Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 34>
Korisnik
Poruka
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 23:35
hele...ni ja nikada nisam chula za "chupanje" listova da bi dracena rasla...To je njoj prirodan proces jer tako u stvari stvara stabalce .. ili same odbace list ako ih (pu,pu,pu   udavish vodom) .Iz iskustva , u principu sve biljke sa svetlijim ili sa prosharanim listovima traze vishe svetla a ova tvoja dracaena marginata ima tamnije listove tako da ih mozshesh drzati malchice dalje od prozora...ne zalevaj previshe , prskaj

i mogu ti reci da si BASH dobro trgovala za tu visinu ...

Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 10:39
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

hele...ni ja nikada nisam chula za "chupanje" listova da bi dracena rasla...To je njoj prirodan proces jer tako u stvari stvara stabalce .. ili same odbace list ako ih (pu,pu,pu   udavish vodom) .Iz iskustva , u principu sve biljke sa svetlijim ili sa prosharanim listovima traze vishe svetla a ova tvoja dracaena marginata ima tamnije listove tako da ih mozshesh drzati malchice dalje od prozora...ne zalevaj previshe , prskaj

i mogu ti reci da si BASH dobro trgovala za tu visinu ...


   Ima premali pitar, korjenje joj je izvirilo pa su je stavili na akciju jer oni ne presađuju . Rekli su presadi, zalij cca svakih 10 dana i uživaj.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 10:40
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

cega se tu sve nakupilo ovih zadnjih dana ... vidim da su se obavile odlicne kupovine, neki su imali srece i sa gostima, a i ovi mladjahni primjerci od 22 godine izgledaju bas dobro ... smile93... prekrasno smile79
hele, ako ti moze pomoci, moja dracena dobije vodu otprilike svakih desetak dana...nekad prodje i duze ako vidim da je zemlja jos vlazna ali zato prskanje ima svaki dan i vidim da joj to tako odlicno odgovara


   Sve pomaže. Za sada je palo brisanje mokrom krpom jer je bila prašnjava. Doć će i prskanje kišnicom jer je i tako imam za cijeli kvart.


Ažurirao Hele - 03 Prosinac 2007 u 10:42
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 15:54
 Ova največa dracena mi je izrazito nestabilna, i nakon presađivanja kad sam ju zasadila malo dublje, kao da joj treba štap za potporu ali ja nisam nigdje vidjela da draceni treba štap tako da sam ponovo u panici. ( zar cviće ne bi trebalo opuštat, izjede me briga ).
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:14
Hele,kakva je bila u staroj tegli,stabilna? Možda si je preslabo utisnula,tj.zemlju oko nje.Ako je bila stabilna i sad si je u veću teglu posadila,sad bi tek stabilna trebala biti.Zemlju trebaš dobro utisnuti,zaliti i onda ćeš vidjeti gdje koliko zemlje sjedne pa ako treba dodati još.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:19
e da vidite sta je danas bukvalno sa neba palo
(neko iz zgrade bacio na prolaz prema mom radnom mjestu)
moram li vam reci koliko sam bila sretna jeste da jadno izgleda ali nadam se da ce se oporaviti pazit cu je i maziti


Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:20
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:25
a kaze MM imas mjesta da stavis jos jednu saksiju evo bas ovdje




Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:30
Ma Dina,ona krasno izgeda(prema jednoj  yuci sobnoj koju sam ja donjela doma.Imala je na vrhu samo 2 bijela lista)Bude od nje još prava ljepotica.
Odmah me asocirala na tu jadnu yucu
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:32
a sta mislis da joj ovaj dio sto nema listova isjecem
i posadim
imala je ona na vrlu lijepe listove ali su se slomili kad je pala
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:32
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hele,kakva je bila u staroj tegli,stabilna? Možda si je preslabo utisnula,tj.zemlju oko nje.Ako je bila stabilna i sad si je u veću teglu posadila,sad bi tek stabilna trebala biti.Zemlju trebaš dobro utisnuti,zaliti i onda ćeš vidjeti gdje koliko zemlje sjedne pa ako treba dodati još.

   Nije bila stabilna ali sam računala da će bit kad ju presadim i bolje zbijem zemlju. Stabilnija je ali kao da joj treba štap pa sam mali i stavila. Zemlja mi se i nije slegla jer uvik dobro utisnem , a ima je toliko da se razliva voda kod zalivanja.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:35
Baš sam to gledala,možda da je ostaviš barem mjesec dana da se oporavi.Onda ćeš vidjeti gdje će mlade potjerati.Kako nema vrh(ova druga grana) ,ako je "živa" potjerat će mlade sa strane.Mislim da se dosta šokirala padom a i uvjetima di je bila,tako da bi je možda bilo dobro ostaviti da odmara malo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:36
Stavi joj štap,Hele.Moje sve velike imaju štap jer su preteške.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:38
mozda si i u pravu shasha
ipak cu ja nju ostaviti malo da se navikne
ima jako pono korijena koji su srecom citavi
i po izgledu cini mi se da je bila u nekoj jako maloj saksiji
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Stavi joj štap,Hele.Moje sve velike imaju štap jer su preteške.

 Hoču, super da znam da neke i imaju štap. Nisam je htjela puno mučit sa čiščenjem korijena od stare zemlje pa me bilo strah da mi je promaklo da truli.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:26
samo obrati paznju da stapom ne dohvatis korjen
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:29
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

a kaze MM imas mjesta da stavis jos jednu saksiju evo bas ovdje






smile96
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:31
Hele, ja sam svojoj stavila bambusov štap prije dosta godina i svezala je. Sad bih morala na još nekoliko mjesta...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 19:12
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

samo obrati paznju da stapom ne dohvatis korjen

  To sam kasno pročitala. Valjda nisam.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 19:41
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.