Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334>
Korisnik
Poruka
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 22:00
u kakvim se uvijetima uspješno zakorjenjuje? več smo rezali onu stabljiku koja je bez listova i odrezani dio stavili u vodu i počela je gnjiliti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:21
evo i mene k vama :) moja se drecena zove flafy...
po ljeti sam je stavljala na balkon i od sredine kolovoza je u kući...kako čitam dešava joj se nešto što je gore u psotovima vec netko spomenio. tj rekla bih da je isto. dakle na nekim listovima, na sredini kao da je udarena od tuče. ako me kuzite, kad da na sredini duzine lista ima neki suvlji dio koji je manji od cm, ali to ima na jedno desetak listova. ne znam sad jel to od sunca..ili od čega uglavnom, kupila sam ju negdje početkom godine, u siječnju, u svibnj sam ju presadila u veću posudu i sad je u tome. mogu ju držati na podu blizu balkonskih vrata(sjever) ili na polici iznad tv... mjenjala sam joj polozaj. evo nadam se da sam pruzila dosta informacija da mi mozete pomoći. puno hvala :)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 08:06
Dobro došle,
Strpljenja sa biljkama,one vam to sve vračaju.
smile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 09:18
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 10:43
Suvi vrhovi su znak da je dracena u prostopriji sa smanjenom vlagom. To je normalna pojava kod nje, jer ipak ona ne raste u uslovima kao u prirodnom okruzenju. Ako se listovi suse u vecoj mjeri potrebno je staviti u tanjiric sa vodom napunjen kamenjem, da korijenje ne dolazi u dodir sa vodom. I prskanje listova odstajalom, mekanom vodom makar svaki treci dan.Suve krajeve redovno otklanjati ali paziti da se ne zakace zdravi dijelovi listova jer ce onda i oni da se suse. Ako je list suv cijelom duzinom znak je da je biljka preobilno zalijevana ili premalo i da joj nedostaje azota (N). Ova pojava zna da se desi i ako je dracena previse prihranjivanja a drzana na tamnom mjestu. Dracena zahtijeva svijetlo, od sunca zaklonjeno mjesto, ne podnosi premijestanje, suv vazduh (narocito zimi parno grijanje), pretople ili prehladne prostorije. Ne voli ni cesta presadjivanja i podnosi male saksije, tada vise razvija nadzemni dio. Prihranjivati je treba jednom sedmicno od marta do oktobra, a od oktobra do marta dva puta mjesecno. I zemlju treba cesto rahliti viljuskom da bi korijen dobio dosta kiseonika.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 11:50
Iscrpno i poučno Thumbs%20Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 00:01
pozdrav svima!
moje dracene lijepo napreduju od kada sam ih presadila. Vrhovi mi se ne suše,nema više flekica od sunca i nešto su mi se lijepo raširile pa sam zadovoljna. osim... neki dan sam na jednoj primjetila i makla jedan potpuno žuti list. Nakon 2 dana još jedan. Nisam se sjetila poslikati. Uglavnom, do sada nisam se susrela s time pa ne znam koliko je to loše.
U biti, evo ovo je slikano prije 2 dana ali mislim da se dracene ne vide kako treba. Ovoj tamnijoj su listovi žutjeli.


Na vrh
Paeonia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paeonia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 22:16
Nevjerojatno zahvalna biljka.
Izdržala je drastično različite uvijete bez ikakvih promjena na sebi. Baš mi se stoički drži.
Na vrh
alguna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alguna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:08
Bok svima, nova sam na forumu i neiskusna što se tiče biljaka.
Evo moje dracene, mislim da sam ju malkec previše zalila pa je počela crveniti.
http://i45.tinypic.com/23tmixf.jpg
Inače, u mom domu nema mjesta preko zime da ju držim na sunčanom mjestu, a da nije pored radijatora, tako da sam ju stavila u kut u najhladniju sobicu gdje nema radijatora, ali je isto tako sjeverni prozor kroz kojeg nema sunca.

Na proljeće bih ju trebala presaditi, ako preživi zimu. Znači, sad da ju neko vrijeme ne zalijevam, a smijem li ju špricati samo umjesto zalijevanja? Dok se ne oporavi?

Hvala na odgovoru.Tongue
Na vrh
cveckice View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cveckice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2012 u 12:43
imam dracenu kojoj su svi listovi otpali,odsekla sam joj sva tri vrha do zdravog dela zalila voskom i sada cekam. dali ce i za koliko poterati nove izdanke jako sam nestrpljiva zelela bih da je povratim jer jako volim tu biljku. hvala unapred
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2012 u 23:05
Cveckice rado bi ti pomogao,ali nebi bilo loše da vidimo slikicu te tvoje dracene i o kojoj se vrsti radi.Želim ti da ti se što prije oporavi,a dok neistjeraju mlade može ti proči oko 2-3 mjeseca.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 06:16
Alguna, Cveckice, dobrodošle!
Alguna, vjerojatno su se listovi tvoje dracene počeli sušiti zbog nedostataka svjetlosti. Mislim da ju slobodno možeš povremeno pošpricati, ali i bar jednom u dva tjedna malčice zaliti. Nemoj joj baš potpuno ukinuti vodu.
Kad je budeš presađivala, tamo negdje krajem siječnja ili u veljači, ne diraj joj korijenje. Ja sam svojoj išla rasplesti korijenje i tako sam je upropastila.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 12:34
pitanjce jedno...
imam malecku dracenu...došlo je do nekakvog problema s njom prije nekog vremena,jedan vrh (izboj ili kak se to već veli) jednostavno je odbacil puno listova i dosta ih je požutilo,a na druga dva su se listovi samo objesili...e sad kaj sam ja napravila u velikoj panici i neznanju-jednostavno sam taj jadni vrh odrezala...i to je to...sad su ostala samo dva...
da napomenem da ju rijetko zalijem,ima svijetla a nije na suncu...to je bilo oko božića,i od tada su se ova druga dva vrha preporodili,digli se listovi,pustili su i koji novi listek,čak sam primjetila da se niš ni se suše po vrhu...to me sve zbunilo...kao da im je ovaj jadan bil višak...
sad pitanjce...zašto se to moglo dogoditi?...ukoliko ima neki poseban razlog da to spriječim liječim ili šta već treba...da nebi ostalo samo drvce bez listova...
i hvala na savjetu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 17:50
A da vidimo slikicu pa da utvrdimo šta bi moglo biti no ako se ona popravila onda je ok.Možda si je prije puno zaljevala pa je došlo do obješenja listova,a i ako otpadnu imat češ drvo života.To mi i mogao biti razlog.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 00:18
ma zalijem je oko 2x mj...kad je zemlja skroz skroz suha...al baš se popravila,ko da joj je taj vrhić bil viška...
kak drvo života?...ne kužim... pa izgleda ko dracena,one tanke listove duge ima i šareni su u tri boje,rozi skroz po rubu,uz rozo bijeli i u sredini svijetlo zeleni...sad sam tek zbunjena skroz...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 22:05
Ma to ti je pojava kad ogoli drvo i opadne lišće onda ti ostanu panjevi iz kojih niču mladice i tako dobiješ drvo života ili kako sama kažeš usko lišće sa crvenkastim to je onda najvjerojatnije vrsta kuju nazivaju drvo ljubavi.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:45
hvala na pojašnjenju...
evo slikice...
tu sam odrezala ovaj vrhić...

evo listovi iz bližega ali mutno je a neznam zakaj...

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:47
ali vidi se malo taj rozi rub...to mi ja najljepše na njoj...
evo je cijele...

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 17:51
Arii da to sam i mislio da se radi o toj vrsti pa ništa jo neče biti ako si ojo ostranila tu jednu grančicu bar će ove dveje imati više hranjiva za rast,a jedino šta ti mogu preporučiti nemoj je previše zaljevati.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 00:00
hvala dmirce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.