Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 34>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:34
evo, ova svjetlija je nova a tamnija starosjedioc.



a ovako to izgleda preko dana...






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:20
Pozdrav svima!
Ja sam nova tu na forumu a i novi ljubitelj cvijeća.
Imam par pitanja za vas. Pred par dana presadila sam svo svoje cvijeće ( čak 5 vaza Big%20smile ). Bio je sajam cvijeća pa sam si između ostalog kupila i dracenu. Bila je baš lijepa a od kad sam je presadila i malo špricala, imam osjećaj da se još više raširila i baš mi super izgleda. No, ova stara koju imam cca 2 god mi se nekako pokunjila... Čini mi se da joj niš ne paše, ni to što je presađena, ni špricanje ni niš... dobila je i neke svjetle flekice po sebi. S obzirom da sam pročitala da bi to moglo biti od sunca a stoje mi na prozoru, pobrinut ću se za to. Inače, prozor je na zapadu i sunca ima svega sat, sat i pol radi zida preko puta. Makla sam joj te oštećene listove i nadam se boljem... ugl, stavit ću slike pa vas jaaaako molim smile58 da prokomentirate moje ljubimice. Nadam se da se s ovom starom ne dešava ništa jako loše.
Između ostalog vidjet ćete i moju jadnu nolinu. Oko nje se vode trenutno akcije spašavanja. Pitala sam o njoj na pripadajućoj temi ali nije bilo puno odg Confused.

Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:31
URL=http://www.cvijet.info/slik[e_cvijeca/sobno_cvijece/dracena/41418.aspx][/URL]
ovo je nova
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 23:17
Mareinjenodrvce kako vidim biljka ti je super moje mišljenje je da je možeš presaditi u veču posudu,ali ne puno veču negdje dva broja veču.Slobodno možeš i osječi suhe vrhove s tim da ne zarežeš zdrav dio lista jer će se dalje sušiti i možeš jednu granu otkinutu i posaditi posebno ali je ja ipak nebi dirao jer je ovako ljepša.Ako već želiš preporuka je da je prvo držiš u vodi da pusti korjenčiće i na kraju nesekiraj se jer dracene ili dvo života inače sporo rastu.Nadam se da sam ti malo pomogao.
Na vrh
mareinjenodrvce View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mareinjenodrvce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 07:59
Pozdrav :)
Ovo je moja biljčica

Uploaded with ImageShack.us. E sad, stvarno je želim održati na životu, u skladu s njenim imenom, ali ne kužim par stvai. Treba li ona ostati u ovoj smeđoj posudici u kojoj sam je dobila ili je trebam prebaciti u bijelu? Imam je nekih 2 mjeseca i rastu novi listići, ali nije osim toga ništa narasla, je li to normalno? Na višoj stabljici raste 3 grmića, mogu li jedan odrezati i posaditi u novu posudu sa običnom zemljom? Je li ok otkidati joj suhe špiceve na vrhovima lišća? Smislit ću ja još pitanja, zasad dovoljno :D

(AJME KOLIKA SLIKA)
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 00:06

Evo i moje biljcice....jako je zahvalna i zato je volim.
sutnja je zlato....
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 14:39
ciukas perlijepe su ti dracene,mojoj su od jednom poceli listovi da opadaju pa sam je svu otkinula nadam se da ce se oporavitsmile43
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:27
Ciukas ljepe i mlade dracenice nebrini narast će iako doduše sporo rastu kao i moje.
Born2bewild ništa se nebrini i moje dracene su željne tuširanja.
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 22:37
Andina - toplo se nadam da ću guštat u njima, da mi neće zadavat glavobolju.
born2bewild - ovo su nove, ako Bog da da požive bit će prašine!
Baška Voda
Na vrh
born2bewild View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje born2bewild Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 21:21
smile162 Sjane i čiste... ajoj kad se samo sjetim svojih prepunih prašine.smile60
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 13:48
Baš su ti lijepe. I to im je prednost što su male - duže ćeš uživati gledajući ih kako rastu. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 13:00
Evo i mojih! Je da su male al nadam se da će i porast,
zahvaljujući vašim iskustvima i savjetima.





Baška Voda
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 11:30
Originalno poslano od člana vejanka vejanka napisao:


imam dracenu onu na "3 kata" od kojih su donja 2 odavno pokojna. e sad ovaj 3.kat ima nakon reza 3 grane koje su dosta izrasle i najduži izrast sam skratila na jedno 30 cm iznad mjesta grananja tj. izvornog reza. da li će šta biti od toga još se ne zna Embarrassed

I ja sam napravila istu stvar. Sad se onaj batrljak suši. Izgleda da od njega nema ništa. Upropastila sam dracenu.Ouch Ostaje još nada da će pustiti nove izboje ispod tog batrljka.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:34
hvala na odgovoru za voednu palmu :)
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:33
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Pozdrav, Vejanka, i dobro nam došla. A kako si je to zasjekla?


imam dracenu onu na "3 kata" od kojih su donja 2 odavno pokojna. e sad ovaj 3.kat ima nakon reza 3 grane koje su dosta izrasle i najduži izrast sam skratila na jedno 30 cm iznad mjesta grananja tj. izvornog reza. da li će šta biti od toga još se ne zna Embarrassed
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:53
Medy meni samo neuspjevaju te marginate dok sam sa ostalim veoma zadovoljan mislim da ima nekih mojih objavljenih na prethodnim stranicama.
Vejenka pozdrav i kako kaže Natalija to je vodena palma nekako se probija kroz te silne dracene koje su ispred nje.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:28
vejanka, mislim da je to cyperus, vodena palma, šilj

dobrodošla, nadam se da je operacija bila uspješna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:07
Pozdrav, Vejanka, i dobro nam došla. A kako si je to zasjekla?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:21
čitajući vaše postove ja se danas ohrabrila i zasjekla svoju dracenu da se malo zgusne... valjda ju nisam dokrajčila  Wacko
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:20
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:




pozdrav svima Embarrassed a kako se zove ova biljka u drugom redu ispred zavjese? u ovom loncu sa crnim prugama? baš je fora
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.