Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 17:51
smile79PJEKJASNA JE . A to sa listovima se je i meni jednom dogodilo. I stvarno je bio problem u višku vode. Prestala sam ju zaljevati i lijepo se oporavila, tj. nije nastavila crniti..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 18:57
Ja ne gledam prije koliko dana sam zaljevala ni koje je godišnje doba, što se zaljevanja tiče. Čak možda češće preko zime zaljevam određene biljke nego preko ljeta jer je zrak suh i zemlja se prije osuši.U svakom slučaju ne gledam po danima nego po cvijeću.Ako je suha zemlja zalijem,ako nije ne zaljevam.Nekad prođe i više od 2 tjedna da neke biljke ne zalijem.
Ne znam šta knjige vele,no iz mog iskustva sa dracenama,mislim da ćeš manje štete napraviti ako premalo zaliješ nego previše.Nisam primjetila da im treba voda,čak dapače.Možda preko zime, zbog suhog zraka od grijanja,da se rose listovi ali zaljevaj je kad vidiš da je stvarno suha zemlja.
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 15:23
ajd dobro Tea i Sasa sad sam sigurna da je od previse zalijevanja...ali
 
Tea jel je moram presadjivat? zao mi je stalno mrdat - pa presadila sam je kad sam je kupila...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 21:21
Originalno poslano od člana pistacija pistacija napisao:

ajd dobro Tea i Sasa sad sam sigurna da je od previse zalijevanja...ali
 
Tea jel je moram presadjivat? zao mi je stalno mrdat - pa presadila sam je kad sam je kupila...
 
Ne moraš ga presađivati, ali to ti je najbrži način isušivanja zemlje. Tako sam ja spasila moju dracenu kad je moj sin imao fazu zalijevanja cvijeća. A vjeruj mi bio je jaaaako temeljit.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 15:57

Ovo je moja dracena stara 10 god. u dilemi sam dali ju presaditi u prolječe u nekaj veče ili njoj paše gužva


Ažurirao vule - 28 Listopad 2007 u 16:00
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 16:32
Ne znam da li joj paše gužva ili ne, ali bih je ja ipak presadila u veću posudu. Mislim da joj je ipak malo premalo zemlje.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:36
Paše njoj gužva , ali ipak ne prevelika.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:42
Vule,nisi reko koliko si je puta presadio u ovih 10 godina.Ako nisi,a po tegli izgleda da nisi previše) probaj si ovak zamislilti....Sebe u hlačama koje si prije 10 godina kupio!!! Koliko je razloga(mada su ti možda još dobre,tj.nisu premale) da kupiš nove???Wink
Ja sam za definitivno presađivanje.Dosta je da vidiš koliko je tegla mala.Toliku gužvu nitko ne volismile187
Joj nisam je pohvalila a tako je lijepaaaaasmile79smile79
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 22:11
Kaj se tiče moji lač ,ne kupujem ih često,a na prolet jo bom definitivno presadil barem v novo a morti i vu vekšesmile186
Pozdrav
Vule


Ažurirao vule - 28 Listopad 2007 u 22:12
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 08:45
Vule mislim da je moraš presaditi u malo veću teglu i svakako promijeniti nakon tako dugo vremen zemlju.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 12:22
Vidio sam jucer jako zanimljivu vrstu...
 
gotovo joj je sav list zute boje...
ali bas i nije ocuvana...vidi se da dugo stoji u cvjecarni..
 
mala biljka a 46 kuna...
sta vi kazete?
jel se isplati riskirati?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 12:27
Ja bi je odmah kupila ako je neobična,kako veliš.One nisu osjetljive pa iako je jadna mislim da bi se trebala oporaviti.(Tibore pa to ti je par kutija cigaretasmile101)Ako i "ode u dim" zamisli koliko love bacimo "u dim" sa cigaretamasmile187
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 21:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja bi je odmah kupila ako je neobična,kako veliš.One nisu osjetljive pa iako je jadna mislim da bi se trebala oporaviti.(Tibore pa to ti je par kutija cigaretasmile101)Ako i "ode u dim" zamisli koliko love bacimo "u dim" sa cigaretamasmile187



kupnja dracene nikako nije bacanje love u dim jer njima tako malo treba da budu sretne.

Dakle Tibore KUPUJ, ako imaš love, jer ipak je to dracena, a one su tako smile79
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 23:44
Moja prva dracena, ako se ne varam marginata ??? Nova je i nadam se da će napredovat. Da li da ju presadim u veči pitar i da li svoje prihranjujete zimi ?


Ažurirao Hele - 23 Studeni 2007 u 23:51
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 14:20
TeaK,naravno da nije,zato i je napisano"u dim",ili da prevedem-ako propadnesmile187
Hele,ja bi je presadila,brže raste ako ima više mjesta.Što se prihrane tiče ja svoje ne prihranjujem.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 16:18
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

TeaK,naravno da nije,zato i je napisano"u dim",ili da prevedem-ako propadnesmile187
Hele,ja bi je presadila,brže raste ako ima više mjesta.Što se prihrane tiče ja svoje ne prihranjujem.

  Več sam ju presadila. Računala sam - idem pa šta bude. Super da znam da nisam zeznila.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 21:20
E sad ste me ohrabrili,i HVALA VAM na tomesmile79
Idem po nju u ponedjeljaksmile101
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 19:59
Ma dracene su jako zahvalne biljke,strašno malo traže.Bit će ona super tu di je.E da,ako primjetiš da se naginje,okreni je sa teglom da se izravna.S vremenom će se okretati prema svjetlu a kako su joj grane tanke(kod vrha) može se sva savinuti.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 20:02
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ma dracene su jako zahvalne biljke,strašno malo traže.Bit će ona super tu di je.E da,ako primjetiš da se naginje,okreni je sa teglom da se izravna.S vremenom će se okretati prema svjetlu a kako su joj grane tanke(kod vrha) može se sva savinuti.

     Bez brige pratit ću je u stopu , neče ona meni nigdje bez dozvole. Baš vam hvala cure, sad mi je lakše da mogu ja to.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 20:05
naravno da mozes
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,375 sekundi.