Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 34>
Korisnik
Poruka
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 14:44
Prekrasna joj je ova cvjetna košuljica,ja je imam već 3 godine i nikad ništa od cvijeta.Sada kad vidim ove vaše mogu se nadati da će i moja procvjetati!!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 14:47
moja dracena je drugacija i neće nikad cvjetati,ovde na slikama su neke druge vrste
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 14:52
meni ovaj cvjet iskreno i nije neki ali dracene su lijepe i bez njega
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:13
Originalno poslano od člana Lidach Lidach napisao:

Citam vas jako dugo i mislim da je doslo vrijeme da vam pokazem maminih nekoliko dracena i jos nekog cvijeca i malo vrta.
link za album: http://public.fotki.com/Liddy/


Krasno cvijeće oduševo me benjamin,što mama radi pa ovako lijepo izgleda, listovi krupni zeleni?Moj jadan bez lišća preko ljeta se oporavi ali zima ga uništi.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 12:56
Meni se sviđaju dracene širokih, šatiranih listova, i planiram kupiti jednu, ali ja bih je smjestila u jedan ćošak koji nije baš previše osvijetljen, šta mislite vrijedi li pokušati?
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:26
Mene zanima što da napravim s ovom odrezanom stabljikom? Bila je suha pa ju skratila i sad se opet sva usukala jadna.. i listovi na ostale dvije su svijetli i dosta rijetki.. Zna li netko kako joj pomoći?


Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 09:33
Pokušaj joj priuštiti više svijetla ali nemoj ju stavljati na sunce...
a ovu smežuranu i usahlu grančicu možeš odrezati
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 13:46
Hvala ti! Srce si..
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 13:50
Može i na sunce bez problema samo je treba ranije iznijet da se prilagodi,moja je na balkonu od četvrtog mijeseca.Svako zlo za neko dobro,grane ogolile isto kao  kod tvoje odrezala ih izrezala na desetak centimetara i sutradan kad se rez posušio položila u zemlju plitko i prekrila prozirnom folijom.Izraslo deset prekrasnih mladih biljčica neke podijelila a neke zadržala,matična biljka baš se nije oporavila ali puno mladih oko nje izraslo.Pogledajte...

Eh jesam pogrešno stavila slike ovo je mislim yuca?




Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 15:21

Ova dracena(mislim da se tako zove)ima 9g. već sam je htjela baciit nije rasla listovi stalno žutili,opadali prošlo ljeto iznesem je na balkon(na zapadnij strani puno sunca) i ove zime potjerala nove mladice.Sad razmišljam možda odrezati vrh i zasadit možda bi mladice brže rasleSmile
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 15:24
Ja bih na tvom mjestu odrezala vrh 20-ak cm iznad listića.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 16:35
To ću i napravit pa vidim onda rezultate.
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 20:57
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Može i na sunce bez problema samo je treba ranije iznijet da se prilagodi,moja je na balkonu od četvrtog mijeseca.Svako zlo za neko dobro,grane ogolile isto kao  kod tvoje odrezala ih izrezala na desetak centimetara i sutradan kad se rez posušio položila u zemlju plitko i prekrila prozirnom folijom.Izraslo deset prekrasnih mladih biljčica neke podijelila a neke zadržala,matična biljka baš se nije oporavila ali puno mladih oko nje izraslo.Pogledajte..

Eh jesam pogrešno stavila slike ovo je mislim yuca?.


jeste , Yuca je ...dracene ne podnose toliko sunce kao Yuce ( koje mogu na direktno svetlo) dracene mogu vani ali u HLAD. ( bez ikakvog direktnog svetla)





Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Lidach View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lidach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 13:59
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Originalno poslano od člana Lidach Lidach napisao:

Citam vas jako dugo i mislim da je doslo vrijeme da vam pokazem maminih nekoliko dracena i jos nekog cvijeca i malo vrta.
link za album: http://public.fotki.com/Liddy/


Krasno cvijeće oduševo me benjamin,što mama radi pa ovako lijepo izgleda, listovi krupni zeleni?Moj jadan bez lišća preko ljeta se oporavi ali zima ga uništi.


Nista posebno koliko ja znam. Zalijeva sve biljke s vodom u kojoj su bile kore od banana, u proljece obavezno ide van u dvoriste pod tresnju u kojoj dobiva hlad, i tamo bude dok mama neodluci unijeti nazad sve biljke u kucu. Inace ovo mu je stalno boraviste, pokraj njega je radijator koji u zimi grije 0-24h i cini se da mu to ne smeta, a mama ga povremeno okrene i sprica ga s nekim sprejom za sjaj lisca, to se valjda u cvjecarnici kupi.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 08:48

Jedna od novih biljaka na terasi MPK, nije zahtevna pa je pogodna za pocetnika koji tek ulazi u svet biljaka Wink.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 09:15
Super je ova šarenolisna, ja imam takvu potpuno zelenu, i još nekoliko vrste. Jednu uskih listova već imam 15 godina i uvijek je lijepa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 11:42
imam i ja ovakvu dracenu, ostavila mi je nevista 
Na vrh
Lavinija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavinija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 21:49
Bok svima! Prvo izvinite na moj hrvatski jer nisam iz hrvatske :)
Imam mali problemcic pa nadam se da bi ste mi mogli pomoci.
Imam dracenu, dobila sam je kao poklon prije par tjedna i primjetila sam da neki listovi postaju zuti, sad su vise crni. Na neki maleni kartoncic u nju pisalo je da ne treba biti direktno na suncu, da treba zalivati 1 put tjedno i trazi neka "fertilise" 1 put mesecno, a ja ni pojma nemam sta je to.
E sad, sta da radim sa one vec napola osusene listove i da mi pojasnte sta podrazumejavu pod fertilise.
Mozda imate vec napisano, ali ne zelim da mi se dracena osusi, pa zato odma nakon prihvacanja postavljam pitanje. Inace imam puno cveca kod kuce, i svi su super (na pola im neznam imena ali vazno oni su super), pa tako da nije mi prvo cvece, bas sam odgovorna za te stavri, ali ova prelepa dracena me jako nervira. Zatoa sto postoje vise tipove na dracene samo cu vam reci da je potpuno ista kao ona poslednoj slici i sa isti kartoncic u nju cak!Tongue Ja cekam odgovor a sutra budem slikala moje cvece pa postaviv slike u temu koju nadem za toa! Hvala unpred!
Na vrh
Lavinija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavinija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 23:46
Procitala sam nesto, sad znam: definitivno previse vode, zao bi mi bilo da je ostavim dugo bez ode ali kad moram...
Nego daj recite samo sta znaci to "fertilise" i kako da sredim ono napola suho lisce. Jedan je poprilicno suh, ocrneo je, i ima jos 2-3 sa zutim flekama, ali sve na svemu pocetak lista je zdrav.
Ne zelim da gledam one isusene. Mogu li da samo jednostavno otklonim suh deo a da zdravi deo lista ostavim?
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 07:58
U ovom slučaju fertilize znači dodati gnojivo. Suhi dio lista slobodno odreži jer od njega ionako nema nikakve koristi za biljku, a zdravi dio ostavi.

Btw nemaš razloga da se ispričavaš za tvoj hrvatski sasvim je OK. Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.