Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 18>
Korisnik
Poruka
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 20:33
Neće ni biti promjena prvih ajmo reći mjesec dana, ako se ništa ne bude mjenjalo to znači da je sve ok. Tek nakon nekog vremena će izaći novi list, itd. Inače, orhideje su jako osjetljive biljke i vjeruj mi da je doživila šok samim time što je pala na pod nekoliko puta, a kamo li što je pri tome slomljeno par listova.
Što se tiče novih orhideja, ne znam kako si ih donijela doma. Kada ih izneseš iz dućana po ovakvom vremenu treba ih zaštititi npr. plastičnom vrećicom koju staviš preko njih i cvijeta. Ako ih ostaviš u gepeku auta pa onda ajmo do Bille, Plodina ili Spara, pa izgubiš još sat-dva u shopingu vjeruj nije dobro. Kad kupiš orhideju pokrij je vrećicom i trk do auta i još brže doma. Jako su osjetljive, bez obzira na jake i mesnate listove.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maximilian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maximilian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2013 u 13:20
Bok svima,nov sam na forumu i imam pitanje kako spasiti orhideju kojoj je baza suha(drvena).Otpala su joj dva mlada lista i nakon toga se sredina osušila.Ona ima još pet zdravih listova,a korijenje mi se čini u redu.No, ona miruje,već mjesecima niti raste niti vene.
Na vrh
maximilian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maximilian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2013 u 13:39
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/bolesna_orhideja/64271.aspx -

evo i slike
Na vrh
Pavlina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2013
Lokacija: prilep
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pavlina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 15:54
pomos ! ako nekoj znae ve molam pisete mi. vi blagodaram odanapred

 - http://imageshack.com/a/img440/5821/9pc2.jpg
Na vrh
Pavlina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2013
Lokacija: prilep
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pavlina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 16:05

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 16:38
Meni na brzinu izgleda suviše mokra.
Eksotika je kul
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 16:54
Pavlina, ja bih u potpunosti odrezala oboljele listove orhideje, izvadila orhideju iz zemlje, dobro joj oprala preostale zdrave listove i korjenje te odrezala sve od korjenja što nije zdravo. Na kraju bih ju posadila u novu zemlju za orhideje.

Ja sam tako napravila sa jednim svojim phalom kojem su dva lista bila bolesna (slično kao kod tvoga phala) i dalje mi je dobro napredovao bez znakova oboljenja.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:15
Isti slučaj smo imali i mi.
 
Kada smo uklonili oboljele dijelove biljke sve je bilo ok. i bolest se nije dalje širila.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:16
Originalno poslano od člana maximilian maximilian napisao:

Bok svima,nov sam na forumu i imam pitanje kako spasiti orhideju kojoj je baza suha(drvena).Otpala su joj dva mlada lista i nakon toga se sredina osušila.Ona ima još pet zdravih listova,a korijenje mi se čini u redu.No, ona miruje,već mjesecima niti raste niti vene.
 
 
ako su listovi zdravi i lijepi zeleni postoji velika šansa da ponovo potjera nove izbojke i nove cvijetne grane. samo malo stpljenja i sve bude ok.
 
 
Na vrh
carska View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Sesvete
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje carska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2013 u 12:50
Bok svima. Ja sm nova ali me zanima dali netko zna na koji način tretirati orhideju koja ima na sebi vunaste uši. Kako ih se riješiti.  ako se pripremaju kakvi pripravci koji omjer toga. Hvala unaprijed svima na savjetima.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2013 u 23:29
POmiješaj SAPUNA ili deterdženta sa vodom i dobro okupaj! od oka stavi,,,ali neka bude malo na litar vode
Na vrh
carska View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Sesvete
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje carska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2013 u 07:38
Hvala. Negdje sam pročitala da se sapun pomješa sa alkoholom dali ima netko saznanja o tome.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2013 u 07:53
Nisam isprobao ali jako puno ljudi spominje sapun kao dobro sredstvo.
Za alkohol nisam siguran koliko bi naštetio biljci jer vrlo brzo ispari a sigurno bih pomogao pri uništavanju gamadi.

probaj prvo sa vodom kako je i Fiki napisao , pa ako ne uspije stavi alkohola ili kupi neko kemisko sredstvo u polj. ljekarnoj.
Na vrh
carska View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Sesvete
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje carska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2013 u 08:00
Ujedno da pitam dali ima možda zainteresiranih za biljke. Imam u stanu biljke koje mi stvaraju problem što su narasle pa moram nekuda sa njima. Stan mi nije baš preveliki a sada kada su mi biljke narasle izgleda pretrpano... ima li zaniteresiranih. Staviti ću slike na forum da vidite....


Molim te pročitaj i pridržavaj se Pravila foruma. Da bi mogla razmjenjivati biljke trebaš imti odgovarajući broj postova i onda ćeš tek imati mogućnost u temi Oglasi razmjenjivati biljke na više načina. Ovo nije tema gdje se mogu pistai postovi poput ovoga koji si ti napisala. Svaki sljedeći post ovakog sadržaja bit će obrisan ukoliko se ne budeš pridržavala Pravila foruma.

Nadam se da ćemo se ubuduće lijepo družiti na forumu, dobro nam došla.


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2013 u 09:13
Carska, dobro nam dosla u nase cvijetno drustvo (kako mi to volimo da kazemo)! 
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 14:29
pozdrav svimaSmile velika sam ljubiteljica orhideja.. ali imam malih problema s njima pa vas molim za pomoć.. 2 orhideje tjeraju samo korjenčiće i listove a nikako da puste novu cvjetnu stabljiku, treću orhideju sam odrezala iznad trećeg zgloba jer je ocvala i sastrane kao da pušta nove grančice ali sve ide jako sporo Cry potapam ih svaki tjedan ili drugi, prskam im listove, presađene su, i sad sam ih premjestila u kupaonicu to je istočna strana, dali da jednostavno čekam i čekam ili nešto krivo radim?? hvalaTongue 
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 14:54
Orhideje uspjevaju, kad je njima volja. Ja sam imala mnogo orhideja, koje nikako nisu htjele cvasti (osim odmah, kad su bile kupljene). I šta je sada drugačije? Ni sama ne znam. Postavljene su na prozorsku dasku u garderobi, gdje nema previše temperature, ima dovoljno svijetla - ali ne direktnog, i rade ko u rajskoj bašti. Svake godine ima puno cviječa. Svake toliko ih zaljevem sa gnojivom za orhideje u međuvremenu pomalo sa vodom (mlakom iz pipe) i to je to. Možda ih previše zaljevaš, ako ih guraš u vodu svaki tjedan? Možda i ne. Možda je pretoplo, možda je tamno, možda samo niste na istoj valovnoj duljini?!
Eksotika je kul
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 15:47
Ocito sto ih ja vise tretiram to one mene vise zezaju, izgleda da bi trebalo bit obrnuto probat cu ih pustit neko vrijeme i ne zaljevat ih svaki tjedan, mracno im nije imaju dovoljno svijetla, ma imaju sve pogodnosti
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 23:53
Kada god se o zalijevanju bilo koje bijke govori, nikada se ne može paušalno reći da se ta i ta biljka zalijeva recimo svakih tjedan dana. 
Zalijevanje zavisi od toga koliko vlage je biljka za sebe potrošila, koliko vlage je isparilo u okolni prostor i koliko vlage još ima u supstratu. Velika je razlika u mogućnostima pohrane i zadržavanja vode u supstratima u koje je biljka posađena. Zato je zalijevanje drukčije ako je biljka recimo u sobi od 18 st. c. ili je u sobi od preko 20 st. c. i gdje je još suh zrak te da li je biljka posađena u supstrat samo od kore ili supstrat u koji je posađena sadržava i druge sastojke koji zadržavaju više vode. Moraš pratiti stanje supstrata i prema uvjeta u kojima boravi pa onda prema tome prilagodi zalijevanje.
Za phalove ja jako važno da imaju jako, jako puno svjetlosti - samo da nisu direktno izloženi sunčevoj svjetlosti.
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 10:36
na kupaonskom prozoru su i imaju dovoljno svijetla, nisu izložene sunčevoj svijetlosti, to je istočna strana, nadam se da će im tamo biti bolje i da će krenuti Smile 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.