Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 35>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 09:47
Prekrasno kamenjar! Kale su zaista posebne, ali izgleda da su vrlo zahtjevne za uzgoj. Nikako da skužim u čemu je fora, kad se sade, kad miruju, a kad cvjetaju. Evo ti si posadila lukovice u jesen. Ja sam ih tražila ali nije bilo u prodaji, našla sam tek sad u proljeće, posadila pa ćemo vidjeti. Bilo bi dobro da napišeš što si radila s ovom ljepoticom da te ovako lijepo nagradila.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 17:23
dobila sam od natalije lukovice mislim da je bilo u 10 ili 11 mjesecu,posadila sam ih i ostavila ,nisam uopce znala da ih se ne treba zaljevat kad miruju,ja sam povremeno zalila ih ,jako brzo su poterale listice..pocetkom ovog mjeseca iznijela sam ih van i iskreno i ja sam se iznenadila kad sam jedno jutro ustala i ugledala da se otvara cvijet 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 22:10
kamenjarsmile141za kalu ( jedan naziv za nju je škrnicl)
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 10:15
Originalno poslano od člana Mihaela Mihaela napisao:

Nije isto,i kanu sam probala uzgojiti a nije mi nikla,ne ide mi bas s lukovicama [IMG]http://www.zena.hr/forum/smileys/smiley_86.gif" align="absmiddle" alt="smiley_86" />
kod nas kana raste ko korov..svima SAMA uspije...svake godine je dijelim i sebi ostavim jednu dvije-kad ono nagodine eto njih.....ako želiš mogu ti poslati lukovicu poštom.....garantiram uspjeh ma gdje bila
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 10:22
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

dobila sam jesenas gomolje kale ,posadila i evo ih cvjetaju [IMG]http://i40.tinypic.com/33njhwl.jpg" />



prekrasno...i moja jedna je procvitala :)) reci mi kad si ih sadila da li je imala te iste lijepe listove ili su ovo novi od ove godine???
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 13:09
kad sam je dobila imala je 2 listica ,al moj pas je trčkaro oko mene dok sam sadila i polomio listic,ja sam ih odsjekla i posadila samo gomolj .moram nabavit jos koju boju,stavrno mi se sviđa cvijet i eno ga jos uvjek je lijep 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 15:00
moja je ista kao i tvoja.....rado bih nekom poklonila ako želi gomolj ..ja sam u Vodicama
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 17:15
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

moja je ista kao i tvoja.....rado bih nekom poklonila ako želi gomolj [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" /> ..ja sam u Vodicama



gomolj putuje u Vrgorac
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 09:15
Moja bijela kala više nije bijela. Cvjetovi su postali potpuno zeleni, samo se po formi razlikuju od listova, a boja je potpuno ista. Što se dogodilo. Stajala je na prozorskoj dasci koja je nekih par sati dnevno izložena direktnom suncu, a ostali dio dana u hladu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 14:09
Konačno!!!!!!!!!!!!!!! Naše calle imaju cvjetove!! Izgleda da se trud i tretman isplatio!!SmileSmile
Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 18:23
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Ali bijele kale bi trebale cvasti za Božić. Tako da mi se nikako ne uklapa taj zimski odmor...
Ovo nisam znala, prvi put čujem, a nisam nikad niti vidjela bijelu kalu u vrtu za BožićConfused. Moje kale cvjetaju početkom ljeta, bijela mi je gotovo zadnja procvjetala. Vidjet ću kako će biti ove godineBig%20smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 18:35
Kamenjar...prekrasna je tvoja kala. Baš sam malo prelistala i vidjela da su moje kale počele cvjetati u lipnju prošle godine, ima par slika na 12 stranici.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:21
ja sam predprošle godine u panici da mi se ne smrzne..jedan pitar sa kalama stavila u kuću oko Božića..., a bila mi je i lipi ukras ispod bora.....do nove godine Kala mi procvitala i bila sam jakoooo sritna.....ove godine san zaboravila ponoviti     , a mislila san na to cilo vrime   
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:27
nisam nikad razmišljala o kalama,ali vjerujte da ste me zainteresirale
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 23:00
Wow,koje ljepotice!!!!!!!Imala sam ih jednomm,al ni blizu ovako lijepe.Moj su favorit,ima da si ih zbavim opet.
sutnja je zlato....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 19:55
Evo prvi od 4 cvijeta!!TongueTongue


Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 23:35
Klimatis....krasna kala Clap
Moje kale u vrtu još uvijek spavaju, no i prošle godine su tek u svibnju počele provirivati. One su i prezimile u vrtu pa ću vidjeti da li su preživjele ili ne. Moja bijela prošlogodišnja je s bijelim točkicama na listu.
 
Moram se pohvaliti. Danas sam se susrela s 11111 Heart i dobila od nje jednu bijeli kalu. Već sam ju posadila.
 
 
 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 11:57
Moon možda ti je prevelika tegla ako je samo jedan rizom unutra.
Neka se sve zeleni
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 13:11
klimaks..moje su kale isto bile u velikim teglama....imam 7 pitara i na par mista u vrtu...bolje da je veći pitar jer sljedeće godine neće morati presađivati kada se razmnoži :)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 13:15
i moja kala je posađena ( prva i jedina za sad ) prije 2-3 mj. , dugo sam čekala da uopće nikne , a sad ju gledam i svaki dan izgleda isto, kao da ne napreduje upoće. Ah ja ću je lijepo malo zanemariti pa će mi biti lakše čekati... ali vaše su divne.Heart
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.