Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:23

Evo i drugi cvet, a listova novih nema...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 08:59
Ova kala dolje na slici bila je puno ljepša i bujnija, no još od zime pa do danas kad je vani počelo je prelamanje i savijanje listova. Listovi se jednostavno prelome kao da je stabljika preslaba da nosi sam list, a dosta vanjskih listova ne raste uspravno već je nekako savija isto tako kao da je stabljika premlitava da nosi list, na kraju se isto tako prelomi. Ima li netko ideju u čemu je problem? Do sada je zalijevana umjereno (jednom tjedno) kao i ostalo cvijeće u teglama, da nije u tome problem (premalo vode)?
 
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 14:31
Problem je vjerojatno u ubrzanom intenzitetu rasta u proljeće kada se i temperatura podiže s obzirom na vanjske utjecaje.
I s mojima je bila slična situacija, no, kada sam ih prenijela na otvoreni prostor, porezavši listove koji su se savijali, počeo je snažniji i čvršći rast, tako da sada djeluju mnogo bujnije i snažnije.
Najbolje ih je smjestiti u polusjenu s nešto blagog sunčevog svjetla i zalijevati po potrebi, najviše za vrijeme intenzivnog rasta lista i cvjetanja, naravno, i za velikih temperatura, a smanjiti u jesenskom periodu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 21:49
a možda su se listovi previše izdužili da bi dohvatili više sunca (prema nekom prozoru ili sličnom izvoru svjetlosti)
doduše i ja imam skoro identičan problem s kalom


Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 22:50
U svakom slučaju, i to!
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 16:43
Hvala na odgovorima, rekao bi da je na dobrom položaju (poslijepodnevno sunce), a porezao sam mlitave listove pa ću vidjeti što će biti nadalje.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 14:13
moram si nabaviti kale.....POD HITNO, zarazili ste me.smile90stvarno su prekrasne, pogotovo ove u boji crvene, žute....koliko visoko narastu ak smijem pitati???
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 12:34

Nakon precvetavanja na nekim cvetovima se formirao plod.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 02:23
Malu, malu pomoć molim. Kupila sam gomolj, podaak ili što već od calle (Zatedeschie). Sve ostalo mi je zoa sumraka jer mi se svidila slikica a pakiraju pa je uzeh. Molim savjet od sađeja do spremaja za zimu. Baš e zam i da li u vazu ili zemlju.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 09:34
Po meni može i jedno i drugo. Moje su lani bile posađene negdje u 3. mjesecu, cvjetale u 6. bez problema - imala sam dvije žute i dvije roze. Gomolje sam ostavila u zemlji - nisam ih vadila, pa vidjeti ćemo ove godine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:17
ljudi juče sam bila u merkatoru i vidjela sam prodaju kale umalo da kupim proizvođač je" valentin" ali pogledavši unutra je bio samo jedam gomolj i pomislila sam u momentu da ja nebi ni znala posaditi taj gomolj jer neznam kako se treba okrenuti ima li neki fazon da se vidi sa koje strane ide izdanak ili tako nešto.zbog toga sam odustala dok ne vidim sa vama
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 21:24
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2096&PN=8

Evo tu su ti slike Valentin (slovenski proizvođač) gomolja Kale...
Ovako kako su slikani tako se sade...
znači di vidiš kao "oči" ili "metu" taj dio ide za gore, a onaj ravni dio kao dio krumpira ide za dolje...
savjet je zasaditi ih tako oko 7 do 10 cm duboko, al to je ako ih sadiš u vrt...
za vazu može i plitko tek da su pokriveni zemljom...
zemlju samo navlaži i do idućeg zaljevanja čekaj da se dobro posuši da ti lukovica ne istrune-zapljesni...
poslje kad listovi krenu možeš i češće zaljevati jer onda počne pitiWink
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 15:13
moja roza posađena prije 5 dana je pustila žile i to puno,mislila sam da neće ništa biti od nje jer mi je gomolj bio čudan kad sam ga kupila.
evo je
sad me još samo zanima dali će ona ove godine cvasti?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 16:15
e ja sam kupila bordo kale dođe samo jedan gomolj sad mi samo recite koju veličinu vaze da je posadim ,slovenka interesuje me kako vidiš da je pustila žile ako si je posadila u vazu?kad je posadim koja temperatura joj odgovara da li je moram držati na svjetlosti,u kući ili na balkonu
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 17:06
Inaja ja sam ju posadila u cvijetnjak promjera 16cm,zemlja mi je bila malo vlažna pa ju prva dva dana nisam zalila,sad ju zalijem tek toliko da zemlja nije suha,a cvjetnjak držim u kući kraj prozora u hodniku i većinu dana je sunce.Probaj nakon par dana nježno prstima malo otkopati zemlje,moja je pustila žile oko lukovice i iznad tako da se korijenje već dobro vidi,mislila sam da sam naopako okrenula gomolj kad sam sadila ali već se vidi da nešto izlazi iz zemlje.Mislim da je Voki napisao da kale šarenih cvjetova ne treba puno zaljevati,istrunuće.Imam jednu bijeloga cvjeta njoj ništa ne smeta.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 02:14
ok.hvala ja sam se bojala da su to male vaze sa omjerom 16,a baš te imam slobodne.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 09:14
Inaja lako ti nju poslije presadiš ako bude trebalo.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:32
evo ja sam svoje baš gledala ovih dana i pošto ih nisam zalijevala cijelu zimu neki dan sam to napravila i danas su mi se pojavili novi listovi u bijele kale , stare nekoliko godina koja redovito cvjeta svake godine u 5-6 mj , i onda cijelo ljeto samo listovi , 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 17:45

gomolj žute kale pustio je korijenje isto za 5 dana kao i od roze,još čekam 2,trebale bi i one ovih dana.

čovjek uči dok je živ
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 15:46
moju sam posadila prije 10 dana ali još ništa ne izlazi iz zemlje ,ne vidim ni žile jer sam lukovicu stavila na jedan centimetar u zemlju a kad sam razrovila vidi se samo gornji dio lukovice sa onim kao oko ili meta neznam kako to opisati,da nisam šta pogrešno uradila
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.