Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 17:26
Bok Andina!

Hvala na odgovoru, sve što si rekla je točno. "Simptomi" su se samo nastavljali uz tu i tamo koji širi, zeleniji list, sad je kao malo bolje jer ona njuši proljeće pa se budi ali morat ću je za dva tjedna presaditi. :) to će biti veselo nakon 10 godina ne presađivanja. Budem stavio slike jer je uz te probleme i dosta iskrivljen pa je privezan. Nema baš svjetla,(a nekad ni mjesta),za sve ono što bih htio imati od biljaka, u stanu jer sam u potkrovlju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2013
Lokacija: Đurđevac
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:40
hvala na informaciji...danas sam ju presadila pa čemo vidjeti šta če biti...:))
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 17:28
Nisu baš zahtjevne ni osjetljive, tako da predlažem da je presadiš, ali ne u puno veću posudu i u neku mješanu zemlju, bit će ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2013
Lokacija: Đurđevac
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 09:19
pozdrav...nova sam ovdje...imam jedno pitanje u vezi dracene kupila sam ju neki dan dali bi ju mogla ja sad presaditi da nebude u toj kupovnoj zemlji??
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 23:29
imao sam je neko vrijeme pa su samo odjednom smile85
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 08:05
pa kak to dmirce12? Barem ona ne traži puno
VG
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 23:33
Tačkaćica jedna od veoma ljepih vrsta samo kod mene neuspjevaCry
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 20:15
moja
VG
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 17:53
probaj ju presaditi onako kako si opisala u prvom načinu. izvadi stresi zemlju, a gornji sloj zemlje potpuno ukloni, tako da dobije više nove zemlje odozgora. posadi na istu visinu i ne u puno veću posudu, možeš i u istu jer kad otkloniš staru zemlju, bit će dosta nove ili broj dva veću posudu i naravno, nemoj pretjerati sa zalijevanjem
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 16:28
bok ljudofi, trebam pomoć oko presađivanja moje drecene jer mislim da je ova zemlja u kojoj je , užasna. dakle koja zemlja mi treba i kako da je presadim, dal da samo ju izvadim iz ove zemlje, malo protresemd a otpadne star zemlja, uzmem posudu stavim malo zemlje pa drecenu i onda dal da nastiščem zemlju ili a lagano stavim zemlju oko nje i jel to to ???? nisam neki cvijetoznalac pa zato tako prosto pišem. hvala na sugestijama :)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 02:54
Imam nekoliko dracena i baš su super za odrćžavanje. Kada neka grana prepaste, odrežem je i zabodem u zemlju i počne sama rasti. Tako joj radim "katove" da ljepše izgleda
 
Rijeka

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 00:00
hvala dmirce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 17:51
Arii da to sam i mislio da se radi o toj vrsti pa ništa jo neče biti ako si ojo ostranila tu jednu grančicu bar će ove dveje imati više hranjiva za rast,a jedino šta ti mogu preporučiti nemoj je previše zaljevati.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:47
ali vidi se malo taj rozi rub...to mi ja najljepše na njoj...
evo je cijele...

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:45
hvala na pojašnjenju...
evo slikice...
tu sam odrezala ovaj vrhić...

evo listovi iz bližega ali mutno je a neznam zakaj...

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 22:05
Ma to ti je pojava kad ogoli drvo i opadne lišće onda ti ostanu panjevi iz kojih niču mladice i tako dobiješ drvo života ili kako sama kažeš usko lišće sa crvenkastim to je onda najvjerojatnije vrsta kuju nazivaju drvo ljubavi.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 00:18
ma zalijem je oko 2x mj...kad je zemlja skroz skroz suha...al baš se popravila,ko da joj je taj vrhić bil viška...
kak drvo života?...ne kužim... pa izgleda ko dracena,one tanke listove duge ima i šareni su u tri boje,rozi skroz po rubu,uz rozo bijeli i u sredini svijetlo zeleni...sad sam tek zbunjena skroz...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 17:50
A da vidimo slikicu pa da utvrdimo šta bi moglo biti no ako se ona popravila onda je ok.Možda si je prije puno zaljevala pa je došlo do obješenja listova,a i ako otpadnu imat češ drvo života.To mi i mogao biti razlog.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 12:34
pitanjce jedno...
imam malecku dracenu...došlo je do nekakvog problema s njom prije nekog vremena,jedan vrh (izboj ili kak se to već veli) jednostavno je odbacil puno listova i dosta ih je požutilo,a na druga dva su se listovi samo objesili...e sad kaj sam ja napravila u velikoj panici i neznanju-jednostavno sam taj jadni vrh odrezala...i to je to...sad su ostala samo dva...
da napomenem da ju rijetko zalijem,ima svijetla a nije na suncu...to je bilo oko božića,i od tada su se ova druga dva vrha preporodili,digli se listovi,pustili su i koji novi listek,čak sam primjetila da se niš ni se suše po vrhu...to me sve zbunilo...kao da im je ovaj jadan bil višak...
sad pitanjce...zašto se to moglo dogoditi?...ukoliko ima neki poseban razlog da to spriječim liječim ili šta već treba...da nebi ostalo samo drvce bez listova...
i hvala na savjetu...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 06:16
Alguna, Cveckice, dobrodošle!
Alguna, vjerojatno su se listovi tvoje dracene počeli sušiti zbog nedostataka svjetlosti. Mislim da ju slobodno možeš povremeno pošpricati, ali i bar jednom u dva tjedna malčice zaliti. Nemoj joj baš potpuno ukinuti vodu.
Kad je budeš presađivala, tamo negdje krajem siječnja ili u veljači, ne diraj joj korijenje. Ja sam svojoj išla rasplesti korijenje i tako sam je upropastila.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.