Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 34>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 22:44
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Hele poviri ovdje

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&PN=2

  Sve sam izvrtila i zaključila da će joj bit najbolje ako na nju malo zaboravim. Ovako ne mogu proč kraj nje da ju ne dotaknem. He he i moja Samba ju je morala pronjuškat, malo joj je prevelika za ignoriranje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 12:02
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


  Sve sam izvrtila i zaključila da će joj bit najbolje ako na nju malo zaboravim. Ovako ne mogu proč kraj nje da ju ne dotaknem. He he i moja Samba ju je morala pronjuškat, malo joj je prevelika za ignoriranje.




U svakom slučaju nemoj ju pretjerano zaljevati jer one baš i nisu ljubitelji velike vlage.

Kažu da si joj veći prijatelj ako ju zaboraviš zaliti nego ako ju pretjerano zaljevaš.
Na vrh
Dreamy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dreamy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 14:23
Hello svima! Ja sam ovdje nova, i veliki sam fan dracena  i čuvarkuća! Prvu dracenu sam dobila na poklon od prijateljice, i otada ih obožavam! Toliko od mene!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 21:31
Dreamy,nadam se da to nije sve od tebe,valjda ćemo i vidjeti tvoje dracenesmiley_189.Dobro nam došlasmiley_68
Na vrh
Dreamy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dreamy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 14:53
Zahvaljujem na dobrodošlici! Sretan Božić svima!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 15:26
Dreamy smile82.

Nadam se uskoro sličicama tvojih dracena, naime i ja ih obožavm.
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:06
eto ne znam sta cu i dalje imam problem...
 
Od mog zadnjeg javljanja smanjila sam zalijevanje;  zalijem 1 x u 10 ili 12 dana i bila je do danas na istom mjestu u uredu na podu i sinula ideja da je mozda hladni zrak ubija; Otvorimo cesto vrata jer zna biti toplo u uredu... sad sam je digla na policu u uredu...Da ju stavim sa ostalim biljkama na prozor na dasku ispod koje je radijator? Hoce li to sta pomoci?
 
 evo slika prije i poslije ... na sta lici jadna Cry 
 
prije:
sada:
 
 
 
 
 


Ažurirao pistacija - 29 Prosinac 2007 u 18:20
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:15
evo jos jedna slicica...
 
na slijedecoj slici  sam jedan bez lisca izvadila iz zemlje, ne znam je li mu ima spasa...da ga stavim u vodu ? izrezem na 2-3 dijela i stavim u vodu mozda baci korijen?
 
 


Ažurirao pistacija - 29 Prosinac 2007 u 18:20
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:40
Da li joj ikad prskaš lišće ili ju samo zalijevaš???

Naime dracene vole prskanje i što manje zalijevanja.
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:41

ljeti sam prskala a sad po zimi ne. mislila sam da ne vole kad ih se prska...

Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 19:33
One vole prskanje tijekom cijele godine, ne vole samo previše mokru zemlju, zato su ti vrhovi i počeli žutiti. Kada gurneš prst duboko u zemlju tegle i ona je vlažna još ih ne treba zalijevati, tek kada je suho onda se zalijeva, a prskanje vole uvijek jer one su takve biljke. Ovu probaj ošišati sve oštećeno i prskaj, a ovu koju si izvadila ili odreži uništeno i možda potjera novo lišće ili eksperimentiraj.... ne znam što da ti kažem.

Po zimi je i u uredima jako toplo, a zbog centralnog je zrak suh i tek sada ih treba prskati.

Sretno.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 21:08
Slažem se sa Teom,no dodala bi da je velika vjerojatnost ovakvih listova i  ono što si gore navela. Otvaranje vrata.Prevelika je razlika u temperaturi i od tog joj listovi pocrne. To se meni sad desilo na dvije one male dracene.Kako su pod borom,a iza su vrata,otvorim preko dana malo da se prozrači i listovi su pocrnili.Na ostale dvije nisu jer one nisu do vrata. Makni je negdje gdje neće biti blizu te promjene temperature.Boljeda joj je prevruće nego da ima ovakve šokove.
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2007 u 19:57
joj hvala vam curke al svejedno sam smile43
mislim ne mogu da vjerujem sto mi se desilo radi eto malo luftanja...
premjestih biljku sad cemo vidjeti a i pocet cu je spricati...
 
shasha sta da napravim sa biljkom na zadnjoj slici?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2007 u 20:25
Budući da već ima korjen,posadi je u zemlju.Ne vidim razloga da je u vodi držiš.U vodu se stavi pelcer da pusti korjen,a ti ga imašsmile187
Ne očajavaj za nju.Preseli je(govorim o onoj velikoj) gdje nema propuha,listove joj odreži,te koji su pocrnili.Oni će sami otpasti no možeš ih i sad maknuti. Bude se ona oporavilasmile186
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2007 u 20:30
(sad sam se vratila opet na sliku pa da nadodam) Sa ovog maleckog pelcera očisti sve suho lišće i odreži granu ako je suha ili trula. Sa one gore velike odreži suhe(one doljnje) listove a ostalima odreži samo crni dio Tako ti nebude jako pusta a i ljepše će izgledati kad crne makneš.
Još nešto,vidim da je u ukrasnoj tegli,izvadi je van i pogledaj da nebi voda stajala u njoj. Ko što je i TeaK rekla,OBAVEZNO pogledaj dublje u zemlju(ne samo gornji sloj) dal je vlažna zemlja.
Drži se onog od TeaK,bolje da joj je presuha zemlja nego premokra
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2007 u 21:29
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
pistacija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pistacija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2007 u 09:21
napravit cu kao sto ste mi savjetovali i vjerovat da ce sve biti u redu Embarrassed
 
nego ja bih joj pelcer otkinula i zasadila pa me zanima slijedece, kad ju idem pelcati da li rezem cijel grancicu (sa liscem) koja je dalje pricvrscena uz stablo? dakle odrezem je (grancicu) uz samo stablo i to ukoso ili i stabla malo odrezem?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2007 u 12:57

Da sam na tvom mjestu,sad je nebi rezala za pelcanje. Posadi ovu malu što si izvadila sa korjenom. Dracena se jako lako zapelca,samo odrežeš granu i posadiš u zemlju. No,ja ovu sad nebi rezala. Čekaj da se oporavi malo i onda ćeš vidjeti koju bi granu odrezati.Ona koja ima najmanje zdravog lišća ili onu koja neće puno faliti.Tamo di ih više lijepih ima,ako jednu makneš da time na narušiš previše izgled matične biljke.

 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 22:56
Jeste li kada doživjeli da vam je dracena procvjetala?
Ja danas vidjela tek u tisku, ćak su i naveli koja vrsta dracene., ali zaboravila sam već smile42
Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 14:53
Pozdrav svima ovdje Smile
 
Kao što vidite, nova sam ovdje i imam (zasad) jedno pitanje. Imam drvo života, odn. nisam ni sigurna da je drvo života. Ovdje na forumu vidim da je dracena drvo života, a kad sam dobila svoju biljku rečeno mi je da je to drvo života odn. yuka. Tako da zapravo ni ne znam što imam Big%20smile To mi je recimo prvi problem. Inače sam tu biljčicu dobila već veliku jer je prijateljima postala prevelika za mali stan.
 
Drugi, veći problem je što su joj se počeli sušiti listovi od dole. Gore fino napreduje i stvaraju se novi listovi, ali ovi dole se toliko rapidno suše da će uskoro stići do tih novih Confused Ne znam što se dešava. Pomjerila sam je sad prije Božića jer sam na njeno mjesto stavila bor. Zatim smo mi otišli, nismo bili za Božić doma. To je eventualno bitno jer je grijanje bilo smanjeno dok nas nije bilo.
 
Molim vas, pomozite mi ako znate. Mogu je i uslikati. Ne znam hoćete li moći skužiti koja je biljka u pitanju jer je jako puno listova suho, ali da vidite kako sad (jadno) izgleda.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.