Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 31323334>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 02:54
Imam nekoliko dracena i baš su super za odrćžavanje. Kada neka grana prepaste, odrežem je i zabodem u zemlju i počne sama rasti. Tako joj radim "katove" da ljepše izgleda
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 16:28
bok ljudofi, trebam pomoć oko presađivanja moje drecene jer mislim da je ova zemlja u kojoj je , užasna. dakle koja zemlja mi treba i kako da je presadim, dal da samo ju izvadim iz ove zemlje, malo protresemd a otpadne star zemlja, uzmem posudu stavim malo zemlje pa drecenu i onda dal da nastiščem zemlju ili a lagano stavim zemlju oko nje i jel to to ???? nisam neki cvijetoznalac pa zato tako prosto pišem. hvala na sugestijama :)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 17:53
probaj ju presaditi onako kako si opisala u prvom načinu. izvadi stresi zemlju, a gornji sloj zemlje potpuno ukloni, tako da dobije više nove zemlje odozgora. posadi na istu visinu i ne u puno veću posudu, možeš i u istu jer kad otkloniš staru zemlju, bit će dosta nove ili broj dva veću posudu i naravno, nemoj pretjerati sa zalijevanjem
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 20:15
moja
VG
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 23:33
Tačkaćica jedna od veoma ljepih vrsta samo kod mene neuspjevaCry
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 08:05
pa kak to dmirce12? Barem ona ne traži puno
VG
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 23:29
imao sam je neko vrijeme pa su samo odjednom smile85
Na vrh
andrea123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2013
Lokacija: Đurđevac
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 09:19
pozdrav...nova sam ovdje...imam jedno pitanje u vezi dracene kupila sam ju neki dan dali bi ju mogla ja sad presaditi da nebude u toj kupovnoj zemlji??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 17:28
Nisu baš zahtjevne ni osjetljive, tako da predlažem da je presadiš, ali ne u puno veću posudu i u neku mješanu zemlju, bit će ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2013
Lokacija: Đurđevac
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:40
hvala na informaciji...danas sam ju presadila pa čemo vidjeti šta če biti...:))
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 17:26
Bok Andina!

Hvala na odgovoru, sve što si rekla je točno. "Simptomi" su se samo nastavljali uz tu i tamo koji širi, zeleniji list, sad je kao malo bolje jer ona njuši proljeće pa se budi ali morat ću je za dva tjedna presaditi. :) to će biti veselo nakon 10 godina ne presađivanja. Budem stavio slike jer je uz te probleme i dosta iskrivljen pa je privezan. Nema baš svjetla,(a nekad ni mjesta),za sve ono što bih htio imati od biljaka, u stanu jer sam u potkrovlju.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2013 u 18:28
dracena yellow coast
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:30
Bok Andina! Evo i mene konačno sa slikama svoje dracene koja ovog ljeta buja. za dvije godine ću je vjerovatno morat odsjeć i zabit u zemlju jer će uskoro doći do stropa.
Suhih žutih lisitova više nema, pošto ove godine spuštam roletu tamo gdje lupa izravna sunčeva svjetlost. Zalijevam kao i inače, osim kaj ove godine špricam češće, vidim da joj odgovara :) Stavio sam slike u folder svih slika, sad ne znam postoji li kakva poveznica mog profila s slikama koje sam očito stavio na krivo mjesto Tongue
Lani sam dobio vrečicu sitnih granula, koje sam stavio u svo bilje, na stubištu, u stanu i svo je cvijeće podivljalo. To neću raditi do idućeg proljeća jer im treba "zimskog sna". eto toliko od mene za sada. pozdrav svim cvijetoljupcima Smile
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:37
evo konačno i moje dracene Smile

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/moja_dracena/62213.aspx -
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 18:38
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/moja_dracena/62214.aspx -
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 10:50
Moja dracena reflexa, Song of India

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0306_zpsc082ca8a.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0289_zps978301e1.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0311_zps4c97fbbf.jpg. -
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 11:56

smile227   Prekrasna je !

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 09:29
Hvala Smile
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 19:48
saintpaul oduševila me tvoja dracena prekrasna je
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:51


I jedna moja Dracena Yellow coast
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 31323334>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.