Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 34>
Korisnik
Poruka
tomo_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomo_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 08:43
Ok, hvala na linku :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NiNe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NiNe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 12:13
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Evo i moje dracene[IMG]http://i1107.photobucket.com/albums/h390/Anastazija_/DSC09818.jpg" />

I ja imam takvu dracenu, moja ljubimica, visoka je oko 140 cm, samo su mi se rubovi listova počeli sušiti, mislim da je zato jer dodiruje zid, a i jednom sam je iznijela van na tuširanje pa sam ju ostavila na suncu ( znam nije bilo lijepo od mene) pa su joj listovi izblijedeli.
Kako nju razmnožavati, jer bi htjela još jednu, obožavam to drvo.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 12:49
Ja sam ovoj svojoj odrezala vrh jer je stabljika ogolila, skinula najdonje listove, zapiknula je u zemlju, jako zaljevala da je uvijek zemlja mokra i primila se. Stavit ću sliku kad je sliknem.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 13:05
.....bas  me  to  zanima  jer  bi  i  ja  jednu  malo  recnula....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 14:14
Meni je uspjelo - ak ne probaš ne znaš LOL.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 14:55
Originalno poslano od člana NiNe NiNe napisao:


I ja imam takvu dracenu, moja ljubimica, visoka je oko 140 cm, samo su mi se rubovi listova počeli sušiti, mislim da je zato jer dodiruje zid, a i jednom sam je iznijela van na tuširanje pa sam ju ostavila na suncu ( znam nije bilo lijepo od mene) pa su joj listovi izblijedeli.
Kako nju razmnožavati, jer bi htjela još jednu, obožavam to drvo.


evo prepisujem odgovor s vrha stranice

otkineš dio stabljike pa staviš u vodu da pusti žile ili odmah u teglu sa zemljom, a nakon nekog vremena ti na "starom" dijelu biljke također izbiju (po par, svaki sa svoje strane) novi listići pa umjesto 1 "čupe" listova, rastu 2ili margotiranjem - zarežeš stabljiku, ali nikako do kraja, staviš u zarez neki štapić/čačkalicu (da napravi malo lufta u rezanom prostoru), uokolo omotaš  mahovinom i navlažiš pa omotaš najlonom da čuva vlagu (učvrstiš ga konopcem, da se ne skine prije vremenanakon nekog vremena dobiješ gornji ožiljen dio koji skroz odvojiš i zasebno posadišpostoje slike na webu pa uguglaj margotiranje, ako ti nisam bila jasnanpr. ova


http://img237.imageshack.us/img237/5053/jmargong9.gif



Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 22:34
Ovo je ta koju sam odrezala i zapelcala


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 05:55
baš je lijepa Thumbs%20Up
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 11:10
Evo još jedne moje dracene - kod nje je druga situacija, isto je otišla visoko i ogoljela u donjem dijelu,pa sam ju porezala, ali se porezani dijelovi nisu primili, nego je potjerala iz stare stabljike.



U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 14:31
 Bravo!   





Na vrh
Svarun View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 10:42
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

otkineš dio stabljike pa staviš u vodu da pusti žile ili odmah u teglu sa zemljom, a nakon nekog vremena ti na "starom" dijelu biljke također izbiju (po par, svaki sa svoje strane) novi listići pa umjesto 1 "čupe" listova, rastu 2ili margotiranjem - zarežeš stabljiku, ali nikako do kraja, staviš u zarez neki štapić/čačkalicu (da napravi malo lufta u rezanom prostoru), uokolo omotaš  mahovinom i navlažiš pa omotaš najlonom da čuva vlagu (učvrstiš ga konopcem, da se ne skine prije vremenanakon nekog vremena dobiješ gornji ožiljen dio koji skroz odvojiš i zasebno posadišpostoje slike na webu pa uguglaj margotiranje, ako ti nisam bila jasnanpr. ova


http://img237.imageshack.us/img237/5053/jmargong9.gif


Pokušah sa magotiranjem ali nekon cca7 dana biljka se prelomila (na mjestu gdje zarezah sve je bilo vlažno i pokazivalo znakove truljenja)  sad sam je stavio u teglu sa zemljom pa ću vidjet što će se dogodit... Zanima me sad da li treba na mjestu gdje je maknuta ta reznica treba što uraditi posebno da potjera nove izbojke jer koliko vidim mjesto reza se lagano suši?

Unaprijed hvala na odgovoru...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 15:19
prelomila se jer si vjerovatno napravio preduboki urez, no nema veze
moći će se se zakorijeniti i u teglici

ako se mjesto rezanja suši onda mislim da ne trebaš ništa dirati,
ali ako ima znakova truljenja odreži do zdravog tkiva i čekaj, nakon nekog vremena (stvarno se ne sjećam koliko je mojoj trebalo da počne) ispod reza će se pojaviti novi pupovi iz kojih će krenuti listovi
evo pronašla sam stare slike kako je to izgledalo kad sam ja svoju rezala (zbog gustoće, previše je bila otišla u vis






Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 23:52
Pozdrav vidim da volite dracene,a i meni su drage imam ih nekoliko vrsta i veoma sam zadovoljanj s njima.Kad ih uslikam mstavim sliku,a do tada za one koji nisu vidjeli cvjet od ove ljepotice nek malo uživaju.
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:40
več tri godine nisam imala ni jednu drecenu/nešto su mi bile ohladile/ a danas sam za godišnjicu braka dobila jednu veliku šarenolisnu, ma jednostavno je prekrasna. tako sam se obradovala da sam vam se morala pohvalit
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 21:14
Evo i mojih dracena
Na vrh
MPrugica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MPrugica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 01:52
Bok :)

Moja dracena me natjerala da se registriram...

Na listovima su joj se pojavile svjetlo smeđe fleke na rubovima. Našla sam informaciju da se to događa zbog prečestog zalijevanja. Da li je još tko imao ovakav problem i da li je stvarno često zalijevanje uzrok tomu?

Zalijevam je možda jednom tjedno, a listove joj prskam skoro svaki dan.

Slika:


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav svima!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 07:53
moze ti biti i od spricanja isto tako je mojoj pocela trulit sredina jer sam ju stalno spricala
Per aspera ad astra.



Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 09:55

I moja ima takve flekove, a ne špricam ju uopće Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 17:23
MPrugica i Anastazija dali su vaše dracene u blizini sunca,ako jesu onda bi te fleke mogle da budu od toga.Mislim da ni često špricanje nije preporučljivo pa ako može još neki detalj.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 17:51

To je i meni palo na pamet, jer sam ju stavila na terasu i ujutro je na suncu.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.