Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 22>
Korisnik
Poruka
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 10:39
Puno hvala svima na pomoći.
 
Javim se na proljeće s izvještajem kako je sve prošlo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 23:45
Ja sam kupila u Konzumu lukovice narcisa koje više nemaju ni lišća samo je lukovica u tegli,bile su na forsiranoj zimskoj cvatnji.Lukovice su lijepe debele i jedre,pa si razmišljam kako ću ih većeras tutnuti u frižider zamotane u papirnate vrečice  i ostaviti u frižideru jedno 2 tjedna ,onako kako Voki radi sa amarilisima i baš me zanima hoće li nakon toga kad ih posadim u vrt cvasti ovo proljeće.smile156
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 18:15
Silvestra i ja sam kupio tekođer takve lukovice narcisa samo su imale još po neki cvjetak,ali sam ih ja poslje cvatnje odmah posadio u vrt te se nadam da će u proljeće procvjetati.Isti slućaj mi je bio i sa šafranima koji su mi cvjetali u tegli pa poslje u vrtu mislim na ono malo vrta ispred balkona.Evo ovako su izgledali moji narcisi.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:20
Ja sam u Lidlu kupila teglice sa procvjetalim narcisama al one visoke iz vrta su mi nekako ljepše pa ih više nisam uzimala...ali i ove iz Lidla su isto bile ljepe i lukovice su izgledale zdravo...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:37
Zanima me kako održati lukovice u glinenim posudama, negdje sam vidio da se posude zakopavaju u zemlju tako sam ja danas napravio, valjda je dobro...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:47
Antune nije mi jasno zašto ih zakopavati sa posudama,ako imaš vrt zašto ih ne posaditi u vrt odmah pa si poslje bez brige.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 22:13
Zato što su to veoma rijetke vrste biljaka a već mi je par takvih vrsta stradalo u vrtu...zato sam sad na većem oprezu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 23:58
Da nije rijeć o nekim osjetljivim lukovicama još nisam čuo takav primjer.Jel znaš možda o kojim je lukovicama rijeć?Možda ih u vrtu nešto pojede?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 08:42
Ne znam ali lukovice jednostavno ne niknu, uglavnom se radi o vrstama kockavica, tj, fritillaria..
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:44
Antune baš me čudi fritilarie u proljeće viđam u mnogim vrtovima čak kažu da rastjeruju krtice.Neznam zašto ti neniknu jer mislim da je to višegodišnja biljka kao i većina lukovica.Jedino možda da je nešto pojede,a u loncima niosam čuo da je neko gaji,a u svakom slučaju probaj ih sačuvati kako si mislio.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 15:27
Antun probaj sa onim košaricama u koje se stavljaju recimo ljiljani jer ih vole papat krtice.Ako ih stvarno želiš sačuvat te košarice služe baš za to.Životinje im ne mogu ništa u tome.Jedino ako je problem do propadanja zbog klime, tu nemožeš ništa neg ih sklonit na toplije mjesto,recimo na balkon ili negdje u podrum zavisi o kojem doba godine se radi...
Jesi ti provjerio šta se točno dogodi s njima?Dali nestanu odnosno propadnu ili samo ne niču?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 07:37
Jel ima netko iskustva sa lukovicama (tulipani i slično) iz baumaxa ili su kvalitetniji oni iz rasadnika mbm-a ,zrinjevca i slično. Da li se nakon nekoliko godina rašire pa ih treba vaditi i razdvajati. Nemam iskustva. Početnik sam.
Hvala unaprijed i pozdrav.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 08:07
emka ja ti osobno predlažem da rađe uzmeš tulipane i slično u poljoapoteci. Ja sam uzela dvije lukovice ljiljana iz baumaxa i jedam mi nije uopće cvjetao a drugom je jedan pup otpao...ja osobno više ne želim uzimati u baumaxu, za pevec znam da je dobar ali najsigurnije mi je u poljoapoteci, pogtovo ako ne uzimaš enormno velike količine...to su moja iskustva Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 09:04
Emka moj savjet je da kupiš lukovice poljoprivrednoj apoteci!!Ja sam par puta kupila šafrane i tulipane u baumaxu i emezzeti,šafran mi NIKADA nije nikao a tulipani svaka 3-4 lukovica.Uzalud bačeni novci!!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 10:24
morena imamo slično iskustvo, nažalost...Baumax, Emezzeta i sl. više nikako Thumbs%20Down
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 19:59
Originalno poslano od člana emka emka napisao:


Jel ima netko iskustva sa lukovicama (tulipani i slično) iz baumaxa ili su kvalitetniji oni iz rasadnika mbm-a ,zrinjevca i slično. Da li se nakon nekoliko godina rašire pa ih treba vaditi i razdvajati. Nemam iskustva. Početnik sam.
Hvala unaprijed i pozdrav.

Nije bitno gdje ćeš kupiti lukovice, već kvaliteta istih. Osobno sam kupovala u svim trgovinama koje si navela i nisam uočila nikakvu razliku. Ako izabereš kvalitetne, zdrave lukovice, ako ih posadiš kako treba, onda ćeš sigurno imati veliko zadovoljstvo kada procvjetaju.

Inače, lukovice možeš, ali i ne moraš vaditi svake godine. Najbolje ih je izvaditi nakon 3 - 4 godine i posaditi ponovo u kvalitetnu, ali ne previše pognojenu zemlju. Kod vađenja lukovica odvoji sitne mlade lukovice i posadi ih negdje u prikrajku vrta. Nakon 2 - 3 godine te će lukovice "odrasti" i moći ćeš ih posaditi na gredicu među cvijeće.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 10:06
Puno lukovica koje smo mi sadili ove godine nije uopće cvalo. Neke od prošlih sezona su cvale sezonu,i onda jedva neke. Tako da po meni puno toga ovisi o njihovoj kvaliteti. Stare bakine lukovice ni nakon 20 godina ne prestaju cvasti. Kako se forsira što brži uzgoj kvaliteta je sve lošija, ima ih u izobilju, kako izabrat dobre, kad sve naočigled, bar u mojim rukama izgledaju zdravo?
Neka se sve zeleni
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 13:37
i ja mogu potpisati jako loše iskustvo s lukovicama iz baumaxa - kao prvo, preskupe su, a kao drugo - ako i izađu, ono što izraste nema veze s onim što piše na pakiranju ili je na slici

i ne mislim na njihovu marku - ok, nego na drugu, puno skuplju marku lukovica - florex, proizvođač je, dakako, nizozemksa


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 14:14
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

i ja mogu potpisati jako loše iskustvo s lukovicama iz baumaxa - kao prvo, preskupe su, a kao drugo - ako i izađu, ono što izraste nema veze s onim što piše na pakiranju ili je na slici
i ne mislim na njihovu marku - ok, nego na drugu, puno skuplju marku lukovica


natalija,meni se znalo dogoditi da lukovice iz baumaxa uopće ne cvijetaju ili da je cvatnja loša odnosno da pupovi propadaju a s lukovicama kupljenim u cvjećarni mi se to nije događalo..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:19
stvarno bi se trebala uputiti neka "kritika" proizvođaču,
očito nas ima prekonekoliko sa istim iskustvom

konkretan primjer - lani sam kupila lukovice duple visibabe, 10 komada u pakiranju, cijena preko 60 kuna

od tih 10, mislim da je samo 5 komada bilo zdravo, a izniknulo je 3, možda 4 visibabe, ne da nisu imale dupli cvijet, nego su bile puno sitnijeg cvijeta od ovih običnih

preklani sam tamo uzela plavi afrički ljiljan - gomolj, cijena preko 40 kuna
ovo mu je bilo drugo ljeto, izbacio je par tankih listića, od cvijeta ni traga

(a nedugo nakon što sam ga uzela tamo, naiđem u jednom rasadniku teglu krcatu rascvjetanih agapantusa po 40 kuna, ali novci su već bili uloženi u gomolj pa sam se nadala da ću do kraja ljeta i ja ugledati taj cvijet u svom dvoru, moš misliti Thumbs%20Down
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.