Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
Korisnik
Poruka
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2017 u 10:37
Mislim da nema niskih ili visokih kala, ali znam da postoje hibridi kojima je cvijet u različitim bojama. A ove , nazovimo domaće/starinske bijele kale jesu malo višljih stapki od hibridnih.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 08:45
A ova malecka, kultivar Zantedeschia 'White Giant'



Znam da ih ima nabaviti u Engleskoj no neznam dal se mogu nabaviti i tu, ako ju ko ima?
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 11:27
E da Wink izuzev ovog bijelog diva, dobivena korišćenjem steroida.
https://www.plantdelights.com/products/zantedeschia-aethiopica-white-giant
Mogu se kupiti preko interneta.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 12:03
U svakom slucaju je predivna !    Clap
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 13:53
O da! To svakako!!!smile113
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 17:47
Bajna je , samo minimalna narudžba mora biti 200 dolara. Ja imam Kale , ali zanima me razlika između mojih i onih za rez . Jer one u plastenicima u Pančevu su duplo više , pa mi je gospođa rekla da su to hibridne visoke Kale .  Te starinske su najljepše . A tu kod nas neznam dali ih ko ima , jer iz Srbije ih nemogu kupiti.  
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 18:00
Ovo su moje .
A ove iz Srbije.
U čemu je razlika ? Imam plastenik , prihrana , mirovanje i ljubav . 
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 18:03
Gomolje kale kod nas prodaje Šimak (www.ruzesimak.com) iz Vinice. Cijena za jednogodišnje je 4 kn/kom, a višegodišnje su po 8, 10 i 12 kn/kom. Pokušaj se informirati kod njih. 

Ne kužim se u kale Embarrassed, ali vidim na fotki u njihovom katalogu da imaju nekakve pjegice po lišću.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 18:16
Ok , probat ću . Ali ove starinske koje ja tražim nemaju pikice . Ide li tko u Srbiju da mi može kupiti tamo Kale , bar nekoliko gomoljića , neka javi.
Na vrh
Juditza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2016
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Juditza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2017 u 21:32
Pozdrav drage ljubiteljice kala,
To mi je najdrazi cvijet i treba mi hitna pomoc oko dvije loncanice koje sam dobila na poklon.
Mozete li mi molim vas reci u kakvu zemlju ih prisaditi, kolika tegla, drzim ih u dnevnom i zasad mi se cini da im odgovara, stan je inace s juzne strane, pun sunca cijeli dan.. Naucila sam i da ne smijem zalijevati odozgo (napravila sam to jednom, pozutilo mi par listova od dole)..
Ako imate jos kakav savjet..
Na vrh
Juditza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2016
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Juditza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2017 u 21:39
A htjela bih vam staviti i sliku da ih vidite, al neznam kako :/
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2017 u 00:50


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2018 u 12:48
Evo procvale moje prve Holandske Kale .
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2018 u 15:25
Kale su mi jedan od najelegantnijih cvijetova i prije pola stoljeća za svoje vjenčanje sam svoj vjenčani buket htjela isključivo od bijelih kala. Kako su u to vrijeme kale bile vrlo rijetke, a radilo se i o zimskom dijelu godine, tako je moj buket proputovao stotine kilometara da dođe na moje vjenčanje.

Lijepe su mi i kale drugih boja i žao mi je što kod mene u vrtu nisu dobro uspijevale - za razliku od ovih iz vaših vrtova koje su prekrasnej.


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2018 u 17:16
Imam ovu s velikim listovima već godinama.imala je dva ili tri cvijeta u svim tim godinama.mislim da ju ove godine neću spremati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2018 u 18:38
 Moje starinske su ove godine bile ogromne . A sad su počele cvjetati moje Holandske Kale koje kreću u 10 mjesecu i ako se plastenik malo dogrijava cvatu do  6 mjeseca druge godine . 

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2018 u 10:33
NinettA predivne fotke
Adrijana, imaš pravo bogatstvo! Čestitam!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2018 u 10:38
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2019 u 18:25
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2019 u 19:41
Ja tek nedavno nabavio rizom 'White Giant' kultivar velikog rasta
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.