Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:56
Radila bi po svome,Dina,ko i do sadWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:08
jest u pravu si ali prije su
lukovice u ovo vrijeme bile vec van zemlje
a sad sam se nesto uljenila
pa mi se neda ici na vikendicu
poslije posla
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:39
Sad će još ispasti da smo mi krive kaj ih nisi povadilasmile181smile187
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 10:47
Jeli su još nekome niknule lukovice? Evo upravo sam sad vidjela da ima par njih koje su niknule. Znam da im je prerano jer tek dolaze hladnoće... ali pretpostavljam da ih nisam dosta duboko zasadila ili ja ili netko drugi... smile180
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 16:33
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Sad će još ispasti da smo mi krive kaj ih nisi povadila[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot61.gif" align="absmiddle" alt="smile181" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot67.gif" align="absmiddle" alt="smile187" />


ma ne shasha kriva sam ja
ali sutra odoh nabavim camac
i trazim lukovice u vodi
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 17:36
Andrea, cula sam da se to desava. Mozes ih malo ususkati suvim liscem ili nagrnuti zemlje. Kada zahladi one ce stati i nastaviti na prolece. Ti listici ce se osusiti i smrznuti ali ce poterati nove i cvetace na prolece!
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 00:31
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Jeli su još nekome niknule lukovice? Evo upravo sam sad vidjela da ima par njih koje su niknule. Znam da im je prerano jer tek dolaze hladnoće... ali pretpostavljam da ih nisam dosta duboko zasadila ili ja ili netko drugi... smile180

I ja sam vidjela da su pocele nicati one sta sam prve sadila...prekrila sam ja sve to suhim liscem....nece im nista biti.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 18:33
danas se vratila doma, i imam što vidjeti, niknuli mi šafrani!
mislim da ih ja nisam dovoljno duboko zasadila, ako nastave rasti, da ih unesem u kuću, budući sam ih zasadila u pitare?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 19:56
danas sam izvadila one lukovice koje
su ostala i to Kanu i Đurđine
slikice stavim poslije

nazalost gladiole su mi poplavile i nema ih vise


Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:20
Arwen, mozes ih uneti na neko svetlo ali hladno mesto, dok ne porastu, pa preneti na toplije. Imaces ih onda pre u cvatu!

Vidi tamo kod zumbula o 'forsiranju lukovica'. Tvoji safrani su se sami od sebe 'zabunili'. Mozes ih negovati dalje u tom smeru, a mozes i nagrnuti zemlje, ostaviti ih tu gde vec jesu, kada dodje zima oni ce stati.

Kad si ih posadila? Ako zivis u toplim krajevima, jesenje lukovice mozes saditi i u decembru.
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:21
Dina, nemoj da tugujes. Nesto si ipak uspela spasiti. Bice na prolece lukovica gladiola da ti dah stane!
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:35


evo lukovica Kane
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:36
samo sta da radim sa ovima koje su pocele da klijaju
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:39
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Arwen, mozes ih uneti na neko svetlo ali hladno mesto, dok ne porastu, pa preneti na toplije. Imaces ih onda pre u cvatu!

Vidi tamo kod zumbula o 'forsiranju lukovica'. Tvoji safrani su se sami od sebe 'zabunili'. Mozes ih negovati dalje u tom smeru, a mozes i nagrnuti zemlje, ostaviti ih tu gde vec jesu, kada dodje zima oni ce stati.

Kad si ih posadila? Ako zivis u toplim krajevima, jesenje lukovice mozes saditi i u decembru.


živim u Splitu, posadila sam ih prije 2-3 tjedna, zasad ću ih ostavit još vani, pa kad još malo porastu onda ću ih unit u kuću
bilo bi lipo da procvitaju za Božić ili oko njega, da malo razvesele
a ja još stavila jedan pitar u frižider da ih malo požurim, LOL LOL LOL
kako su me zeznuli LOL LOL LOL LOL

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:05
Dina,mislim da bi ih trebala ostaviti negdje da se osuše,maknuti zemlju i spremiti ih.Ja ih stavim (omotane u papir) u jednu kutiju i na hladno mjesto.To što su počele klijati nema veze ,samo ih ostavi.Kad ih spremiš klijanje će stati.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:08
Dina, tamo je bas bilo vode!

Cekaj da se dobro osuse, pa skini sa njih svu zemlju, odrezi lisce i korenje i skladisti ih na suvo i prozracno mesto. Najbolje ih je drzati u kartonskim kutijama ili papirnatim vrecicama.
A za to sto su proklijale, tu ne mozes nista. Ja mislim da ce se zaustaviti. A ako su dobro sazrele, a sigurno jesu, jer su dovoljno dugo bile u zemlji ( i izgledaju mi prilicno zdrave i tvrde ) cvetace ti one ponovo na leto!
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:09
Nisam videla da je Shasha vec odgovorila.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:14
hvala cure
mene jedino brine to sto sam ih danas cupala iz
mulja od poplave pa se brinem dali bi im to moglo smetati
ali svakako cu ih ostaviti da se malo osuse
i smjestiti do proljeca pa sta bude
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 23:49
Dina,budu one dobro,samo se nek posuše dobro prije spremanja.U najgorem slučaju(kojeg ne vidim) ako propadnu,pa imaš nas..a mi imamo kanesmile198
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 14:18
hvala shasha
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.