Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 34>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 19:33
One vole prskanje tijekom cijele godine, ne vole samo previše mokru zemlju, zato su ti vrhovi i počeli žutiti. Kada gurneš prst duboko u zemlju tegle i ona je vlažna još ih ne treba zalijevati, tek kada je suho onda se zalijeva, a prskanje vole uvijek jer one su takve biljke. Ovu probaj ošišati sve oštećeno i prskaj, a ovu koju si izvadila ili odreži uništeno i možda potjera novo lišće ili eksperimentiraj.... ne znam što da ti kažem.

Po zimi je i u uredima jako toplo, a zbog centralnog je zrak suh i tek sada ih treba prskati.

Sretno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:41

ljeti sam prskala a sad po zimi ne. mislila sam da ne vole kad ih se prska...

Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:40
Da li joj ikad prskaš lišće ili ju samo zalijevaš???

Naime dracene vole prskanje i što manje zalijevanja.
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:15
evo jos jedna slicica...
 
na slijedecoj slici  sam jedan bez lisca izvadila iz zemlje, ne znam je li mu ima spasa...da ga stavim u vodu ? izrezem na 2-3 dijela i stavim u vodu mozda baci korijen?
 
 


Ažurirao pistacija - 29 Prosinac 2007 u 18:20
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:06
eto ne znam sta cu i dalje imam problem...
 
Od mog zadnjeg javljanja smanjila sam zalijevanje;  zalijem 1 x u 10 ili 12 dana i bila je do danas na istom mjestu u uredu na podu i sinula ideja da je mozda hladni zrak ubija; Otvorimo cesto vrata jer zna biti toplo u uredu... sad sam je digla na policu u uredu...Da ju stavim sa ostalim biljkama na prozor na dasku ispod koje je radijator? Hoce li to sta pomoci?
 
 evo slika prije i poslije ... na sta lici jadna Cry 
 
prije:
sada:
 
 
 
 
 


Ažurirao pistacija - 29 Prosinac 2007 u 18:20
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 15:26
Dreamy smile82.

Nadam se uskoro sličicama tvojih dracena, naime i ja ih obožavm.
Na vrh
Dreamy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dreamy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 14:53
Zahvaljujem na dobrodošlici! Sretan Božić svima!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 21:31
Dreamy,nadam se da to nije sve od tebe,valjda ćemo i vidjeti tvoje dracenesmiley_189.Dobro nam došlasmiley_68
Na vrh
Dreamy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dreamy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 14:23
Hello svima! Ja sam ovdje nova, i veliki sam fan dracena  i čuvarkuća! Prvu dracenu sam dobila na poklon od prijateljice, i otada ih obožavam! Toliko od mene!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 12:02
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


  Sve sam izvrtila i zaključila da će joj bit najbolje ako na nju malo zaboravim. Ovako ne mogu proč kraj nje da ju ne dotaknem. He he i moja Samba ju je morala pronjuškat, malo joj je prevelika za ignoriranje.




U svakom slučaju nemoj ju pretjerano zaljevati jer one baš i nisu ljubitelji velike vlage.

Kažu da si joj veći prijatelj ako ju zaboraviš zaliti nego ako ju pretjerano zaljevaš.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 22:44
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Hele poviri ovdje

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&PN=2

  Sve sam izvrtila i zaključila da će joj bit najbolje ako na nju malo zaboravim. Ovako ne mogu proč kraj nje da ju ne dotaknem. He he i moja Samba ju je morala pronjuškat, malo joj je prevelika za ignoriranje.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 19:41
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 19:12
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

samo obrati paznju da stapom ne dohvatis korjen

  To sam kasno pročitala. Valjda nisam.
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:31
Hele, ja sam svojoj stavila bambusov štap prije dosta godina i svezala je. Sad bih morala na još nekoliko mjesta...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:29
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

a kaze MM imas mjesta da stavis jos jednu saksiju evo bas ovdje






smile96
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 18:26
samo obrati paznju da stapom ne dohvatis korjen
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Stavi joj štap,Hele.Moje sve velike imaju štap jer su preteške.

 Hoču, super da znam da neke i imaju štap. Nisam je htjela puno mučit sa čiščenjem korijena od stare zemlje pa me bilo strah da mi je promaklo da truli.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:38
mozda si i u pravu shasha
ipak cu ja nju ostaviti malo da se navikne
ima jako pono korijena koji su srecom citavi
i po izgledu cini mi se da je bila u nekoj jako maloj saksiji
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:36
Stavi joj štap,Hele.Moje sve velike imaju štap jer su preteške.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:35
Baš sam to gledala,možda da je ostaviš barem mjesec dana da se oporavi.Onda ćeš vidjeti gdje će mlade potjerati.Kako nema vrh(ova druga grana) ,ako je "živa" potjerat će mlade sa strane.Mislim da se dosta šokirala padom a i uvjetima di je bila,tako da bi je možda bilo dobro ostaviti da odmara malo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.