Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
Korisnik
Poruka
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bolesne orhideje
    Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:03
bok,evo mene opet!prije mjesec dana sam kupila prekrasnu orhideju(PHALAENOPSIS)smile198prekrasnih ružićastih cvijetova,te je jaaaaaako velika i raste dosta pravilno.svakih tjedan dana je zalijevam(špricam po listovima,kako mi je rečeno na internetu),i nastojim je držati na umjerenoj svjetlosti.cvjetovi su još tu ali mi se čini da listovi počinju poprimati lagano žutu boju,a korjenčići koji su izvirili iz lončića se počinju sušiti!smile220sad mene zanima dali moja lijepa orhideja vene ili samo odbacuje stare listove?smile43                                       tnx
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:07
Dali postoji mogucnost da se vidi slika radi lakseg i tocnijeg odgovora?
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:15
ppa i ne baš,ovo mi je novi komp,a negdje sam zakopala USB!no,listovi počinju veniti is sredina prema vani!sad ne znam je li tome uzrok jer nisam koristila destiliranu vodu?ili pustila da voda prvo u nekoj boci ostoji jedan dan??ako je stvarno samsmile42!!!sorry šta vas mučim!!a plavuša sam!hehe
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 12:28
lily13 phalenopsis ne odbacuje listove, očito da joj nešto ne odgovara. Možda ima previše vlage, zimi je dovoljno svakih 14 dana, možeš provjeriti i grafitnom olovkom da li je previše kora vlažna. Orhideja će lakše podnijeti privremenu sušu nego vlagu od koje trune. Važno je da je svakodnevno špricaš po listovima i zračnom korijenju.
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:22
trenutno nemam destiliranu vodu za špricanje....pa dali mogu orhideju špricati odstajalom vodom dok ne nabavim destiliranu?tnx
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 09:28
Originalno poslano od člana lily13 lily13 napisao:

trenutno nemam destiliranu vodu za špricanje....pa dali mogu orhideju špricati odstajalom vodom dok ne nabavim destiliranu?tnx

U načelu možeš ako će to trajati dan-dva, ali stajanjem iz vode se ne otstrani kamenac koji i stvara bijele fleke po listovima. To nije samo estetski problem nego kamenac zatvara pore. Orhideje se mogu zalijevati i prskati kišnicom ako se može sakupljati.  Možda bi bilo bolje da pored orhideje staviš široku posudu s vodom. To će oko nje povećavati vlažnost zraka, a neće imati bijele fleke po listovima.
Samo za primjer, moje orhideje stoje na velikim podlošcima u kojima je voda tako da stalno isparava i tako održava vlažnost zraka. Samo da me krivo ne shvatite- orhideje ne stoje u vodi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 10:32
smile211hvala Cattleya. Ja sam svoje stavila u kupaonu,(valjda je to ok)sad ću im još podloške složiti .valjda sam dobro kužila , podložak sa vodom i tu staviti nešto,okrenuti mali podložak na kome će tegla bitiWink
Vidim da,od kad su tamo(nekih 2tjedna)lijepo rastu.
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 16:01
jHaj shasha!
Najpraktičnije je staviti naopako okrenute glinene podloške jer ne plivaju te na njima stoje tegle orhideja sa svojim podlošcima ili u ukrasnim teglama.
Na vrh
pinkflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinkflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 13:59

Već duže vremena imam više orhideja i sve super zahvalnije biljke nisam imala !!! Međutim kupila sam nedavno novu orhideju i počeli su problemiCry ( novu biljku sam izolirala ) Nova orhideja je dobila po sebi kao bijelu ´´paučinu´´ ne po stablu gdje su cvijetovi i  po lišću već po krojenima i supstratu !!! Ako neko je imao sličan problem  ili zna što je neka javi voljela bih je spasiti na vrijeme !!!

Supstrat sam promijenila očistila od tog bijelog biljku ali vidim da se opet pojavljuje !!!

 

Hvala
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 15:21
nemam iskustva sa orhideama ali što si napisao -la  onda znaći da ima voštaneili vunaste uši hrane sesisanjem biljnih sokova probaj skuplati opuške od cigaretai držati 2-3 dana u vodi i onda procijedi ipošpricaj sa pumpicom za orošavanje listova.
AB100
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 21:38
i bilo bi dobro ako je moguce sliku da stavite, lakše bi našli odgovor
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 14:07
Ako su vunaste uši, ima njih i po lišću, bar je moja orhideja imala. Paučinu mogu stvarati crveni pauk ili grinje no ne baš po supstratu pa bi bilo dobro da staviš sliku. Ja sam u slučaju moje orhideje vunaste uši na kraju ubila sa sistemskim insekticidom Confidor-om. 
Na vrh
pinkflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinkflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 21:04
Hvala na odgovorima ! S obzirom da sam biljku ´´ocistila´´ od toga. promjenjen supstrat na slici se sada ne bi ništa vidjelao, jer se tek sad ponovno počije pojavljivati . Pripremila sam i opuške, a i kupila sistemskim insekticidom pa ćemo vidjeti Wink
Na vrh
pinkflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinkflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 15:14
Stavila sam  sistemski insekticid, medjutim imam osjećaj da se opet pojavljuje !!! Stavljam slike pa POMOĆ , jer mi se pojavljuje i na starim orhidejama !!!
 
Zadnje dvije slikice !!!
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:06
Koliko se meni čini to je i korjen i biljka dobile malo!?
 
Izgleda kao da je nekakva trulež napala
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
pinkflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinkflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 17:15
Izgleda da je moje orhideje ´´napapla ´´ prevelika vlaga !!! Sad su presađene u hidrokulturu i nadam se spasu !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 21:15
Držimo palčeve da se oporave,Pink. Cattleya,čini mi se,je rekla na jednoj temi o njima(to što se vlage tiče) staviš u podmetač vodu i teglu na drugi manji podmetač.Tako da stalno bude vlage a da opet nebude previše za korjenjeWink
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2007 u 10:03
Originalno poslano od člana pinkflower pinkflower napisao:

Izgleda da je moje orhideje ´´napapla ´´ prevelika vlaga !!! Sad su presađene u hidrokulturu i nadam se spasu !


Držim ti fige. Ja imam nekoliko orhideja u hidrokulturi i moram priznati da cimbi i falenopsis su spašeni od propasti. Važno je samo da razina vode u vanjskoj posudi nije puno viša od razine glinopora u kojem nije korjenje. Da li imaš originalne posude predviđene za hidrokulturu, i ako imaš, gdje si ih nabavila?
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 15:14
Nabavio sam prošle godine phalaenopsis u Pevecu. Iskreno nisam se breviše brinuo o ovoj biljci jer  nisam niti bio doma. Nakon što sam je kupio presadio sam je u veću teglu, jedamput je procvjetala a onda je došla zima i stavio sam je u kuću. Sada se opet sprema da cvijeta nabavio sam umjetno gnojivo za orhideje i zalio je  sa njime kao što je opisano na poleđini  ambalaže. Zanima me što su ove crne mrlje na listu i da li biljka izgleda oke? Na većer je špricam destiliranom vodom i zaljevam svakih par dana.
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 23:23
Bok Aleksander, na zalost tako nesto nisam jos imala kod mojih orhideja. Ja bih rekla da tvoja biljka, osim tih tamnih fleka, dobro izgleda, listovi su cvrsti, boja je tamna, cak i cvjeta. Da nesto nije u redu, jasno je. Tesko je reci u cemu je problem? Da li je virus ili nekakva bakterija odgovorna za te crne fleke? Mozda bih bilo dobro da orhideju odneses u cvjecarnu, mozda tamo vise saznas. Meni se te crne fleke ne svidjaju. Zao mi je sto ti nisam mogla pomoci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.