Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - U prolazu...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


U prolazu...

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: U prolazu...
    Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 09:05

Koliko ste puta zastali ocarani necijim vrtom, balkonom, parkom?

Na proputovanju kroz neki grad, na putu do posla, do trznice ili u setnji...u prolazu...

Toliko je toga sto nam privuce paznju pa pozelimo da i drugi to vide.

Za svu tu lepotu koja je tu negde, oko nas, i one ljude (poznate nam ili nepoznate) koji ulazu trud da je takvom stvore otvaram ovu temu..

U prolazu...

Ja je pocinjem jednom bajkovitom pricom... vi dodajte ono sto je vama "zapalo za oko"... u prolazu...

 

Basta privlaci paznju jos sa ulice, videvsi dve dame u dvoristu kako nesto ceprkaju oko cveca (domacica i njena prijateljica rodom iz Bosne), ohrabrila sam se da otvorim kapiju i zamolim neznanke za par fotografija
.
 

Uz kafu i jabuke petrovke, prica je sama krenula

 

 

Bajka pocinje jednom davnom priredbom za vojnike, u Cakovecu pre 53 godine, kada su se prvi put sreli Veronika Zilavec i vojnik Tihomir Jovancevic. I desi se ljubav na prvi pogled, kao u bajci. Veronika je ostavila svoj grad i  krenula u neizvesnost. Aleksandrovac, Pariz, Pozarevac , smenjivali su se gradovi ali je ljubav ostala nepromenjena. Dve kceri, unuci, razumevanje i postovanje su je samo uvecali. Nazalost, teta Vera (kako je ovde zovu) je prosle godine ostala sama (bolest joj je uzela ono sto drugi nisu mogli a kceri su otisle svojim putem) ali ova vitalna 73-godisnjakinja neguje svoj vrt sa puno ljubavi i tako ispunjava svoje vreme dok joj ne dodju najdrazi. Vrt koji privlaci paznju prolaznicima...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sama je napravila ovu stepenastu saksiju, tada je nije jos bilo u prodaji...
 
 
crveno-ruzicasto-bela kombinacija je njena omiljena (cak je i bluza domacice u tamno crvenoj boji Smile)ali se provuce i koja ljubicasta nijansa
 
psa vise  nema,zbog nezgodnog suseda koji je negodovao zbog laveza Angry, umesto njega stoji ovaj koji ne pusta glasa, ali zato njen papagaj nije prestao da kresti (kaze da je zato sto me prvi put vidi a malo i zbog zanemarivanja LOL), pa se konacno ucutao kad sam mu prisla sa foticem
 
 
bajka ne bi bila bajka da nema  barem jednog Wink
 
Ovo je bila teta Verina bajka i moja prica ...u prolazu...
A vase?
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 10:11
Wow Mimar slike su prekrasne a ja sam ostala bez komentara.smile93
čovjek uči dok je živ
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 11:03
predivna reportaža.....baš sam uživala Smile 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 11:06
Bravo mimar, priča me baš dirnula, a fotke su izvrsne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 11:09
Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka )
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 11:36
jako lijepa reportaža, prekrasno cviječe...sve pohvale...divno smile79
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 12:51
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka )
Zao mi je, moram te ispraviti, da se ne uvrede drugi LOL, Veronika je iz Cakoveca (ako se ne varam to je Hrvatska Smile, no i prijateljica Bosanka, sigurno pomaze, makar savetima Wink).
Sto se tice figura, ja ih nemam ni jednu, no one spadaju  u stvar ukusa, a o ukusima... Vise me potakla ljubav koja se provlaci kroz citavu pricu.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 13:21
Tvoje price me uvek oduseve,ova je puna ljubavi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 13:34
Mimar bajka je dirljiva i baš je dobro da si se ohrabrila i ušla u taj predivni vrt Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 13:40
Bez teksta,sem smile141smile141
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 14:49
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> )

Zao mi je, moram te ispraviti, da se ne uvrede drugi [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />, Veronika je iz Cakoveca (ako se ne varam to je Hrvatska [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />, no i prijateljica Bosanka, sigurno pomaze, makar savetima [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />).

Sto se tice figura, ja ih nemam ni jednu, no one spadaju  u stvar ukusa, a o ukusima... Vise me potakla ljubav koja se provlaci kroz citavu pricu.


Ma vidim ja ima tu bosanskog posla ,šalim se naravno..I mene je oduševilo cvjeće i uredjen vrt..A za figure sam rekla onako uz put Ja ih stvarno nešto ne gotivim..Al ukusi različiti
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 15:16
Clap  lijepa prica sa hrpom krasnog cvijeca,,
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 17:04
smile128
Svaka čast gospođi na okućnici...izgleda kao iz bajke!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 22:00
Šta je moja bajka naspram ove .
Koliko se ljubavi slilo u ovo dvorište,u viseče tegle,u svaki cvijetak i svaku figuricu.
Predivno    !!!!!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 14:00

U njeno ime hvala svima ,prenecu joj vase pohvale cim prodjem njenom ulicom, verujem da ce je obradovati.

Sigurna sam da ima jos ljudi, vrtova i balkona koji zasluzuju da se nadju na ovim stranicama, pa ocekujem vase priloge u ovoj temi.
Dakle, sta ste  vi videli u prolazu... dajte da vidimo i mi!
U prolazu...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 14:09
Domaćica Veronika je iz Čakovca??? Draga ja sam iz Čakovca, jel ju ljubav odvela u Srbiju?
 
pozdravi je i u moje ime i probaj saznati kako se žena preziva djevojački pa ko zna možda i familiju njenu znam
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 14:20
Mimar, predivno je da si otvorila ovu temu jer stvarno postoji jako puno ovako ljijepih vrtova i dvorišta koje gledamo svaki dan onako kako si rekla "u prolazu" i zavređuju da ih vide i drugi ljudi, makar mi cvjetoljupci na forumu. Sigurno postoji još puno teta Veronika koje ovako samozatajno svoje dane provode u svom vrtu dajući mu svu ljubav da bi ovako zasjao.
Velika pohvala teti Veri i mislim da će joj biti drago kad joj ispričaš odakle smo svi mi koji "šećemo" njenim vrtom i sladimo se petrovkama.......Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 14:40
Mima tema je odlična, a vrt još ljepši....
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 16:47
Ova cvjetna bajka me se dojmila!
Svaka čast mimar! Naš putujući reporter!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 17:08
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Domaćica Veronika je iz Čakovca??? Draga ja sam iz Čakovca, jel ju ljubav odvela u Srbiju?
 
pozdravi je i u moje ime i probaj saznati kako se žena preziva djevojački pa ko zna možda i familiju njenu znam
 
Tija, napisala je Mimar na početku priče - baka se zove (djevojački) Veronika Zilavec... Istraži nam to malo, vidi ti bake Međimurke  Smile  , baš lijepo..
 
Mimar - priča je prekrasna, hvala ti hvala!!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.