne posaditi je tijekom velikih vrućina, nego kasnije popodne da se ne šokira , barem ne prvih dva tri dana dok se ne privikne.
 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 20:28
evo moje danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:13

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 18:24
Bebi, baš su krasne!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 18:41
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Bebi, baš su krasne!
Bile krasne jutros kad sam ih fotkalaLOLLOL, sad su očerupane (pincirane) da se fino zgusnu.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 20:27
PITANJE
Vole li Bacope sjenovito područje (položaj ispod tende) sa suncem (ljeti) u predvečernje sate?
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 23:33
Moje su na full popodnevnom suncu.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 22:19
Originalno poslano od člana Puffy Puffy napisao:

PITANJE
Vole li Bacope sjenovito područje (položaj ispod tende) sa suncem (ljeti) u predvečernje sate?
 
moje iskustvo s bakopom je da su bile ljepše pred kraj ljeta kad su se smanjile vrućine, nisu baš bile presretne dok je pržilo......prekrasne su mi ali ih izbjegavam zbog onih bijeli, dosadni mušica, one ih redoviti napadaju
Puffy, mislim da bi im odgovarao taj položaj
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 21:08
Ne, taj im položaj nije odgovarao. Listići više nisu imali svoj prirodni oblik, a cvjetića nije bilo ni na vidiku.
Premjestio sam ju na istočni balkon i počela je s cvatnjom i tjeranjem mladih lijepih listića.


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 23:57
Neki dan sam je gledala u Plodinama. Onu sitniju.
Sada kada sam pročitala postove, mislim da bi mi uspijevala ispod male brajde u visećoj teglici, jer na južnom balkonu sunce sve sprži.
bebolina, predivne su ti.
Puffy, nadam se skoroj sličici. Clap
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 22:01


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 09:27
Pitanjce za one kojima je bakopa prezimila na zaštićenom mjestu: Koliko svjetla i koliko vode treba zimi da bi opstala?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 09:59
Meni ne uspjevaju na južnom balkonu, valjda zbog previše sunca. Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.