Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 22>
Korisnik
Poruka
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 20:38

Pošto se govori o lukovicama ja bih molila informaciju gdje nabaviti lukovice crocosmie. Obišla sam rasadnike i privatne cvjećare ali nigdje nema. Bila bih zahvalna da mi odgovorite ako znate jer sam već obišla Sarajevo uzduž i poprijeko i nisam našla.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 23:31
Ima li tko da nanovo sadi lukovice, bilo da ih sadi prvi put ili ih je ljetos izvadio kao ja. U lipnju sam povadila sve lukovice jer mi se nije svidio njihov raspored. Iako su imali plan na papiru, suprug i djeca se nisu snašli pa su npr. šafrane posadili iza tulipana, umjesto da su bili ispred. Ovih dana, ako Bog da, ja planiram započeti sadnju ispočetka, ali za stalno, odnosno par narednih godina ih neću vaditi. Imam solidan broj tulipana (crveni, žuti i žutocrveni). Oduvijek sam voljela ovu kombinaciju, zatim presličice, šafrane, narcise... Zumbule planiram kupiti ovih dana, a kad uđem u trgovinu znam da koječemu neću odoljeti.

Voljela bih čuti kako to planirate zasaditi vi koji to sada radite. Ne znam ni koje cvijeće kupiti za sadnju uz opisane lukovece. Maćuhice, jaglaci ili....
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 19:24
Kadifa, zaviri u poljoprivredne apoteke, i oni drže lukovice. A vjerujem da ćeš ih naći  u svim velikim trgovačkim centrima. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:40
Kadifa,teško da češ je kod nas naći..Ja sam dobila prije par godina dva pakovanja od moje drage prijateljice iz Zagreba.Prvi put su ove godine cvjetali ,pa na proljeće ako se malo razmnože izvadit ću ti..
Zribal,sretno sa sadnjom.Ja uz lukovice sadim samo trajnice.Ja sam se ponovila sa par kesica tulipana i zumbula :D Nisam odolila..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 23:03
Kod mene već naveliko prodaju lukovice, ali ja neću apsolutno ništa kupiti. Tako sam razočarana lukovicama od prošle godine da sam izgubila volju da ih i dalje kupujem
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 10:56
I ja sam se jako razočarala u lanjske lukovice, medjutim, nema druge kad ti trebaju nego kupiti. Ovih dana moram vidjeti što ima u prodaji. Imam lijep broj lukovica tulipana i njih neću kupovati osim ako mi se nešto osobito ne dopadne. Ali mi nedostaju narcisi, šafrani, presličice i još po nešto što privuče pažnju. Počela sam sa čišćenjem gredica. Do sad nisam mogla jer još lijepo cvjetaju lijepe kate, gazanije, dalije, kadife. Medjutim, više ih ne mogu isčekivati, tulipani trebaju svoj prostor. Mene baš muči ova smjena biljaka. Nešto trajnica neću ni dirati, ali neke su toliko velike da su okupirale cijeli teritorij za samo jednu godinu rasta.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 21:09
Zribal, da te utješim, ja imam lukovica okolo naokolo, pojma više nemam gdje su !!! Zumbuli uglavnom. I presličice. Ovih dana sam kupila šafrane: žute, plave i neke šatirane, bar su na slici takvi. Kupila sam i neke tulipane, žute, 10 cm visoke, vidjet ćemo. Kupila tamno crvene i bijele zumbule. Sve u našim poljo- apotekama, cijene različite. Nadalje, kupila sam crveni i bijeli amarilis. Još samo da mi je naći ananas-ljiljan.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 23:46
Ja sam našla lukovice svih mogućih biljaka ali nema crocosmie. Ima ćak i amarilis ali ne i ono što ja tražim. Alisa, hvala ti unaprijed da ako budeš imala na proljeće mislit ćeš na mene. Čak sam obišla i sve privatne cvjećare nakon rasadnika ali ništa
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 19:55
zribal, mislim da ti je rano za sadnju lukovica....ako jesen bude topla mogle bi ti proviriti, ja cu ipak cekati studeni za te poslove...i da...i ja cu stavljati klasiku izmedju: macuhice, jaglaci...mozda koja trajnica...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:32
Nije rano za sadnju lukovica.Ovo je njihovo vrijeme, pa sve do prvih mrazeva.One će opet izvirit kad im bude vrijeme,niti prije niti kasnije..Lukovice jesenje, se sade već od septembra mjeseca, pa sve do prvih mrazeva.Ja sam jednom sadila u decembru,jer je bila blaga zima a naletilo mi nekih lukovica po želji,i opet su cvjetale kad i one sađene na početku semptembra.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 21:21
Ja sam kupila nešto lukovica,neke su i duple od predhodni godina ali su se dosta razrjedila pa da ponovim lekciju :D
Danas sam  našla i alium moly roze boje.Imam bijeli i žuti a sada sam nabavila i ovog ljepotana..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
hayati View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hayati Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 18:57
imam pitanje...
kupila sam lukovice tulipana, frezije, sparaxis, ixia i allium (malo sam se zanijela, ali sve tako lijepo izgleda )
sad me zanima kad da ih posadim? svagdje pise od 09-12 mj. a sparaxis i frezija moze i u proljece...
ali hoce li mi smrznuti?

i kako to ide sa vadjenjem, ne kuzim?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 20:18
Originalno poslano od člana hayati hayati napisao:

imam pitanje...
kupila sam lukovice tulipana, frezije, sparaxis, ixia i allium (malo sam se zanijela, ali sve tako lijepo izgleda )
sad me zanima kad da ih posadim? svagdje pise od 09-12 mj. a sparaxis i frezija moze i u proljece...
ali hoce li mi smrznuti?

i kako to ide sa vadjenjem, ne kuzim?
sad je pravo vrijeme za sađenje lukovica,a sve što te zanima pročitaj malo postove ispred i sve će ti biti jasno.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
hayati View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hayati Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 20:36
hvala :)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:48
Originalno poslano od člana hayati hayati napisao:

imam pitanje...
kupila sam lukovice tulipana, frezije, sparaxis, ixia i allium (malo sam se zanijela, ali sve tako lijepo izgleda )
sad me zanima kad da ih posadim? svagdje pise od 09-12 mj. a sparaxis i frezija moze i u proljece...
ali hoce li mi smrznuti?

i kako to ide sa vadjenjem, ne kuzim?

Frezije ne podnose minuse kao ni sparaxis..Bolje bi bilo da ih posadiš u neku posudu pa na neko mjesto gdje ne mrzne.Ili da čekaš proljeće pa posadiš,s tim da u jesen moraš da ih vadiš,ako imaš kontinentalnu klimu...
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 20:32
Moja prva sadnja tulipana, zumbula i narcisa je obavljena. Nadam se da ih neće posjećivati voluharice i puževi i jako im se veselim na proljeće
Na vrh
hayati View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hayati Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 21:36
nije mi problem posadit ih u posudu, cak i lakse :)
nego, hoce li izrasti na vrijeme ako ih posadim u proljece?
(kontinentalna klima, zagreb)

i jos nesto, cvijetnjak mi je na zaklonjenom mjestu, zapadna strana, ali ima samo malo jutarnjeg sunca, popodne ga uopce nema... hoce im to smetati? pretpostavljam da vole sunce...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 11:02
Hayati,to su lukovice koje se sade u proljeće i naravno da će narasti koliko treba ako im daš uslove.Evo ti link za frezije pa malo pročitaj.Mislim da ima tema i o sparxisu pa potraži tu na forumu.
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=68

Što se tulipana tiče kod mene rastu i u sunčanim i u sjenovitim gredicama.One na suncu prije procvjetaju i cvjet prije ode,one u sjeni kasnije cvjetaju i cvjet traje duže.To je moje iskustvo..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 07:26
Bome sam se i ja nakupovala lukovica, a nemam baš neka iskustva s njima, sad treba to sve proučiti: kad, gdje i kako saditi....čitajući teme sve djeluje jednostavno, a opet i nije... nadalje, treba sve to posložiti da u proljeće kad procvate lijepo izgleda..... najbolje uzeti papir i bojice pa si nacrtati dvorište Embarrassed.... a što ako boje na pakiranju "lažu" pa mi se u proljeće umjesto očekivane plave pojavi roza ili žuta boja ? O muko moja !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 09:05
Kadifa,ja imam Crocosmiu...posto se kod mene prilicno namnozila mogl bih Ti par lukovica poslati.ako zelis javi se u pp
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.