Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 35>
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 14:39
moje bijele nemaju sjeme ali one u bojama imaju...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 16:00
ne znam ...ja san prije par god kupila lukovicu u boji i badnula je među ove moje starinske bijele i nikada to nije pustilo cvijet
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 16:09
kupila sam prije nekoliko godina zute i roze kale, a prosle godine i bijelu s ljubicastom sredinom. cvjetale su i bilo je sjemena. htjela sam napraviti pokus dali ce uopce sto niknuti iz toga i danas imam 5 malih kala koje su prezivjele.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 16:20
Te u bojama, čula sam, nemaju velike cvitove kao ove bijele-starinske.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 16:22


Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

Ja sam do sada posadila barem 10 rizoma Kale u raznim bojama tijekom zadnjih 7-8 godina, prvi puta prošle godine jedan je izrastao i procvjetao.
ona stara domaća bijela Kala cvate svake godine 2x bez greške, a ove kupovne u bojama mi baš ne idu.

Evo i sličice

[IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />

Ni meni ne idu te kupovne...a tila bi imati kala puno vrsta
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:24
draga moja jedinice veliko ti hvala na savjetima.samo jedno pitanje još..moja kala ko da plačeCry  iz listova joj padaju neke kapi???i da kaj je to pitar??? tegla??
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:35
baš si me nasmijala...da-pitar je tegla....

I moje kale plaču...valjda zato što su sritne kod nas ... e ... kako to nisi znala !?!?!
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:37
Neke od biljaka plaču da bi se oslobodile viška vode, kao npr Adam.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 10:27
a jedinice moja pa nemrem ja sve znati...
al budem čekaj polako  još sam mala,moiram još puno  papati.smile41
 
al hvala ti puno na savjetima.divna si..tako bi stasvila slikicu svoje kale al kad seljo neznasmile209
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 11:34
....joj...bubo...kao da čitam svoje postove od prije (samo) dva miseca....ni ja ništa nisan znala.....triba ti neko doma pokazati (meni drugačije nije išlo)... sritno...i odma stavi kalu
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 15:14
budem polako..moram se pravit s njom važna jer je ljubičasta skoro pa crna...divna je.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 23:03
ružo, hvala na savjetu, kale su ti prekrasne, zdrave..bas je lijepo sto te uveseljavaju svako jutro i to duuugo vremenaThumbs%20Up bas su zahvalno cvijece:)
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 08:48
hvala kikach ...evo slike koja je postavljena kod mene u "Ružino nvo carstvo" prije više od misec dana ...ovo je jedna u pitaru......kako me neče razveseljavati svaki dan kad evo vidi koliko već dugooo cvitaju... baš ih volim

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 08:58
moja čini se opet neće cvjetati :( ma već mi je dosta je... bome ako ne bude cvjetala dobit će izgon :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 09:39
i ja zeljno ocekujem da vidim hoce li ove godine moje cvjetat...nekak su se uljenile
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 09:40
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

Originalno poslano od člana buba mara30 buba mara30 napisao:

budem polako..moram se pravit s njom važna jer je ljubičasta skoro pa crna...divna je.


i ja sam takvu uspjela nabavit...odusevila me ta tamna boja pa sam odmah se bacila u potragu za takvim ´tamnim˝cvjecem- uspjela nabavit sljez, irise i mak
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 10:40
Ružo, jedno pitanje od mene neznalice. Da li tebi te tvoje krasne kale i zimi ostaju vani?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 11:25
11111 prekrasne su tovoje kale, često svratim da malo uživam u tvojima dok moje mazim, pričam s njima i tepam samo da krenu. Žuta je lijepo nikla, a bijela se tako pati da mi ju je prosto žao. Ili joj ne odgovara tlo ili je nešto drugo, ali ja nju neću baciti ni pod kakvu cijenu dok ne ugine.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 15:28
Zvjezdana.....sigurno ti nije bile boje - ove u boji teže procvitaju ali joj isto nemoj dati izgon

plizzzz

dadinica....one u pitaru sklonim u konobu dok je ispod nule, o one u vrtu prekrijem sa šatorskim krilom ili sl. dok je snig...


zribal..hvala ....daj im malo nekog gnjojiva....evo je stavila šaku kod svakog konjskog u granulama...kupila u rasadniku jednu veliku vriču i to mi je za sve
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 20:32
Suprug je kupio zečije gnojivo, netko mu je rekao da je ono dobro za sve. Prije sadnje pognoio je cijeli vrt, a ja svake subote zalijevam tekućim gnojivom za cvijeće. Mislim da je to dosta, osim ako to konjsko nije ipak nešto extra.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.