Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 11:51
Mi ih isto zalijevamo jednom tjedno i sve je ok.
 
Može biti da je problme što su u kupaonici jer je tamo sigurno veća vlaga zraka nego u dnevnom boravku ili kuhinji i sl. prostorijama. Pogotovo ako je obitelj sa više članova upitanju pa se tu doda  na svakog člana obitelji kupanje- tuširanje i eto dovoljno vlage za možda rijeđe zalijevanje.
 
Ups sada vidim da ima još jedan raniji post u kojem pišeš da su tek sada preselite u kupaonicu.
 
A čitajuči taj post... razmišljam da nije možda sa orhidejama sve ok, nego si samo malo nestrpljiva...
Sa biljkama treba polako i imati vremenasmile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 11:59
da da, nedavno sam ih preselila u kupaonicu, to je istočna strana i totalna promjena za njih prije su bile na drugoj strani prozora tj kuće i mislim da im tamo nije odgovaralo, suprug i ja živimo trenutno sami tako da nema prevelike vlage u kupaonici, manji je prozor ali vjerujem da im je dovoljno svjetla, još stoje iza zavjesice male pa razmišljam da i nju skinem da imaju više svjetla.. ja vjerujem da je prije to, da sam ja nestrpljivaEmbarrassedEmbarrassed
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:17
Ako su tek preseljene u kupaonicu, možda samo trebaju da se adaptiraju i onda krenu....
Eksotika je kul
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:38
bumo vidjeli :) nadam se uspješnom pomaku..

Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 20:25
koji je razlog.. spušteni listovi na orhideji ?? Shocked
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 20:44
Stavi sliku da vidimo o čemu je riječ... možda je sve ok a ti samo nestrpljiva i nesigurna. smile113
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 20:54
ma pitam samo, to je jedna druga orhideja ne mislim na one 3 u kupaonici, inače su joj listovi bili normalni,čvrsti, jednog dana su se samo objesili.. i dalje su zeleni samo nisu onak čvrsti i ne stoje gore..
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 21:31
Originalno poslano od člana marija1602 marija1602 napisao:

koji je razlog.. spušteni listovi na orhideji ?? Shocked
 
hm, može biti od previše polijevanja pa korjenje istrunilo (provjeri u kakvom je stanju korjenje) ali isto tako može biti da je treba potopiti....
 
napiši nam kako je često polijevaš i na koji način
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 21:44
potapam ju svakih tjedan dan, držim ju malo u vodi, pa je onda ostavim da se dobro ocijedi.. korjenje je u dobrom stanju bar koliko vidim iz plastične posude sad nezz u kojem je stanju sredina koju ne vidim.. korjenje je bilo bijelo pa sam je danas zalila i poprskala listove, presadit ju još ne mogu kad ima cvjetova i još bi trebala cvjetati..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 23:47
Kada mojim orhidejama omekšaju listovi onda znam da su jako, jako žedne. Drugi dan poslije dobrog zalijevanja listovi opet očvrsnu.
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 18:53
carska, a i drugi forumaši koji imate problema s vunastim ušima, kupite BIJELO ULJE!
Provjereno, samo s tim sam uspio riješiti problem vunastih uši.
U Baumaxu sam nedavno kupio orhideju tamno crvenu koja je bila prekrivena vunastim ušima, ali pošto mi se svidjela boja orhideje ipak sam je uzeo.
Odmah sam je pošpricao s bijelim uljem, slijedeći dan još jednom i tako naredna tri dana.
Vunastim ušima ni traga, a ja danas imam prelijepu orhideju.
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 10:36
zašto se na orhidejama suše pupići ??Cry dobila sam ih za rođendan, smjestila ih, i za par dana vidim pupići mjenjaju boju i suše se se lagano Shocked jel to možda zbog promjene mjesta ili??
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 13:27

moje orhidejesmile71
Na vrh
marija1602 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1602 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 13:28
http://s91.photobucket.com/user/marijaamario/media/2014-02-17195434_zps0a2bc59c.jpg. -
Na vrh
danbar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Ožujak 2014
Lokacija: ST
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danbar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 20:30
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

carska, a i drugi forumaši koji imate problema s vunastim ušima, kupite BIJELO ULJE!
Provjereno, samo s tim sam uspio riješiti problem vunastih uši.
U Baumaxu sam nedavno kupio orhideju tamno crvenu koja je bila prekrivena vunastim ušima, ali pošto mi se svidjela boja orhideje ipak sam je uzeo.
Odmah sam je pošpricao s bijelim uljem, slijedeći dan još jednom i tako naredna tri dana.
Vunastim ušima ni traga, a ja danas imam prelijepu orhideju.
 
 
Pozdrav,
nova sam na forumu iako ga duže vrijeme pratim.
 
Pitanje za gorana44- kad si špricao bijelim uljem orhideje , da li si špricao i po cvjetovima?
Naime moja mama ima vunaste uši na phal  orhidejma i kaže da vidi životinjice unutar cvjetova  ali se boji špricati  po cvjetovima da  ne otpadnu. Kaže tertirat će ih kad ocvatu?!
Dakle jesu li cvjetovi preživjeli špicanje (obično brzo otpadnu kad se pošricaju makar i slučajno vodom)?
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 08:52
Na žalost, vunaste uši ulaze u sve moguće rupice, ćoškove i otvore na orhideji, a isto tako postavljaju svoja jajašca posvuda. Ako mama želi da orhideja preživi morat će odsjeći cvjetove tj. cijelu stapku sa cvjetovima.
Može probati pošpricati cvjetove, ali neka ne očekuje da će cvjetovi preživjeti "kupanje".
Kod špricanja bijelim uljem mora se pošpricati i kora u kojoj se orhideja nalazi.
U baumaxu sam nedavno kupio orhideju bez cvjetova, ali vunastih uši je bilo i više nego previše!
Bijelim uljem sam pošpricao orhideju i isto ponovio tri dana poslije. Sve je ok, vunastih uši nema i sad očekujem da orhideja procvate pa da vidim koju boju cvijeta ima.
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2014 u 13:06
http://s1242.photobucket.com/user/jadran81/media/IMG_7364.jpg.html -

jel mi može netko reći jel to ok.... ovo mi je prva orhideja dobila sam ju prije dva mjeseca... zalijevam ju tri puta mjesečno potapanjem u vodu pola sata... tako mi je rećeno.... nadam se da nije krepala za stalno... kaj da sad radim s njom.. :-/
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2014 u 20:40

Normalno je da ocvate nakon nekog vremena. Ako je lišće normalno, onda je sve u redu.
Ako se grane ne osuše nemoj ih rezati jer iz njih znaju potjerati nove cvjetne grane.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2014 u 21:15
uh... dobro je... već sam mislila da je gotova... a koliko joj treba otprilike da ponovno procvjeta.. ? negdje sam pročitala da ju treba prskati vodom... ? hvala na odgovoru...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2014 u 23:29

Imaš tu na Cif-u temu o orhidejama, pa i o svakoj vrsti pojedinačno i na njima ćeš pronaći odgovore na sva pitanja koja bi te mogla zanimati.
Sretno !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.