Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  123 34>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
deja84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2016
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deja84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dracena - Zmajevac
    Objavljeno: 19 Veljača 2016 u 16:44
Upomoć....nova sam na ovom forumu pa ako nešto zeznem nemojte zamjeriti...prijavila sam se jer hitno trebam pomoć...ne znam što se događa sa mojim dracenama no bojim se onog najgoreg....listovi dobivaju smeđe mrlje, oko mrlja požute na kraju se posuše i otpadnu....jedna je već gotovo ostala bez lišća a sad je oboljela i druga...što im je, kako da ih spasim...


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 17:22
Stavi sliku i po mogucnosti da se vidi i zemlja u kojoj je posadjena. Draceni najcesce otpadaju listovi ako je previse zalivena. To sto se zaliva samo jednom tjedno ne znaci automatski da ne dobiva previse vode. Draceni treba jako malo vode, najcesce dosta manje od onoga sto se smatra "umjerenim" zalijevanjem za druge biljke. Plus ako je k tomu jos i na slabo osvijetljenom mjestu, propadanje listova se ubrzava.

Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 12:19
Mojoj draceni počeli jako otpadati listovi, i zeleni i oni koji su požutjeli. Zalijevala sam jednom tjedno umjereno. Ne znam šta napraviti dok sve nije otpalo. To je velika dracena sa tri stabljike i za sad otpadaju s one najniže.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2015 u 11:00
Nije im neophodna prehrana, ali nece skoditi jednom mjesecno nekim gnojivom za lisnate biljke.
Dakle, ne pretjerivati sa prihranom, napravi rastvor po uputstvu jer vece kolicine znaju spaliti biljku.
Na vrh
anadarko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2015
Lokacija: pozarevac
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anadarko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 01:38
pozdrav svima, ja sam nova u ovom cvetnom svetu od skoro sam pocela da se interesujem za cvece jer sam dobila dracenu za 8. mart i jako mi se svidela. onda sam kupila istu takvu ali vecu. htela sam da pitam da li da je prehranjujem necim ili ne trazi prehranu? hvala unapred
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2015 u 10:10
Erika, zalij je dobro. Zedna je. Prestani sa orosavanjem do aprila, sada je samo zalivaj na desetak dana. Dvije sedmice je puno vremena ako je biljka bila u toplom.
Na vrh
Erina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Erina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 16:50
Imam dracenu marginatu koja je kupljena prije 5 mjeseci i jednom je presađena jer je korijen već virio iz tegle. Poslije presađivanja je sve bilo dobro, no u zadnjih mjesec dana ona je izgubila pola svog lišća koje je žutjelo. Kora na stabiljci je postala jako naborana, ali nije mekana. Zalijevala sam ju svaka 2 do 3 tjedna i bila je na toplijem mjestu. Prije 2 tjedna sam ju izvadila iz tegle i korjen izgleda zdravo no zemlja je bila jako suha. Pa sam ju stavila na svjetlije mjesto i temperaturu oko 20 stupnjeva, svakodnevno ju orošavam. No ona i dalje gubi lišće. I da ju možda sad zalijem poslije 2 tjedna?
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2014 u 20:40
Paulinjo, savjet: cim prije presadi u vecu saksiju, nemoj da "brkas" staru zemlju i diras korijen vec samo dodaj zemlje odozdo, sa strana i gore kad ubacis biljku u vecu saksiju. Zalivanje na 7 dana je za Dracenu puno sada u ovom periodu, sklona je truljenju kad se pretjera. Zalivaj na 10 dana, po casu vode. Vjeruj mi, mrzi puno vode. Ako bas hoces sad da gnojis, nemoj vise od jednom mjesecno.
I da, prije presadjivanja izbusi rupe dole na saksiji!
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 23:14
Danas sam kupio i ovu biljku. Ima neki poseban savjet za brigu ili je dovoljno recimo jednom tjedno zaljevat ju i jednom mjesečno ju s tekućim gnojivom dohranjivat?


Na vrh
ljetni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2014
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljetni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:49
Pozdrav!

Prije par mjeseci kupio sam drvo života. Mislim da je riječ o dracaena fragrans vrsti. Čini mi se da je moja biljka malo narasla, ali prije tjedan dana počeli su propadat listovi. Tri mlada (i poprilično mala) listića su se osušila. Ostali listovi (veliki) su se počeli uvijati i "zaokretati", vrhovi su im se počeli uvijati "put dolje". Primijetio sam i kako se vrh jednog lista počeo "smeđiti" (dobiva smeđe mrljice). :(

Biljku zalijevam jednom tjedno, nije na propuhu, stoji na možda 16-17 stupnjeva u relativno svjetloj prostoriji... Mislim da su joj životni uvjeti u redu.

Molim vas za bilo kakav savjet ili smjernicu da dalje. Ne bih htio da moja mlada biljka propadne...

Hvala svima unaprijed!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:55
...nova? krasna jeSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:51


I jedna moja Dracena Yellow coast
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 19:48
saintpaul oduševila me tvoja dracena prekrasna je
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 09:29
Hvala Smile
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 11:56

smile227   Prekrasna je !

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 10:50
Moja dracena reflexa, Song of India

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0306_zpsc082ca8a.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0289_zps978301e1.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0311_zps4c97fbbf.jpg. -
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:38
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/moja_dracena/62214.aspx -
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:37
evo konačno i moje dracene Smile

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/moja_dracena/62213.aspx -
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:30
Bok Andina! Evo i mene konačno sa slikama svoje dracene koja ovog ljeta buja. za dvije godine ću je vjerovatno morat odsjeć i zabit u zemlju jer će uskoro doći do stropa.
Suhih žutih lisitova više nema, pošto ove godine spuštam roletu tamo gdje lupa izravna sunčeva svjetlost. Zalijevam kao i inače, osim kaj ove godine špricam češće, vidim da joj odgovara :) Stavio sam slike u folder svih slika, sad ne znam postoji li kakva poveznica mog profila s slikama koje sam očito stavio na krivo mjesto Tongue
Lani sam dobio vrečicu sitnih granula, koje sam stavio u svo bilje, na stubištu, u stanu i svo je cvijeće podivljalo. To neću raditi do idućeg proljeća jer im treba "zimskog sna". eto toliko od mene za sada. pozdrav svim cvijetoljupcima Smile
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2013 u 18:28
dracena yellow coast
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.