Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 34>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 22:33
Samo ti pitaj i gnjavi !!!! zato i jesmo tu da jedni drugima pomognemo!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 18:07
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Samo ti pitaj i gnjavi !!!! zato i jesmo tu da jedni drugima pomognemo!!!



Bravo Admine!!!!

Floriana vidiš što admin piše, a takvog mišljenja smo i svi ovdje - dakle PITAJ.
Na vrh
manamah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manamah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 18:20
I ja imam dvije dracene koje su se pčele sušiti pri vrhovima. Zanima me koliko često ih moram prskati vodom ili tuširati?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 19:29
Manamah,zavisi koliko ti je suh zrak u kući.Ja ih znam preko zime,kad se više grije,par puta dnvno onako orositi.Sad ih eventualno jednom dnevno jer se toliko ne loži,tj.nije tako suh zrak.
Uglavnom barem jednom dnevno ih orošavaj.Ja kupila onu špricu i ujutro kad kavu kuham prođem usput i pošpricam ihWink
Na vrh
manamah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manamah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 20:22
krećem odmah Wink
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 06:05
i ja sam svoje počela orošavat kad sam čula od vas da im to godi, i mogu vam reći da se stvarno vidi da uživaju u tome. prije bi mi znali žutiti listovi (pa sam neke odrezala, pa mi dracena malo čudno izgleda) a otkad sam počela orošavati    ne pojavljuje mi se više žutilo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 12:42
Kod mene su u hodniku, na izlazu iz kuhinje, pa pretpostavljam da ima vlažni zrak od pare godi, jer su prilično zdrave i lijepe, ali nisam ih nikada špricala, možda jednom u par mjeseci kad je lagana kišica ih stavim na trerasu-naravno kad je toplo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 13:11
moje dracene,stoje izmedju dva radijatora,gore na slici se to vidi,i orošavam ih svaki dan,čak nekada i po par puta..špricu držim na šanku,i svaki put kad se sjetim ja ih špricnem,i one zadovoljne---nema više suhih vrhova...
a dok ih nisam špricala često,sve su bile nikakve listovi žuti,i neugledni...sad je ok.....
Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 14:53
Evo mene opet Smile 
Spominjali ste da ću moći moju biljčicu staviti na proljeće vani na terasu, pa me zanima mogu li to već sad napraviti?
Na vrh
manal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 20:51
vrhovi kazete zute od nespricanja? otkako smo preselili nisam ih spricala, nisam htjela pospricati po zidu i podu, a lijena sam da ih nosim u kadu, al budem odmah sutra. a jel mogu odrezati ove zute vrhove da bude ljepsa?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 21:11
Ja sam rezala ono žuto, ali s vremenom su se osušili kompletno pa su sami otpali - pogotovo na onim uskolisnim.
Sad ih redovito vlažim i više ne žute. A akvaristi su mi otkrili da je za to idealno koristiti vodu koja je ostala nakon čišćenja akvarija! Ili ju ostaviš preko noći da se malo opusti kamenac i klor.
Jer ako koristiš vodu direkt iz pipe ostat će ti bijeli tragovi od kamenca.
Dok nisam imala akvarij vodu sam ostavljala i po tjedan dana u kantici da ne bu jako tvrda!
Ili skupljaj kišnicu Smile

Na vrh
manal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 22:33
thanks seflera! onda cu je podsisati Wink za polijevanje mi voda uvijek stoji, a znaci i za prskanje je bolja odstajala... imamo i mi akvarij, al mislim da cu bolje kisnicu skupljati. hvala! Smile
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 14:19
Bok!

Ovako, preletio sam kroz ovih 14 stranica, ali nisam nasao neke upute za presadjivanje odrezane dracena marginata.
Ova moja dracena sa slike ima pet malih krosnji na glavnoj stabiljci, a ja bih odrezao jednu krosnju i posadio ju u tu istu teglu.

Hoce li biti dovoljno da odrezanu krosnju stavim u vodu na koji tjedan, pa da pusti korijencice?

Ranu da glavnom drvetu bih zatvorio sa nekom zelenom smolom, sto se koristi u vocarstvu..ona se stvrdne na zraku pa ne propusta biljne sokove van rane.




Sesvete/Zagreb
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 21:15

Bok Teehee i dobro nam došaoWink

šta se tiče dracena možeš je tako presaditi...
ja sam ih do sada tako rasađivao...
odrežeš jedan vrh i pustiš u čaši da naprave korijen...
postoji još jedna metoda koju nisam isprobao a to je da staviš reznicu (taj kraj koji odrežeš) u pijesak za kaktuse i držiš supstrat vlažan dok ne napravi korijenje i onda zasadiš u običajenu zemlju...
a što se tiče tegle... hmm ove dracene marginate su poznate po korijenu...
savjetovao bih ti da ako zasadiš mlade izbojke da preseliš biljke u malo veću vazu....
probaj viditi koliko još ima mjesta u vazi Wink
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:15
Hvala Brbe!

Ici cu ipak rasadjivati sa casom, jer bojim se da ne bih mogao odrzavati pijesak za kaktuse dovoljno vlaznim.

Je li moguce da iz odrezanog vrha niknu novi vrhovi?
Sesvete/Zagreb
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:43
da moguće je da tamo di odrežeš baci jedan ili više novih...
ali ako namjeravaš odrezati uz koru i još staviti voćarski vosak onda neće....
ako ti je reznica dovoljno duga možeš je narezati na više komada
onako kao što se nađu u trgovinama onaj mali dekorativni "bambus" (u biti i to je vrsta dracene) i tako pokušat dobit malo više reznica...
samo nemoj na kraće od 10-15 cm...
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 23:32
Odrezao sam samo jednu sadnicu, a na maticnoj stabiljci ostavio izdanak od dva tri cm...mozda nesto izraste!

Tnx na savjetima! :)
Sesvete/Zagreb
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 22:24
ja sam svoju dracenu posadila u žardinjeru sa manjim cvjetićima, pelceri crassule, kaktusići, aeonium, hoće li joj biti dobro, zapravo je i ona još mala, mala, za sada se još nije počela ljutiti, valjda ni neće????
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 02:01
Hmmmm mislim da će ti se prije uvrijediti krasule i kaktusići zbog viška vode...
ipak dracena traži više i češće vodu od kaktusa....
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:27
trudim se ne previše zaljevati, više ih špricam onako sve skupa, što kaktusićima i krasulici odgovara, te oko dracene onako malo više da ne dopire do njih, razmišljala sam već o tome, a za sada im odgovara, pa ću vidjeti s vremenom hoće li se šta komplicirati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.