Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
Korisnik
Poruka
maldini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2016
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maldini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2016 u 19:33
Hvala puno, Kacunak. Nikada nisam koristila ta sredstva i ne znam da li smem s obzirom da imam malo dete i bebu. Probacu prvo sa nikotinom da zalijem, to sam negde procitala, mada ne znam da li je za ove bubice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2016 u 21:58
Razumijem te, i ja imam bebu... Iznesem na balkon, ispršćem pa unesem na prozorsku dasku kad se biljka ocijedi. Imaš Plantellia sprej na skroz prirodnoj bazi protiv insekata i vaši, zelena boca sa prskalicom, onako kao za prozore. "Kenyatox verde" se zove, odlična stvar.

Ej, da... Umalo da zaboravim! U roku pet minuta riješila sam se bubica na cvijetu ljubičice tako što sam prskala iznad njih onaj obični sprej za insekte, tipa Raid, i još malo po prostoriji, izašla i zatvorila vrata i prozore na nekih pola sata. Normalno izvedeš bebu pa posle provjetriš.
Više nigdje ni jedne jedine bubice nije bilo, izuzev krepanih okolo heheheh
Na vrh
maldini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2016
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maldini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2016 u 22:11
Hvala, Kacunak. Kupila sam Acta
Ru ali jos je nisam iskoristila. Isprskala sam prvo deTerdzentom za sudove i kai da se smanjio broj bubica, posle par dana sam je isprskala jos jednom i za sada ih nema. A Actara mi ceka spremna ako ovo ne uspe.Bilo bi super da ne moram da je upotrebim. A ako do toga dodje moracu da zalijem jos dve koje stoje pored ove zarazene, preventivno, pogotovo sto na jednoj radte cvetna drska pa ne zelim da i nju srede ove bubice. Imam jos dve , alu na drugom prozoru i kod njih je sve ok, necu da ih diram, tretiracu samo ove tri.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2018 u 17:44
Orhideja mi ostala bez korijena tj. žila vjerojatno zbog previše zalijevanja je istrulao, ima li pomoći?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2018 u 21:54
Teško ako je baš svo korijenje istrunulo, ako ima zračnog korijenja, onda pokušaj ga ugurati u posudu. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.