Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 15:29
desert rose, pa zašto imaš spuštene rolete- kale trebaju svjetlost.
Cvatnja im je uvjetovana s periodom mirovanja- a ovo lijevo na slici čini mi se da nije kala.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 20:42
Rolete su spuštene jer je slikano navečer. E sada, obje sam kupila pod imenom kala i gomolji su mi izgledali kao kalini, lijevi baš onakav kakav sam nabavila od tvoje bijele. Što bi moglo biti ako nije kala?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 14:49
I ja sam veliki ljubitelj kala. To su moje kale, još su male ali se nadam da će dogodine biti u cvatu.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 16:54
Moja kala prvi puta cvjeta


Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 17:52



Evo moje kale nada se da će biti i cvijet ne samo listovi
Na vrh
Andrijane1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Travanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrijane1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2014 u 15:35
Zdravo, evo ima već par dana kako sam dobila kale, stoje u tegli, jedna je narančasta, druga žuta, za sad su ok, ali me interesira kako dalje s njima, da li da ih presadim u veću teglu ili u vrt, što mi preporučate?? Smile
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2014 u 21:02
Andrijane1, dobrodošla!
Ovisi koliko ti je velika tegla.
Ne smije biti prevelika ali ni premala.
Moraju biti na dubini za duplo od veličine gomolja.
Pazi na njih jer su kale u bojama osjetljivije od bijelih kala ( ne vole puno vode ).
Možeš ih posaditi i na gredicu ali ih smjesti u poluhlad te ih redovito zalijevaj- zemlja mora biti bogata- dodaj komposta ili starog stajskog gnoja.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tamara020 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Travanj 2014
Lokacija: Sv.I.Zelina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tamara020 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 12:14
Pozdrav! Nova sam ovdje i vise manje sam pregledala sve stranice i stvarno kad gledam slike vaših kala priznajem da sam i ljubomorna. Ali ako mi može netko pomoći ili dati nekakav savjet vezan uz moju bijelu kalu...stavila sam ju u teglu mislim da u 10 mjesecu i od tada samo listovi veliki i sad nedavno su mi se počeli kao slamati, odnosno kao da je stabljici pretežak list..pa sad ne znam da li da ih odrežem jer vidim da još novih listova izlazi..zaljevala sam ju tek kad sam vidjela da je zemlja suha i nije mi procvjetala, pa se bojim da uopce nece Cry bila je preko zime na stubištu u kući koje se ne grije baš, odma ispred prozora tako da je svjetlosti imala preko cijelog dana...stavila bi i sliku samo što još nisam otkrila kako ju stavit ovdje..
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 20:39
Tamara020, dobrodošla!
Ako si čitala sve stranice onda znaš da postoji kala koja ima samo korijen- ona je stalno zelena ( preko zime mora biti u hladnijoj ili umjereno toploj prostoriji s dosta svjetla ), i ona koja raste iz gomolja- ona treba period mirovanja na hladnom i tamnom bez zalijevanja.
Kod obje je normalno da se listovi potrgaju, ako ti to smeta zbog izgleda slobodno ih odreži na slomljenom dijelu.
Budi strpljiva, mora procvasti.
osim redovitog- ne previše, zalijevanja kala voli bogatu zemlju i dohranu za vrijeme intenzivnog rasta.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tamara020 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Travanj 2014
Lokacija: Sv.I.Zelina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tamara020 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 10:40
Hvala na dobrodošlici!! Smile Da da, stvarno se dosta nauči iz svih komentara moram priznat i više nego iz teksta na samim stranicama možda Smile  sad ne znam da li se smije kopirati tekst pa se unaprijed ispričavam ako to nije dozvoljeno ali da Vas pitam vezano uz ovaj dio:
  "Od druge polovice svibnja biljka treba mirovanje. Prestane se zalijevati i gnojiti i pusti se da odumru svi zeleni listovi. Krajem lipnja biljka se izvadi iz cvjetnjaka, odrežu se suhi listovi i odstrani suha zemlja između korijenja. Nakon toga je posadimo u vrt na takvo mjesto koje je u popodnevnim satima lako zasjenjeno. Jamu za sadnju napunimo dobrom zemljom za cvijeće;treba mnogo zalijevati."
Da li da to primijenim i na svojoj kali ili da ju ostavim tu gdje je i do sada bila u tegli?
Na vrh
Tamara020 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Travanj 2014
Lokacija: Sv.I.Zelina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tamara020 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 10:41
I da moja je kala koja raste iz gomolja, zaboravila sam spomenuti :)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 12:15
To sve ovisi o tome kad hoćeš da ti cvate- prema tome odrediš period mirovanja ( obavezno mora biti na tamnom i hladnom ) ili može i tako kao je gore napisano pa bi trebala još jednom procvasti- ne mora biti posađena baš u vrt može se taj postupak ponoviti i sa sadnjom u teglu.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tamara020 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Travanj 2014
Lokacija: Sv.I.Zelina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tamara020 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 11:07
aha,ok hvala puno na pomoći! SmileSmile
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 15:07
moja procvjetala

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 11:23

smile126
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 21:49
desert rose prekrasna jeClap
enrikova nona jel ta tvoja neka nova, čini mi se da ima nešto izduljene listove u odnosu na onu starinsku
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 21:30
Nonina bijela i ova moja imaju drugačije listove od starinske kale. Moja starinska bijela također ima duže listove nego što bi trebala a takva je zbog nedostatka svjetla. Čeka povoljnije vrijeme da je prebacim na balkon pa će se i to vjerujem popraviti.
Hvala Mari, gomolj je kupljen lani i jako sam sretna što mi je uspjela procvjetati. Embarrassed
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 22:40
moja je od 2012.g . poklon za rođendan, prošle godine tjerala samo listove a ove evo i procvjetala, to su vjerovatno neki hibridi
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 21:17
još jedan cvijet

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 08:53
Pozdrav svima,trebam savjet.Prije par mjeseci dobila sam na poklon teglu sa dvije lukovice kala.Kako je zemlja bila dosta loša,presadila sam ih u novu kupovnu zemlju.Nekalo su krenile ali listovi kad izniknu se osuše.Dali trebaju neku posebnu zemlju ili??Stoje na sunčanom mjestu.Ovo su mi prve pa nemam nikakvog iskustva s njima.
Josipovac,Osijek
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,204 sekundi.