Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - gnojivo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


gnojivo

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: gnojivo
    Objavljeno: 12 Kolovoz 2007 u 23:03
Dakle  ne prirodno nego kupovnoTongue Koje stavljate i kolko cesto.Ja sam pokusirala sa svime...i tekuce i stapici i granulice i na kraju nisam ni sama ziherQuestion Zapravo jednom sam bila dobila te granulice ali ne sjecam se marke i one su mi bas bile ok ali ih sad vise nemrem nigdje naci za kupiti.Kakva su vasa iskustva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2007 u 15:46
Iskreno,ne vidim razlike neke.
Budući da je ove godine jako suša bila i vrućina a moje cvijeće ipak cvalo cijelo vrijeme,pripisat ću jedan dio zasluga i prihrani koju im dajem.Ove godine prvi puta tu koristim i ok je.To je kutijica okrugla sa roza čepom"univerzalno gnojivo za list i cvijet" koje uvozi "poljo posavec"
Ako te zanima proizvođač"scotts"Nizozemska.
Sve u svemu ja zadovoljna,cvijeće se ne buni,dosta ga ima i nije preskupo(400g-35-40kn a traje mi barem 1 mjesec,i duže)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 21:23
Ja koristim isto "scotts" i jako sam zadovoljna sa njime, pa sam ove godine uzela i njihovo "Gnojivo u prahu - željezo" ili tako nekako!
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 22:37
ja imam od ECOVIT-A ( kupljen u supermarketu), posebno za lisnate, posebno za cvjetne biljke
tekuće gnjojivo koje treba razrijediti u vodi
i zadovoljna sam, posebno sa ovim za cvjetajuće
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 22:46
uzeo sam nedavno od supstrala granule koje su se pokazale jako dobro..
 
Stapici
I za razrjedivanje..
 
 
 
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 22:01

Ja stavljam sve: od umjetnog gnojiva za povrce u vrtu,cvjetal,stapice,ne znam vise ni kako se zovu da krivo ne napisem pod utjecajem reklama. Uglavnom stapice treba razlikovati: zeleni su za bilje koje ne cvjeta dok su crveni za cvjetajuce .

http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 22:32
Supstral u granulama i u tekućem izdanju......
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 23:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Iskreno,ne vidim razlike neke.
Budući da je ove godine jako suša bila i vrućina a moje cvijeće ipak cvalo cijelo vrijeme,pripisat ću jedan dio zasluga i prihrani koju im dajem.Ove godine prvi puta tu koristim i ok je.To je kutijica okrugla sa roza čepom"univerzalno gnojivo za list i cvijet" koje uvozi "poljo posavec"
Ako te zanima proizvođač"scotts"Nizozemska.
Sve u svemu ja zadovoljna,cvijeće se ne buni,dosta ga ima i nije preskupo(400g-35-40kn a traje mi barem 1 mjesec,i duže)
 
na dobrom si tragu.proizvođač je br.1 u svijetu.To gnojivo koje koristiš je formulacije 20-20-20,što nije loše pogotovo na početku rasta biljke,ali bih svejedno preporučio da kupiš od istog proizvođača (i uvoznika) 13-5-20+7+2.Za većinu vrtnog i balkonskog cvijeća to je najbolje što postoji na našem tržištu.Cijena je velikog pakiranja od 15 kg oko 350 kn,što je nekih 23 kn/kg,naravno ako ti trgovac hoće razvagati.Inače bilo bi najbolje kada bi mogli kod svakog zalijevanja dodati 0.5-0.8g/l vode.
tkošto
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 23:15
 dobra je varijanta u supstrat umiješati granule Osmocot-a i to oko 4kg/t supstrata.To je gnojivo (ima ga raznih formulacija) koje je omotano biljnom smolom,koja ima svojstvo da se pod utjecajem vlage i temp. topi.Tako što su ti parametri veći to znači da biljci više treba gnojiva tada se i granule brže tope.Postoje granule različite i po sadržaju i po trajanju -3mj.-6mj.-9mj.-12mj.-24mj.-što znači da će se na temperaturi od 25 stupnjeva za toliko vremena otopiti.
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 23:15
Salel,jel ima manje pakiranje,istina da mi nebi viška bilo ni to od 15kg(neš ti velikog pakiranjaLOL) Nisam vidjela nigdje ta velika pakiranja?
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 09:08
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Salel,jel ima manje pakiranje,istina da mi nebi viška bilo ni to od 15kg(neš ti velikog pakiranjaLOL) Nisam vidjela nigdje ta velika pakiranja?
 
Ima samo u tim kutijicama od 400 grama ali to je skuplja varijanta.Velika pakiranja imaju samo neke poljoapoteke ili direkt u Poljoposavec,mjesto Dunjkovec pored Nedelišća.Hoće slati poštom.
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 10:40
To mi je blizu pa mogu otići sama,ali nisam znala da mogu tako kupiti.Imaju maloprodaju?
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 11:11
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

To mi je blizu pa mogu otići sama,ali nisam znala da mogu tako kupiti.Imaju maloprodaju?
 
da,osim toga prodaju i supstrate floragard-nisu loši ali imali su supstrate scots-to je br.1.u svijetu sa irskim tresetom., ne znam da li ih još imaju,malo su skuplji ali kolko para toliko muzike.Ne znam da li i oni još proizvode supstrate ali nedaj da te nagovore.
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 18:21
Karakter sam ja,niko me na ništa ne može nagovoritismile191
Hvala ti za ovo,ovo gnojivo mi je ok bilo,prihvatljiva cijena a po biljkama mi se čini da ga"vole".Kako ja toga poooviše imam,ako na proljeće uzmem 15kg,to bi mi do jeseni trebalo dosta biti(samo da si one brojčane šifre još zapišem,koje si rekao)smile187
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 19:18
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Karakter sam ja,niko me na ništa ne može nagovoritismile191
Hvala ti za ovo,ovo gnojivo mi je ok bilo,prihvatljiva cijena a po biljkama mi se čini da ga"vole".Kako ja toga poooviše imam,ako na proljeće uzmem 15kg,to bi mi do jeseni trebalo dosta biti(samo da si one brojčane šifre još zapišem,koje si rekao)smile187
 
e zaboravio sam ti reći da ukoliko ti je voda kojom zalijevaš pretvrda (bikarbonata preko 200ppm),možeš uzeti gnojivo 14-10-26,mada biljke koje vole kalcij puno bolje reagiraju na 13-5-20+7+2. ova 7-mica je kalcij a dvojka magnezij-za većinu cvijeća i plodovitog povrća idealna kombinacija
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 22:06
Hvala ti no to je za mene prekomplicirano. Ja zaljevam kišnicom kad je imam a inače ostavim vodu barem preko noći da odstoji prije zaljevanja.
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 22:26
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hvala ti no to je za mene prekomplicirano. Ja zaljevam kišnicom kad je imam a inače ostavim vodu barem preko noći da odstoji prije zaljevanja.
 
ako koristiš kišnicu onda se drži 13-5-20+7+2.Što se tiče odstojavanja vode to je dobro radi temperiranja,a ako to radiš radi klora to je zabluda i nema potrebe.ponekad ako hoćeš da neke biljke budu zbite i kompaktne (primula npr) dobro ih je zalijevati hladnom vodom,na taj način nekim vrstama se ubrzava a nekima odgađa cvatnja.tzv-šok-metoda
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 22:30
Probat ću nekako ja po tim brojevima kupiti.Više  zbog temperiranja vodu ostavim da odstoji,pogotovo ljeti da ih ne šokiram jako.A jaglace ionako sadim samo u vrtu,ne u lončanicama,pa ih ni ne zaljevam.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 07:16
ja koristim cvetal ne znam tko ga proizvodi trenutno nisam kući da pročitam. inače vrlo rijetko ga i koristim jer me pomalo strah da ne ubijem biljke jer sam sklona pretjerivanju. volila bi naći neko gnojivo za lisnate biljke jer njih imam puno više, al u gradu je stvarno loša ponuda preparata za bilje.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 00:29
Danas sam videla u radnji Organsko gnojivo, i mislim da cu poceti njega koristiti za moje cvece:)
Cena mu je kada se preracuna u eure oko 1.5 za 500g.
Lici na zemlju, ali se razredjuje sa vodom.
Pise kada se sadi povrce, stavi se u kafenu kasicica ovog djubriva samo seme i posadi u zemlju.
Takodje se sipa kafena kasicica u odredjenu kolicinu vode za zalivanje biljaka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.