Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 18>
Korisnik
Poruka
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 21:56

evo nešto što nisam znala za crveni pauk,hvala !

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milena2321981 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milena2321981 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 11:32

Interesuje me da li se moja orhideja susi, i sta da radim sa stabljikom koja je pocela da zuti...Otpali su svi cvetovi nedavno, i stabljika je pocela da zuti...Medjutim listovi izgledaju zdravo...Saljem slike pa ako neko nesto zna neka odgovori...
Hvala puno

P.s. ne znam kako da ubacim sliku?

Na vrh
melanzana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melanzana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 14:27
 
 milena,
 odi na forum, pri dnu stranice ćeš viditi di piše PROBLEMI
 klikni  i traži pomoć  kod  administratora
 
pozdrav....       smile64smile226
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 09:43
Normalno je da stapka požuti nakon što otpadnu cvijetovi.Slobodno odreži dio koji je žut,ili jednostavno ostavi,pa kad cijela požuti,je cijelu odreži.
Ako su listovi i dalje zeleni,čvrsti i sjajni,sve je ok.Samo je i dalje špricaj ,i jednom u 5-7 dana potopi u vodu,ali samo ako vidiš da se je supstrat osušio(tj.nema kondenzacije na unutrašnjoj strani teglice)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 15:21
tek sad vidim da ima tema i za bolesne orhideje, a ja o njima skoro ništa ne znam, ovu imam od 2. mjeseca i kopiram sa teme o cymbidiumima

ova zadebljanja iz kojih su rasli listovi i cvjetovi trule (promjenili su boju i mekani su na dodir, puni vode)... ne znam je li to normalno ili biljka propada
trebam li to otkinuti?
s druge strane, izbili su  mladi lisnati "izbojci" pa se tješim da neće skroz uginuti


a evo i slika o čemu se radi






Na vrh
deki86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deki86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 15:01
treba mi hitno pomoc.Kada je zavrsio sa cvetanjem i kada je odbacio sve cvetove odsekla sam cvetnu drsku malo iznad 3 kolena kao sto su mi i rekli.Sve je bilo u redu medjutim od pre par dana cvetna drska je pocela da zuti, 1 list mu se osusio i samo sto ne otpadne a ostala 4 lista su malo smezurana i na krajevinma pocela da zute, samo 1 list je lep i zelen.Ali vidim da mi iz tog lepog lista raste novi list.Koren mu je lep i
zelen.Zasto mu onda listovi i cvetna drska zute?Redovno ga prskam (2 puta na dan),zalivam 1 u 7 dana (potapanjem od 1 sat).Stoji mi na trerasi ali u hladu ne direktno na suncu.,Sta da radim? Da li da odrezem i taj deo cvetne drske sto je pozuteo ?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 12:57
daj pogledaj sa vatom vlaznom kad prebrises listove jeli vata crvenkasta onda su pauci ja sam imala veeeliki problem s njima opet neznam ni jesam ga uspjela rijesiti
Per aspera ad astra.



Na vrh
deki86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deki86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 09:12
jaooo evo mene opet Cry, prebrisala sam listove vlaznom vatom ali nisam primetila nista crvenkasto sto je dobro. Juce sam ponovo odsekla pozuteli deo cvetne drske ali jutros kad sam se probudila videla sam da je ona nastavila da zuti.Ne mogu vise da secem cvetnu drsku jer od nje nista nece ostati.  Sta da radim? Po listovima sam primetila kao neke svetle  belicaste mrlje, izgleda kao da na tom mestu nema pigmente, i oni pocinju da zute ali onaj novi list se lepo razvija. Cini mi se kao da je sve to posledica prirodnog starenja ali stvarno ne znam. Koren je i dalje lep i zelen. Pomozite !!!
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 08:55
Bok Natalia, ne znam za tvoju da li je cambodium, moja takva orhideja sa istim pseudo lukovicama je oncidium jungle monarch, kupila sam je u Baumaxu prije 3 mjeseca. Bila je u cvatu, otpalo je cvijeće i onda je počelo truljenje listova i lukovica. Isprva je krenula super, istjerala je još dva mlada izbojka a onda je samo počela žutiti i cijela je otišla. Nemam pojma što joj je, bila je kao i ostali phalovi na suncanoj strani a ne na direktnom svjetlu, zalijevala sam je kao i phalovove svaki drugi vikend. Namadam se da ce netko tamo znati nam reci u cemu je pogreska i zasto riknu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 19:20
nikolina i moja je iz baumaxa
ja se stvarno ne kužim u orhideje i sve do nedavno je bila super
ja sam ove (trule) dijelove uklonila pa što bude, mislim da ne može škoditi
vidjeti ću kako će se dalje razvijati situacija

Na vrh
Mala Shmizla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Shmizla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 16:30
Upomoć!

Za 8. mart sam od momka dobila prelepu orhideju koja je i posle toga cvetala, pa su joj (pre oko 2 meseca) opali svi cvetovi ali se formirao nov pupoljak. Očekivala sam nove cvetiće kad se vratimo sa mora, međutim, imala sam šta i da vidim - stablo joj se skroz osušilo!
Listovi su i dalje dobri, mesnati i zeleni, pa sad ne znam šta da radim i da li ću uspeti da je oživim. Šta da radim?

Svaka sugestija mi je više nego dobrodošla!
Na vrh
moje orhideje View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moje orhideje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 15:32
ma ništa ne brini to ti je normalno . ocvala je. odreži te grane i dalje se brini za nju pa će te iznenaditi novom granom ,ali ne odmah
Na vrh
Mala Shmizla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Shmizla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 01:32
Hvala mnogo, znači, nije ništa nenormalno. Dobila je novu zemlju i saksiju, odrezala sam joj stablo i sad ostaje samo da čekam! :)
Na vrh
brankat86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankat86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 10:05
Imam tri orhideje phalaenopsis,dobila sam ih na poklon.Jednoj su otpali cvjetovi i vec tri mjeseca ne cvata ali joj rastu listovi.Jedna mi je cvjetala vec dva puta,medjutim sada joj se pocela susiti stabljika,pa neznam sta je problem.Ja sam odsjekla suvi dio,da se ne bi skroz osusila.Da li neko zna sta joj je?

Na vrh
azizi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azizi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 17:06
Prije nekoliko mjeseci sam kupila zgodnu orhideju, koja je već ocvala,a unazad mjesec dana je počela tjerati nove listove i nadam se opet žutonarančastom 'grozdu' orhidejica.

No, unazad dva tri tjedna primijetila sam da je jedan (stari) list počeo žutjeti i dobivati crne točkice pri vrhu. Ova se pojava sve brže širi. Nisam baš neki poznavatelj orhideja, još manje njihovih bolesti. Ono malo što sam googlala upućuje da bi mogla biti neka virusna bolest. Cry

Što pokušati, a da ne moram baciti cijelu biljku? Do sada nisam imala problema s ovim bolestima, a imam nekolko orhideja (phanelopsis mi je cvjetao ravnih osam mjeseci Approve)

Sada ću pokušati staviti slikicu, da vidite o čemu se radi i ako imate iskustva, molim vas, pomognete mi savjetom. Hvala!


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 12:28
nema panike, cvijetnu stapku odreži do kraja ako se suši, potjerat će ti novu za 5-8 mj (meni je nedavno), a donji listovi se suše i otpadaju dok gore rastu novi. meni se to sve dogodilo kad sam je donjela iz dućana.
ak hoćeš da ti brže procvjeta il potjera stapku redovito dodaj malo gnojiva u vodu.
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 12:32
ništa joj nije, to je normalno. nekom se stabljike posuše, nekom ne. meni su se također, odrezala sam ih, redovito dodavala gnojivo i par mj kasnije mi je opet potjerala novu cvijetnu stapku.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:53
I moja jedna orhideja ima dvije tri takve točkaste fleke već godinu dana ali ja znam da u mome prostoru nije baš toplo pa više ne radim grešku na drugim orhidejama kao što sam napravila sa tom koja mi je bila prva.Naime u zimi ja ništa po listovima ne prskam,a i potapam u zimi orhideje jednom mjesečno na sat vremena u kišnicu sa dodatkom dohrane za orhideje i to je sve.Doduše zimi mi ne cvjetaju ali nemam sa njima ni nekih problema ali zato ljeti cvjetaju lijepo.Možda ne bi bilo loše da se na točkice nanese malo cimeta sa štapićem na kojem je vata ,ali ja nisam to još radila sa orhidejom,ali jesam sa drugim biljkama i pokazalo se vrlo učinkovito.smile73
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:05
Azizi,kad se meni pojavi bilo kakva bolest,a da je na jednome listu ja škare pošpricam alkoholom i obrišem salvetom i odmah odrežem taj listi mjesto reza naprašim cimetom i to je u večini slučajeva bilo OK.smile141
Na vrh
bleky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 20:41
prije 2 mjeseca kupila sam prekrasnu orhideju,sa 2 cvijeta i 12 pupova,procvjetao je samo jedan cvijet,a ostali su se osušilCryi,i nije mi jasno zašto...
što sad sa njom dalje..inače ona i dalje cvjeta ima 3 cvijeta..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.