Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 18>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 20:44
propuh hladan zrak kad si ju prenosila iz ducana do auta pa u kucu neki od razloga najvjerovatniji zasto su pupovi otpali
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bleky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:27
hvala na odgovoru..vjerojatno imaš pravo jer je baš tada bilo jako hladno kad sam je kupila.smile180
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 21:56
Molim pomoć oko ove orhideje,prvo kako se TOČNO zove i nakon sadnje dobila je ove žute listove,KAKAO DA JE LIJEČIM.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 15:33
dendrobium neki  zucenje hm mislim da je malo suha po fotki ali njemu i inace otpadaju listovi kad ocvjeta

ove stapke ti vise nece svjetati ali mogu ti potjerati mlade  koji ce cvjetati ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 15:57
Zvjezdana,onda je to valjda to,a kad dobije nove listove ako mu ovi otpadnu,jer čudilo me je kaj se dešava jer sve sam radila kako piše u uputama,a suh nije jer ga normalno zalijem i pazim na to jako da ne bi bilo previše ni premalo.Kupila sam ga u Baumaxu kad je odcvao,tako da ne znam kakav cvjet će imati.smile85
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 16:11
nadam se da ce ti pustiti mlade pa ces vidjeti kako cvjeta ;)

a kakve je cvijetne stapke imao? ako je imao duge onda je vjerovatno dendrobium phalenopsis
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 23:01
Zvjezdana,mislim da je imao jednu dugu stapku.smile85
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 14:35
onda je vjerovatno dendrobium phalenopsis jer nobile nema bas duge stapke nego vise bude grancica mala a cvjetovi kao cvat :)
ma vidit ces samo da ti mlade potjera :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:53
Ma kao da je zabetoniran,ne kreće nikuda ,niti ima mlade izboje...smile107
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:54
ma tako niej ni moj kad sam ga kupila pa odjednom krenulo samo ga zalivaj i nadohranjuj normalno kao i phalove i bude potjerao sigurno
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:38
Zvjezdana ,pa kako je to kod Tebe dugo trajalo.Ja sam ovog kupila u veljači i nije se pomako ni za milimetar ko da je umjetni.smile101
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 14:04
nece on vise niti rasti on ce samo izbiti ili iz zemlje mladoga ili na sebi ovisi kada je ocvao
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 14:22
Po onome kaj sam ja vidla odcvao je u prvom mjesecu,pa kad bi mogla očekivati neke znakove da je živ.smile93
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 16:48
ma bude ti sigurno potjerao ubrzo mlade bar jednog 
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 00:34
Zvjezdana ,nadam se da Te je čuo i da će tako i biti,iz tvojih usta u Božje uši i onda nek moja biljčica krene.smile43
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 14:24
Imam problem oko phala pustio je prekrasnu cvjetnu stapku i formirali su se cvjetići i na vrhu je puštao mednu rosu i tu di je bila ta medna rosa sad je vrh istrunuo ,a cvjetići su se posušili odnosno klonuli su što znači od njih neće ništa biti ,PA DI JE SAD TU PRAVICA,A CJELO VRJEME SAM GA PAZILA I MAZILA KAO I DRUGOG DO NJEGA KOJI NIJE PUŠTAO TU ROSICU I SASVIM JE OK.smile220
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 18:25
hm neznam meni isto oni nekad pustaju tu mednu rosu i ja ju nika dne diram samo spricam dok ne procvjeta.. mozda su ti pupici otisli od suhog zraka jer to oce isto...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 19:31
Zvjezdana,mislim da je neka kvaka u toj rosi jer drugi phal je kraj ovog i nije imao tu rosu i sa njim je sve ok. i nije zrak suh baš su u prohladnom djelu kuće.smile85
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 09:03
Ja isto imam problem sa mojom orhidejom.Lista kao luda ali nemam niti jednu cvjetnu stapku.Lijepo je cvjetela i ja sam kada je ocvjetala odrezala stapku dosta visoko,onda se stapka osušila i gotovo.Inače je orhideja zdrava,lijepo rastu listovi kao ludi ali cvjetne stapke nema.Hoće li izrasti???
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 13:29
koliko ti je proslo od proslog cvjetanje mikice?
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.